Remember Me Forever

Okładka książki Remember Me Forever Sara Wolf
Okładka książki Remember Me Forever
Sara Wolf Wydawnictwo: Entangled: Teen Cykl: Lovely Vicious (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lovely Vicious (tom 3)
Brutal Precious
Entangled: Teen
2014-08-05
2014-08-05
Inne

Isis spotyka swój największy koszmar bezimiennego ,no i oczywiście przypadkiem Jake i ona trafiają na siebie w tym samym czasie.Niestety ich spotkanie kończy się tym,że Isis obraża Jake, ponieważ kiedy najbardziej go potrzebowała to go nie było.Czy tych dwoje znajdzie między sobą nić porozumienia skoro Isis uważa,że trzeba ruszyć dalej bez niego,a on ją kocha,ale uważa że powinien cierpieć ponieważ uznał że śmierć bliskiej mu dziewczyny była jego winą 💔

Zmarnowałam na nią czas przez niesamowicie głupie rozważania Isis i nietylko jej🤦chciałam tylko wiedzieć czy będą razem,a poczułam się podczas czytania jakby autorka chcąc stworzyć coś innego napchała tu za dużo tego co jej do głowy przyszło🙈do zapomnienia chyba że nie przeszkadzają wam tzw książki od czapy😂

Nie jestem wstanie o tej serii powiedzieć nic więcej jak to, że jest po prostu dziwna, mimo że przeczytałam ją praktycznie na raz.
Nie była niczym wybitnym, za to dla mnie na pewno czymś nowym. Nawet kilka dni po lekturze nie jestem w stanie stwierdzić czy główna bohaterka mi się podobała, czy powodowała u mnie irytację.
Na pewno jednak mogę stwierdzić to, że jej zachowania, a to z jakimi ludźmi i sytuacjami miała do czynienia, nie za bardzo mi pasowało, i mocno odbiegało od siebie. Niektóre wydarzenia były tak kuriozalne, że nie mogłam w nie uwierzyć.
Za to nieznacznie uśmiechnęłam się na ostatnich stronach, ciesząc się, że autorka dała takie a nie inne zakończenie.
Wiele rzeczy mi tu brakowało, ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu chciałam wiedzieć jak ta historia się zakończy.
Nie było najgorzej, za to na pewno dość chaotycznie i zaskakująco.

Na pewno jednak mogę stwierdzić to, że jej...

Cała seria jest dosyć średnia, jednak ostatni tom ją ratuje. Może to z tego względu, że bohaterowie wydają się być bardziej dojrzali, a może przez mniej chaotyczny styl autorki w porównaniu do dwóch pierwszych tomów. Główna bohaterka jest irytująca, a morze słów, które wylewa za każdym razem, kiedy otworzy usta, sprawia, że wydaje się mało rzeczywista. Jest jednak w tej serii coś, co sprawia, że chce się poznać ciąg dalszy tej historii. Nie jest to jednak wątek kryminalny, bo jest on dosyć oczywisty od samego początku (już pomijam fakt, że ilości tragicznych wydarzeń jakich doznała grupa nastolatków nie powstydziłby się niejeden serial kryminalny). Zrzucam to na fakt, że po prostu chciałam się dowiedzieć, czy bohaterowie w końcu zejdą się razem - żaden z nich nie potrafił w zrozumiały sposób nakreślić swoich uczuć względem drugiej osoby, przez co naprawdę ciężko było mi zrozumieć ich relację. Mam wrażenie, że w 3 tomie potencjał Willa został niewykorzystany - przez zwiazaną z nim traumę część mogłaby bardziej trzymać w napięciu, a historia byłaby mniej oczywista.

Najslabsza część ale mimo wszystko super historia.

Najslabsza część ale mimo wszystko super historia.

Jakie to było CUDOWNE <33
Z miłości do całej trylogii, do niesamowitych bohaterów i do autorki 10/10☆

Jakie to było CUDOWNE <33
Z miłości do całej trylogii, do niesamowitych bohaterów i do autorki 10/10☆

Polecam.
Trzeba przeczytać całość by zrozumieć motywy bohaterów. Zaskakująca, problematyczna aczkolwiek z humorem. Teksty bohaterki powalały :)
Nastolatkowie, ich wkraczanie w dorosłość, problemy z emocjami, wpływ dzieciństwa i decyzji rodziców, uczucia, pragnienia, pierwsze miłości, brak zrozumienia, cierpienie, depresja.
A na koniec wisienka :)
Przyznaję, że wciągnęła mnie historia bohaterów i ich zmagania z rzeczywistością, w której próbują się odnaleźć.
Polecam

Polecam.
A na koniec wisienka :)
Przyznaję, że wciągnęła...

Gorsza część od swoich poprzedniczek.
O ile Isis zrobiła się mnie irytująca - a może ja się do niej zwyczajnie przyzwyczaiłam - to zbieg okoliczności, za zbiegiem okoliczności. Gangster - bo inaczej nie można nazwać typa, który próbował znaleźć haka na Jacka - puszcza go wolno i zostaje przyjacielem rodziny. Federalni proszą o pomoc przestępcę, który szantażuje filmikiem Isis, a Jack poluje na Willa, na zlecenie wysoko postawionych. Myślę, że autorkę mocno poniosła wyobraźnia w tym wątku.
Ogólnie końcówka to cud, miód i slodkopiedzace love story.
Cała trylogię można opisać krótko: irytująca Isis, spotyka lodowatego Jacka i zaczyna się wojna, która skończy się ślubem we Francji. Historia fajna, przerysowana, ale opisy i poczucie humoru wynagradzają.

Gorsza część od swoich poprzedniczek.

Cały czas się coś dzieje, akcja za akcja. Zakończenie cudne. Cieszę się tez, że sprawiedliwości stało sie zadość jak i również to, że sami ja troszkę wymierzyli.

Cały cykl, w tym i trzeci tom cudny. Czytało się szybko. Chemia między bohaterami jest, problemy są, ale i nadzieja na lepsze jutro też jest. W tym tomie zarówno Isis jak i Jack wydorośleli. Wiodą życie młodych dorosłych, na początku wydawało by się, że niestety osobno i bez szans na wspólną przyszłość, ale na szczęście idą po rozum do głowy, no i końcówka w końcu daje upragniony happy end. Czytałam trzy razy i pewnie kiedyś jeszcze wrócę.

Jest to najsłabsza pozycja z serii. W połowie miałam ochotę przerwać, ale nie lubię zostawiać niedoczytanych książek. Bohaterowie są bardziej denerwujący, niż w poprzednich częściach, co wydaje się niemożliwe. Wcześniejsze książki ledwo ciągły całą historię i mogłoby się wydawać, że ostatnia zostawi dobre wrażenie, jakoś zaskoczy na koniec, ale nic z tego.

• New Adult

Sara Wolf Remember Me Forever Zobacz więcej