Fallen Crest. Akademia

Cykl: Fallen Crest (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Fallen Crest High
karollllllla

Pierwszy tom rewelacyjnej serii o zagubionej dziewczynie i dwóch seksownych braciach z miasteczka Fallen Crest Po rozwodzie rodziców Sam wprowadza się z mamą do domu jej nowego partnera. Wówczas do życia dziewczyny wkraczają synowie bogatego biznesmena. Logan i Mason Kade to przystojni młodzi mężczyźni, o których marzy każda dziewczyna z Fallen Crest. Samantha nie ma zamiaru być jedną z...

Po rozwodzie rodziców Sam wprowadza się z mamą do domu jej nowego partnera. Wówczas do życia dziewczyny wkraczają synowie bogatego biznesmena. Logan i Mason Kade to przystojni młodzi mężczyźni, o których marzy każda dziewczyna z Fallen Crest. Samantha nie ma zamiaru być jedną z nich.

Chociaż chodzą do innych szkół, dziewczyna codziennie spotyka braci w domu. Mimo że traktują ją z lekceważeniem, samotna Sam zdaje się tym nie przejmować. Nie dba o opinię braci Kade ani o rozwód rodziców.

Ale może to dobrze. Może lepiej nic nie czuć.

Ta książka to początek nowej ery w literaturze New adult/ Young Adult. Jest pełna gniewu, namiętności, łamania zasad i bardzo, bardzo niegrzecznych badboyów. Nie będziecie mogły się oderwać!- Agata Wołosik-Wysocka, „Niegrzeczne książki” – fanpage literacki

Możecie nazwać mnie wariatką, ale skończyłam czytać tę powieść o drugiej w nocy i od razu zaczęłam czytać ją od początku. Kiedy się kocha, robi się szalone rzeczy. A ja kocham tę książkę. – „Jaqueline’s Reads”, blog literacki

Książkoholiczki, nie wahajcie się wpuścić seksownych braci Kade do waszego życia. Nie pożałujecie! – „TUABFC – The Unofficial Addiction Book Fanclub”, blog literacki

źródło opisu: http://www.wydawnictwokobiece.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwokobiece.pl

Kasiek | 2018-02-05
Przeczytana: 19 stycznia 2018

Słabiutka ta książka. Niestety rzeczywistość nie sprostała oczekiwaniom opartym na zachęcającym opisie. Fabuła nijaka, bohaterowie mierni, dialogi nudne. A już zakończenie przechodzi wszelkie granice. Niedorzeczny "zbieg okoliczności" zwłaszcza jeśli chodzi o drugoplanowych bohaterów. Naprawdę infantylne rozwiązanie. Nie polecam. Szkoda czasu na tę lekturę.

esin | 2018-01-26
Na półkach: 100 in 2018, Przeczytane

Kiedyś uwielbiałam tego typu książki... seksowni faceci, liceum, masa nastoletnich problemów, tylko że niestety z wiekiem trochę inaczej się to czyta. Miałam wrażenie, iż było tej "dramy" trochę za dużo jak na jeden tom. Nie powstrzymało mnie to jednak od czytania do 4 nad ranem głównie z powodu głównej bohaterki. Sam jest niesamowita ! Takie moje skromne zdanie. Od razu ją plubiłam i przez prawie 300 nie straciła mojego zainteresowania.
Polecam, szczególnie na nudne wieczory. Dzięki Tijan znowu powrócicie do tych szalonych, trochę buntowniczych i nie dokońca zapamiętanych nastoletnich lat :)

magpie101 | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

Brawo dla wydawnictwa za odwage, bo naprawde trzeba miec odwage aby wydac takiego gniota.
Nie doczytalam ksiazki do konca i nie zamierzam, szkoda czasu. Bardzo lubie tematyke mlodziezowa w ksiazkach ale czytajac dialogi w "Fallen Crest. Akademia" i obserwujac zachowanie glownej bohaterki mialam wrazenie jakbym czytala o dziewczynce 12 letniej. Plytkie dialogi, wszyscy bohaterowie nudni, a problemy wyolbrzymione i stworzone na sile.Do tego bardzo zle sie czyta tlumaczenie tej ksiazki.
NIE POLECAM!

Natalia | 2018-03-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 31 marca 2018

Życie Samanthy zmieniło się i, to wbrew jej woli. Musiała zamieszkać w miejscu w, którym wcale nie chciała być. Jak na młody wiek, spotkało ją wiele rzeczy przez, które niejedna osoba, by się załamała. Jednak nie on. Jej, to wszystko dało siłę i pewność siebie. Jak sama o sobie mówi: jej nic nie jest w stanie złamać bo nie czuje bólu. Jej odskocznią jest bieganie. Bracia Kade: Logan i Mason są gwiazdami w środowisku szkolnym i całym Fallen Crest, popularni i przystojni. Obaj bardzo różni. Logan, wygadany, impulsywny i otaczający się wianuszkiem kobiet od, których nie stroni. Natomiast Mason jest małomówny, niedostępny. Jak można zaobserwować w książce, on jest człowiekiem czynów, a nie słów. Obaj są bardzo blisko ze sobą i dołącza do nich Sam przez co jest ciekawiej. Szczególnie jednemu z braci staję się bardzo bliska.
Książka była przyjemnym lekkim oderwaniem od rzeczywistości. Nie jest lekturą, która może zachwiać czyimś światem. I można nieźle zaplątać się w tych dramatach, co...

TINA | 2018-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Przyznaję liczyłam na mocne New Adult, wiecie, takie z silnymi osobowościami, które mimo przeciwności losu podnoszą się i walczą o swoje… a dostałam?? Wow… nie wiem od czego zacząć… może od tego, że bardzo naciąganą i słabą historię, która nie dosyć, że mnie rozczarowała to nie wniosła w moje życie dosłownie nic. ZERO EMOCJI… przez pierwszych 200 stron myślałam, że dam jej szansę i może się rozkręci. Nie! Kolejne 200… Nadal nic… po prostu nie wierzę, że tak się dałam nabrać.

Cała historia toczy się wokół grupy pseudo „przyjaciół” z dwóch szkół średnich znajdujących się w mieście Fallen Crest. Oczywiście rywalizują ze sobą na każdym kroku od sportu po imprezy. Miałam wrażenie, że cała książka opiera się na dziecinnych wymuszonych sytuacjach, które na celu miały wywoływać dramat i plotki. Przepraszam ale tak już mnie zaczynały śmieszyć i brzydzić za razem, że książkę musiałam odkładać, bo nie wierzyłam w głupotę tych dzieciaków. Dramat goni dramat, dialogi są płytsze niż kałuże na...

savine | 2018-02-14
Na półkach: 2018, Przeczytane

Moje drugie spotkanie z Tijan o dziwo było ono lepsze niż poprzednie. Po tylu negatywnych opiniach sądziłam, że ja również zawiodę się na tej książce, ale nie było wcale tak źle. Ale rany! Co tutaj się podziało. Dramat za dramatem, czytelnik nie miał nawet chwili żeby odetchnąć, bo ciągle pojawiło się coś nowego.

Zacznijmy może od naszych postaci. SAMANTHA. Ta dziewczyna to był czysty ogień! Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak stworzoną postacią żeńską. Była na wszystko obojętna, nie przejmowała się tym co ludzie o niej mówią, nie obchodziło ją czy ktoś się z nią zaprzyjaźni. Potrafiła pokazać pazurki. Jak kiedykolwiek oglądaliście serial Pamiętniki Wampirów i widzieliście jak wampiry wyłączali swoje emocje, to uczucia Sam działały na podobnej zasadzie. Chociaż nie da się ukryć, ona sporo przeżyła. Najpierw dowiaduje się o zdradzie matki i przeprowadzce do rodziny Kade'ów. Później odkrywa zdradę przyjaciółek i chłopaka. Ta obojętność była dla niej tylko maską i ucieczką.

LOGAN...

Aniutka90 | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Pierwsze moje wrażenie co do książki to ja już to gdzieś czytałam. I miałam rację, Paper Princess, książka jest u nas już w zapowiedziach. Mimo, że pozycja jest o nastolatkach wcale one tak się nie zachowują, główna bohaterka irytująca jak diabli i czasami miałam wrażenie (zwłaszcza na końcu)że czytam jakąś operę mydlaną, a dorośli to banda przygłupów która nie radzi sobie z własnymi dziećmi. Mimo wszystko autorka tak to wszystko opisała że nie mogłam się oderwać i mimo paru niedoskonałości miło spędziłam przy niej czas. Ach te afery szkolne :) Sama do końca nie wiem co mam o niej myśleć. :\

readforrhys | 2018-04-03
Na półkach: 2018, Przeczytane

Po tym, jak niedawno przeczytałam „Antybrat” pokochałam twórczość Tijan i musiałam sobie dokupić inną jej książkę, która miała premierę w bardzo bliskim czasie, co ta wspomniana wyżej. Kiedy paczka dotarła, „Akademia” musiała dłuższą chwilkę poleżeć na półce i w oczekiwaniu na swoją kolej, aż w końcu stwierdziłam – nie. Czytam. I co? I odliczam dni do premiery drugiej części :D

W tej historii występuje bardzo podobny motyw do tego, który był w „Antybracie”, a mianowicie rozwód rodziców i związek jednego z nich z kimś, kto ma już dzieci. Tak, nowy narzeczony mamy Samanthy ma dwóch synów – Masona i Logana w wieku zbliżonym do jej. Bracia Kade to typowi niegrzeczni chłopcy, za którymi ciągnie się zła sława. Mają wszystko, teraz nagle zyskują siostrę, która, jak się okazuje – nie przepada za nimi i nie przyznaje się do nich. Szooook dla takich, nie? ;P
Dziewczyna, przystojni chłopcy i chyba wszystko wiadomo.

Nie zaprzeczę, fabuła brzmi dość schematycznie, przewidywalnie, ale wciąga!...

Milena | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

New adult to gatunek w literaturze po który sięgam najczęściej. W związku z tym ciężko mnie zaskoczyć w tym temacie. Poprzeczka postawiona jest naprawdę wysoko i ciężko jej sprostać.
Rodzice Sam właśnie się rozstają. Wraz z matką zmuszona jest wyprowadzić się do jej nowego partnera, jak się szybko okazuje, dziewczyna zna jego synów. Bracia Kade należą do elity, każda bowiem nastolatka marzy, aby któryś z nich choć na nią spojrzał. Szczególnie Logan znany jest z tego, że zmienia kobiety jak rękawiczki. Za to Mason to ten tajemniczy i niedostępny. Dziewczyna bardzo długo stara się ukryć przed znajomymi swoją nową, przybraną rodzinę. Okazało się to jednak trudniejsze niż myślała.
Jest to druga książka autorki, którą mam okazję przeczytać. Znów ten sam motyw, a mianowicie przyrodnie rodzeństwo. Już samo to sprawiło, że byłam nastawiona do całości nieco negatywnie, jednak zawsze warto dać szanse. Teraz wiem, że zdecydowanie bardziej wolałam „Antybrat”, zarówno za fabułę jak i samych...

Alexandra | 2018-02-28

Samantha do tej pory wiodła zwyczajne i szczęśliwe życie. Miała rodzinę, dwie najlepsze przyjaciółki oraz chłopaka. Nawet nie podejrzewała, że wszystko może się zmienić i to na gorsze. Jej rodzice postanowili się rozwieść, w wyniku tego dziewczyna zmuszona jest przeprowadzić się wraz z matką do jej nowego partnera. Okazuję się, że będzie mieszkała z dwoma najprzystojniejszymi chłopakami w całym mieście. Dla Samanthy nie ma znaczenia, kim oni są, ponieważ nie zamierza z nimi wchodzić w bliższe relacje.

Gdy myśli, że już nie może być gorzej, to okazuję się, że najbliższe jej osoby są nielojalne. Samantha zostaje sama bez przyjaciółek, bez chłopaka i bez rodziny. Nie ma nadziei, że jeszcze kiedyś będzie lepiej, jednak coraz więcej czasu spędza ze swoimi przyrodnimi braćmi, którzy nie okazują się aż tak źli, jak myślała na początku. Czy dziewczyna, którą skrzywdziło tak wiele osób znajdzie jeszcze szczęście?

„Fallen crest. Akademia” to typowa książka dla młodzieży, którą pochłania...