Love Me Never

Okładka książki Love Me Never Sara Wolf
Okładka książki Love Me Never
Sara Wolf Wydawnictwo: Amber Cykl: Lovely Vicious (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Lovely Vicious (tom 1)
Love Me Never
Amber
2023-07-19
2017-03-23
2013-11-04
Julia Wolin
chłopak dla nastolatek dziewczyna literatura dla młodzieży powieść obyczajowa rywalizacja spotkanie szkoła uczucie

Isis cierpi i za wszelką cenę nie chce pozwolić by Jack się do niej zbliżył,więc postanowiła utrudnić mu życie,ale gdy do wojny między nimi wtargną uczucia może być ciekawie.

Książka na jeden wieczór,może nie warta zapamiętania,ale nawet mi się podobała.

Książka na jeden wieczór,może nie warta zapamiętania,ale nawet mi się podobała.

" Znam go, wiem, jaki jest. Wiem, że cię skrzywdził. Ale jeśli znowu coś do kogoś czujesz, to dobrze. To znaczy, że rany się goją. Musisz na to pozwolić".

", Czasem nie potrafimy zrobić dla siebie tego, o czym marzymy. Czasem czekamy, aż ktoś zrobi to za nas,".

Isis Blake nie darzyła nikogo uczuciem od 3 lat i 9 tygodni i 5 dni. Biorąc pod uwagę to jak się to zakończył jej ostatni związek, zamierza ten stan rzeczy utrzymać. Od tamtej pory zgubiła na wadze i pomalowała sobie fioletowe pasemka na włosach. Ucieka razem z mamą przed jej agresywnym partnerem i z tego powodu przeniosły sie do Ohio.

Wszystkie dziewczyny w nowej szkole chcą tylko jednego chłopaka, jest nim Jack Hunter. Jest tajemniczy, "zimny" oraz przystojny i inteligenty. Chłopak z nikim się nie umawia. Widuje się go tylko z pięknymi kobietami, na dziewczyny ze szkoły nie zwraca uwagi... Aż nie dostanie od głównej bohaterki w twarz...

Śmieszyła mnie relacja głównych bohaterów jednak polubiłam główną bohaterkę, aczkolwiek czasem zachowywała się dziecinnie. Najmniej polubiłam Avery. Bardzo fajnie, że autorka Poruszyła tematu alkoholizmu oraz przemocy jak i wspomnienie o chorobie jakiej jest depresja. Samo zakończenie mnie zdenerwowało. Poznajemy postać, która była dla nas " ukryta". Mieliśmy tylko wzmianki o niej, a na samym końcu po prostu przychodzi. Poruszenie tematu osoby z zaburzeniem pamięci. Wiem, że nie jest to książka wysokich lotów, lecz mi się podobała. Według mnie jest to powieść dla starszych czytelników.

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Z pewnością nie jest to nic wybitnego.
Narratorka powieści jest dosyć irytująca. Z pewnością można ją określić jako dosyć specyficzną osobę. Każda jej myśl czy wypowiedź zawiera jakąś próbę żartu, co z czasem jest dosyć męczące. Niektóre żarty są dobre, inne dziecinne i wywołują zażenowanie. Z czasem dostajemy coraz więcej kawałków układanki dotyczącej przeszłości postaci. Próbujemy ją ułożyć w całość, która jest w treści jednocześnie ciężka jak i trochę absurdalna.
Książka była krótka, więc nie było szansy poznać postaci dogłębniej. Zważywszy że jest to trylogia, pewnie będzie na to szansa w dalszych tomach. Koniec zawiał trochę tanim chwytem marketingowym, żeby zrobić wielkie zaskoczenie.
Czytając tą książkę miałam odczucia podobne jak przy oglądaniu jakiegoś taniego programu telewizyjnego. Dużo dramatów, rozbuchanych uczuć a jednocześnie próba stworzenia czegoś głębokiego. Gdy czytamy tą książkę wiemy, że nie jest to rozrywka wysokich lotów, ale chcemy wiedzieć co będzie dalej.
Podsumowując, wyszedł z tego bardzo dziwny twór. Nie mogę polecić tej książki, ale też jej nie odradzam, gdyż mimo wielu wad chcemy wiedzieć co jeszcze czeka na bohaterów.

Mam mieszane odczucia co do tej książki. Z pewnością nie jest to nic wybitnego.
Fabuła skupia się wokół klimatyzowania się w nowej szkole przez główną bohaterkę. Śledzimy relacje, które zaczynają kiełkować. Skupiamy się głównie na ,,walce" ze szkolnym bad boyem, a tak właściwie na docinkach pomiędzy bohaterami oraz odkrywaniu przeszłości poznanych przez nas postaci....

Opinię piszę po przeczytaniu całej serii, która jest dosyć średnia (ostatni tom ją trochę ratuje - może to z tego względu, że bohaterowie wydają się być bardziej dojrzali, a może przez mniej chaotyczny styl autorki w porównaniu do dwóch pierwszych tomów). Główna bohaterka jest irytująca, a morze słów, które wylewa za każdym razem, kiedy otworzy usta, sprawia, że wydaje się mało rzeczywista i staje się karykaturą inteligentnej osoby, na jaką autorka stara się ją usilnie stylizować. Jest jednak w tej serii coś, co sprawia, że chce się poznać ciąg dalszy tej historii. Nie jest to jednak wątek kryminalny, bo jest on dosyć oczywisty od samego początku. Warto dodać, że ilości tragicznych wydarzeń jakich doznała grupa nastolatków nie powstydziłby się niejeden serial kryminalny - każdy zostaje obarczony jakąś traumą, co sprawia wrażenie jakby autorka losowo wybierała wydarzenie wpływające na resztę życia lub inny problem, i przypisywała każdej stworzonej postaci. Zrzucam tę ciekawość na fakt, że po prostu chciałam się dowiedzieć, czy główni bohaterowie w końcu zejdą się razem - żaden z nich nie potrafił w zrozumiały sposób nakreślić swoich uczuć względem drugiej osoby, przez co naprawdę ciężko było mi zrozumieć ich relację.

Taka lekka młodzieżóweczka na jeden wieczór

Taka lekka młodzieżóweczka na jeden wieczór

Sam pomysł na historię fajny. Tajemnice też mi się podobają - liczę, że dowiemy się więcej w kolejnej części. Ale Isis jest tak irytujaca, że aż się odechciewalo. Jej poczucie humoru kompletnie mi nie leży.
Poza tym niby jest pokrzywdzona - i zdecydowanie rozumiem - mówi o sobie brzydka, a zaraz seksowna. Widać, że ma o sobie jak najgorsze zdanie, a potem sama do siebie mówi, że jest najseksowniejsza. No jakoś mi to nie leży.
Postać Jacka bardzo mi się podoba - jestem ciekawa, co będzie dalej z nim.

Naprawdę lubię młodzieżówki. Ale coś tutaj nie zagrało. Temat fajny, tajemnice, kłopoty i rozterki młodych ludzi. Jednak główna bohaterka która miała być zadziorna zwyczajnie mnie irytowała. Jakoś ta książka do mnie nie przemówiła

1997

Bardzo fajna porywcza uwielbiam książkę

Bardzo fajna porywcza uwielbiam książkę

Dziwna książka, nie wiem jak jednoznacznie ja określić. Z jednej strony wciągnęła mnie, a z drugiej pomiędzy dzieją się dziwne rzeczy. Isis wie zawsze gdy coś się wydarzy, ale nie jest to rozbudowane, jest i on i nie pałają do siebie życzliwością. Kończy się też dziwnie, że tylko jego jednego nie rozpoznaje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest pełna akcji, humoru i bystrych spostrzeżeń. Oprócz historii miłosnej mamy wiele wątków pobocznych, poruszających trudne tematy, takie jak przemoc domowa czy problemy psychiczne. Niewątpliwie jest skierowana do starszej młodzieży, ale myślę, że dorośli również będą się przy niej świetnie bawić. Charakterystyczny styl autorki momentami wręcz zachwyca swoją strukturą i obrazową formą, dzięki czemu książka jest pełna wartkiej akcji i ciekawego języka.

Ponieważ wychodzę z założenia, że dobra książka to taka, która potrafi rozbawić, wzruszyć i zdenerwować w jednym rozdziale, mogę z czystym sumieniem polecić Wam całą serię Lovely Vicious.

• New Adult
  • 2017