Modelowanie przyszłości

poradniki
Hartigrama
2013-01-01
2013-01-01

Okładka książki Radość każdego dnia. Jak osiągnąć wewnętrzną harmonię. Katie Byron, Stephen Mitchell
Radość każdego... Katie Byron, Stephe...
Okładka książki Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być! Jack Canfield, Janet Switzer
Zasady Canfiel... Jack Canfield, Jane...
Okładka książki Aktywuj pełną moc mózgu. Cuda i neurobiologia David Perlmutter, Alberto Villoldo
Aktywuj pełną ... David Perlmutter, A...

Książka, po wyczerpaniu pierwszego nakładu w języku polskim, zaczęła sięgać zawrotnych kwot w internecie. Wtedy też zaintrygowała mnie. Drugie wydanie pozwoliło mi na jej kupno po po normalnej, rozsądnej cenie.
Po przeczytaniu zastanawiam się, co takiego jest w jej treści, że czytelnicy gotowi byli dziesięciokrotnie więcej za nią płacić.
Sławę autorowi przyniosło zwycięstwo w rosyjskim teleturnieju, w którym ujawnił swoje nadprzyrodzone zdolności. Po tym wydarzeniu błyskawicznie napisał i wydał swą książkę „ Modelowanie przyszłości”. Miał wtedy zaledwie 23 lata.
Książka nie wnosi nic, o czym inni nie pisaliby przed nim. Nie zawiera niczego odkrywczego. Dla mnie to taki poradnik dla nastolatków - prosty język, proste przypowiastki, proste recepty na spełnianie wszystkich marzeń bez wyjątku.
Wygląda na to, że Vitaliy Gibert potrafił wykorzystać swoje 5 minut i zrobił to doskonale.
Chętnie sięgnęłabym po książkę, w której ten młody człowiek opisze swoje wyjątkowe zdolności, których nie posiadają zwykli śmiertelnicy. O zdolnościach tych bowiem nie chciał chyba wspominać w „Modelowaniu rzeczywistości”.

Sławę autorowi przyniosło...

Autor w bardzo przystępny sposób opisuje działanie Prawa przyciągania. Kładzie duży nacisk na medytację oraz wizualizację . Ciekawym podejściem jest metoda jaką zastosował . Wizualizacja oraz osiąganie stanu radości miłości na wybrany cel tylko przez 4 dni , 4 razy dziennie po około 10 minut oczywiście jeśli chcesz możesz dłużej . Po tym czasie odpuszczasz i skupiasz się na innym celu .

Przeczytalam wiele podobnych ksiazek ale ta zdecydowanie jest najlepsza. Jest w tej ksiazce cos magicznego,czytaniu towarzysza niesamowite emocje. Smialo moge powiedziec ze to ksiazka zmieniajaca zycie. Goraco polecam kazdemu...

Książka ta ma naprawdę kilka dobrych plusów, nieskomplikowana, wesoła, posiada kilka ciekawych przypowieści no i przede wszystkim przekazuje wiedzę zwaną "Sekretem", namawiając do jej praktycznego wykorzystywania na co dzień.

Niestety ogromnym minusem jest moim zdaniem sposób wypowiedzi autora. Niestety chyba jednak nie każdy może zostać dobrym pisarzem. Irytował mnie ten dziecinny styl pisania, niczym dziecko z gimnazjum, przykłady z życia które podawał też wydały mi się jakieś takie naciągane (choć co do ich prawdopodobieństwa nie mam najmniejszych wątpliwości).

Ogólnie rzecz biorąc całkiem dobra, choć znam kilka na prawdę o wiele lepszych jak chociażby Transerfing Rzeczywistości Zelanda.

Jedna z lepszych książek z tych "układających w głowie". Polecam!

Jedna z lepszych książek z tych "układających w głowie". Polecam!

Książka jest przede wszystkim prawdziwa. Nie jest to toporny poradnik w amerykańskim stylu. Nie ma tu patosu, nie jest to napompowana pustymi słowami, dennymi frazesami książka zawierająca porady. Osobiście odniosłem po niej bardzo kojące miłe wrażenie. Mógłbym je porównać do pewnego rodzaju terapii. Zawiera bardzo wspólny rdzeń dla tego typu publikacji ale przestało mnie to dziwić ponieważ prawda na temat Wszechświata, jego natury, jest całkowicie uniwersalna i prawdziwa. Podobnie jak ostatnie książki gdzie mowa o pewnego rodzaju medytacji, hipnozie, modlitwie, autohipnozie mam bardzo wielką ochotę wracać do tych książek. Nie traktuję "Modelowania przyszłości" jako podręcznika do nauki. Nie po to chcę wracać ale w celu odświeżania tego co jest tak piękne i prawdziwe. Jeszcze raz wrócić do niej aby zagłębić się w tym co jest odwieczną prawdą.

Pełna polotu, pozytywnej energii i przepleciona optymizmem. Autorstwa nietuzinkowego człowieka. Z pewnością wyróżnia się na tle całej tony analogicznych tytułów. Z pewnością warta uwagi i godna polecenia - szczególnie dla tych, którzy przyjmują rzeczywistość nie tylko na wiarę, ale przede wszystkim przez własne doświadczenie!

Książka modelowanie przyszłości moim zdaniem jest idealna dla osób które wchodzą na ścieżkę rozwoju osobistego i kreowania swojego życia na nowo. Technik które autor przedstawia są łatwe i wytłumaczone ,,jak krowie na rowie" prosto,zrozumiale.
Nie sądzę aby potrzebna była tu jakaś wiedza dotycząca medytacji ponieważ praktyka czyni mistrza i tylko sami możemy coś wypracować, trzeba tylko to robić , wierzyć i kochać siebie! niby proste a jednak samo przeczytanie nie pomoże ,trzeba zastosować to w naszym życiu z całym przekonaniem a zdarzą się cuda, jesteście gotowi ?:) to sięgnijcie po ta książkę, będziecie zadowoleni.

To jest rewelacyjna książka,ale nie dla kogoś kto nie zna podstawowych technik medytacyjnych i dopiero zaczyna oswajać jakże szeroki temat:duchowość.
Nie da się ukryć również,że aby osiągnąć pewne sukcesy o jakich pisze autor,trzeba mieć ku temu predyspozycje.To jak z pisaniem książek czy malowaniem obrazów,nie wystarczy teoria,niestety.
Plusem tej książki jest forma w jakiej jest napisana,przystepnym językiem,ale bez tego zadęcia amerykańskich poradników-i ty możesz zostać milionerem.
Polecam dla zainteresowanych tematem.

Plusem tej książki jest forma w...

• Poradniki
  • Rozwój osobisty