Drastyczne przypadki

Wydawnictwo: Egmont Polska
Violent Cases
gaiman, chicago, londyn
komiksy

Dziesięć lat temu "Drastyczne przypadki" były dziełem przełomowym. Dziś należą do klasyki. Autorami albumu są mistrzowie komiksu amerykańskiego - scenarzysta i pisarz Neil Gaiman oraz rysownik Dave McKean, znani polskim czytelnikom z bestsellerowej serii "Sandman". Narrator wspomina epizod z dzieciństwa - spotkanie ze starym kręgarzem, który twierdził, że był za młodu masażystą Ala Capone....

Narrator wspomina epizod z dzieciństwa - spotkanie ze starym kręgarzem, który twierdził, że był za młodu masażystą Ala Capone. Stopniowo Anglia lat 60-tych i Chicago lat 20-tych zaczynają stapiać się w jedną, przepięknie narysowaną i poruszająco opowiedzianą, historię o przeszłości i złu...

źródło opisu: okładka

Nocny | 2013-10-27

Każdy z nas ma historie z dzieciństwa. Jedne wspomnienia są przyjemne i lubimy do nich wracać, a inne chowamy w zakamarkach naszej nieświadomości. Jeszcze inne napawają nas dumą, ale i przerażeniem. Sam mógłby przywołać opowieści, w których ocierałem się nawet o śmierć.

Neil Gaiman ma takich historii na pęczki. Jedną z nich dzieli się z nami w Drastycznych Przypadkach. Oczywiście, jak to bywa ze wspomnieniami dzieci, takie historie to poplątanie faktów, wymysł wyobraźni i do tego filtr dziecięcego rozumienia świata. Takie połączenie daje piorunujące efekty.

Właśnie taki efekt jest w przypadku komiksu duetu Gaiman - McKean, który na stałe wpisał się w kanon historii obrazkowych. Ten komiks jest początkiem ich wieloletniej i bardzo owocnej współpracy. Jest to dzieło nowatorskie i jak to bywa u pisarza noszącego się na czarno, niebanalne.

Komiks przedstawia wspominania z dzieciństwa mężczyzny, który poznał kręgarza Ala Capone’a. Narrator w sposób bardzo sugestywny pokazuje analogie...

Arthaniel | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016

Niezły klimat, fajna konfrontacja brutalnego świata dorosłych z naiwnym światem dzieci, ale w ogólnym rozrachunku czegoś mi tutaj jednak zabrakło. Z komiksowych one-shotów Gaimana zdecydowanie bardziej podobały mi się "Morderstwa i tajemnice".

albino_alien | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Muszę powiedzieć, że to jedna z najlepszych albo najlepsza powieść graficzna jaką przeczytałam. Żywię szczery podziw dla duetu Gaiman-McKean, a "Drastyczne przypadki" to esencja talentu obydwu panów.

Sprzedam egzemplarz z autografem!

Zainteresowanych proszę o wiadomość prywatną.

mukodemolud | 2014-12-18

Klimatyczna historia i doskonałe rysunki.

asikaw | 2017-05-07
gżebień | 2017-05-03