Morderstwa i tajemnice

83-237-9683-1
Gaiman, Russell, anioły, morderstwo
komiksy
Camillos

Niebo. Czasy przed upadkiem zbuntowanych aniołów. Niebianie pracują nad stworzeniem wszechświata. W tym społeczeństwie, które nie zna pojęcia grzechu, zostaje popełnione morderstwo. Na prośbę Lucyfera, Raguel - Anioł Zemsty musi odnaleźć winnego... Komiksowa adaptacja opowiadania Neila Gaimana, dokonana przez uznanego amerykańskiego rysownika P. Craiga Russela, który ma na swoim koncie komiksową adaptację opery Ryszarda Wagnera - "Pierścień Nibelungów".

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/morderstwa_i_tajemnice/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/morderstwa_i_tajemnice/1,okladka

kris81CK | 2013-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2013

Tym opowiadaniem kryminalno-fantastycznym Neil Gaiman bardzo mnie zaskoczył - oczywiście pozytywnie. Ciekawe spojrzenie na tematykę "Boskiego planu", a także możliwość wielu interpretacji to zdecydowane atuty tej historii. Ponadto wydanie opowiadania w formie komiksu sprzyja lepszej wizualizacji całej opowieści. Polecam!

PolishPopkulturę | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Świetny album, piękna historia, a lekturze towarzyszy mnóstwo emocji. Absolutny must-have!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Liluna | 2011-06-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Komiksy

Historię tą znałam już wcześniej z opowiadania, przeczytanego w którymś zbiorze opowiadań Gaimana. Ale czasami warto zobaczyć tą samą historię w postaci ekranizacji bądź komiksu (jak tutaj), zobaczyć wyobrażenie kogoś zupełnie innego i odkryć na nowo tak niezwykle opowiadanie! W przypadku Gaimana ta reguła (przynajmniej w moim odczuciu) jakoś zawsze się sprawdza - ciekawe, prawda? ;)

"(...) Saraquael pokochał jako pierwszy, lecz to Lucyfer pierwszy przelał łzy. Nigdy o tym nie zapomnę."

Ayer | 2016-04-15
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Ten komiks mną wstrząsnął. Wraca do mnie od lat.

MWWFB | 2018-08-26
QUEENfan | 2018-05-01