The Sandman: The Doll's House, Part 1
gaiman, sandman, komiks
komiksy
Jassjass

W królestwie Snu Sandman, przy pomocy Luciena, dokonuje inwentaryzacji swych dóbr po długiej nieobecności. Okazuje się, że brakuje czterech Większych Arkan - snów, które kiedyś stworzył Pan Snu. Sandman wyrusza na poszukiwania zaginionych sług.

źródło opisu: https://egmont.pl/

źródło okładki: https://egmont.pl/

Villiana | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

„Świat jest nietrwały niczym warstwa brudnej piany na wypełniającej studnię czarnej wodzie, która sięga głęboko. Nie ma dna, a w jej głębinach kryją się rzeczy, o jakich nawet wolę nie myśleć.”

Ta część nie zachwyciła mnie tak mocno, jak poprzednia, ale wciąż jest kawałkiem dobrej lektury i czytałam z przyjemnością i zaciekawieniem.

Wstęp o ‘Wybrańcach losu’ był interesujący, a dalsza część historii Rose i poczynań zbiegłych ze Śnienia istot również wciągała i trzymała mocno w napięciu. Cały czas oczekiwałam na wyjaśnienie, czym tak naprawdę jest wir i co trzeba uczynić, aby uratować Śnienie.

Zakończenie jednak było dla mnie trochę rozczarowujące. Fajne wnioski z niego płynące, ale liczyłam na coś mocniejszego i bardziej tragicznego.

Villiana | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

„Piękna Laleczko. Pozwól objąć mi się skrycie, bo bez ciebie cóż za życie…”

Absolutnie wciągający. Zaczęłam i nie mogłam się oderwać ani na moment.

Na wstępie dostajemy świetną opowieść o miłości śmiertelnej kobiety do Nieskończonego, która mnie urzekła.

A później jest już tylko lepiej, Morfeusz robi inwentaryzację swojego królestwa i z przykrością odkrywa barak kilku mrocznych istot, które uciekły ze Śnienia i poczynają sobie na własną rękę. Poznajemy też Rose, które po latach poznaje swoją babcię i próbuje odnaleźć swojego młodszego brata Jeda, oraz jest dla Nieskończonych kimś więcej, niż zwykłą dziewczyną.

Całość splata się w naprawdę zgrabną całość, którą czyta się z zaciekawieniem i przyjemnością. Były też momenty naprawdę przerażające, zwłaszcza poczynania Koryntczyka.

Czy Sandman powstrzyma działania zbiegłych istot? I o co chodzi z wirem? Ja już nie mogę się doczekać kolejnej części, kiedy poznam, mam nadzieję, odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.

Fidel-F2 | 2018-06-21

Zabierając się za tom pierwszy tej opowieści byłem pełen zaciekawienia, bo chociaż jedyne mi dotąd znane opowiadanie Gaimana było wyjątkowo marne, to pomyślałem, że może to jaki wypadek przy pracy, a ogólnogalaktyczny zachwyt Sandmanem musi się skądś jednak brać. Niestety czekało mnie grube rozczarowanie. Pierwszy tom był durny, brzydki i nudny, ledwie doczytałem do końca. Społeczeństwo jednak znów chóralnie zgodziło się, że pierwsze opowieści są słabsze a potem jest coraz lepiej. Zabrałem się za tom drugi.

Początek był nawet przyjemny. Pierwsza historia była zupełnie sympatyczna i ładnie narysowana. Ale to tyle. Później znów pojawiła się jakość i klasa pierwszego tomu, czyli tak naprawdę brak jednego i drugiego. Kolejne strony szły mi coraz oporniej i w końcu sukcesem było gdy przeczytałem kilka, raz na kilka tygodni. W pewnym momencie, już sama myśl o wzięciu tego komiksu do ręki w celach lektury, była tak przykra, że psuł mi się humor. Po czterech miesiącach nierównej walki...

Ahsan | 2017-10-04
Przeczytana: październik 2017

Najciężej dostępny dotąd tom o Sandmanie. Przez kilka miesięcy próbowałem go zamówić, ale w końcu - udało się. Poszło wznowienie.
Co do samego komiksu, jak to Sandman: mieszanina świetnych historii i grafik, przyjemnie czyta się/ ogląda wieczorami w ramach "lekkiej przerwy" przed czymś cięższym.

Marek Adamkiewicz | 2018-08-19

Drugi tom jest równie udany co pierwszy. Gaiman świetnie plącze, przewija i łączy wątki, a opowieści niby różne i dosyć od siebie odległe, świetnie się ze sobą splatają, tworząc w efekcie większy, fascynujący obraz.

Jakkolwiek całość nie jest w stu procentach idealna (w tych bardziej onirycznych momentach Gaiman bywa jednak - jak dla mnie - czasami zbyt patetyczny i poetycki), to i tak "Dom Lalki" zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, a motyw ze zjazdem "miłośników płatków" (cóż za pomysł, cóż za przewrotność!) na pewno zapamiętam na długo.

PolishPopkulturę | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Drugi tom Sandmana czyta się jak rasowy thriller; niesamowite, jak Gaiman żongluje stylami i konwencjami. Bardzo, bardzo, BARDZO dobra jest ta seria, a kto myśli inaczej, ten się nie zna i tyle :P.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

africansun | 2013-07-08
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 08 lipca 2013

Jak bardzo spodobały mi się (w II części) spotkania Sandmana z Hobem co 100 lat. Szczególnie że pojawił się William Szekspir i wspomniany był Kuba Rozpruwacz.
Sama zmiana strojów razem z epokami była cudowna!

Jednak w tej dwu tomowej części było zdecydowanie za mało Sandmana. Ale to jedyny minus.

Blair | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Chociaż kreska wciąż nie do końca do mnie przemawia, historia powala na kolana. To dopiero moja druga przygoda z Sandmanem, ale czuję, jak powoli zakochuję się w tych komiksach.

Mel | 2014-11-24
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 24 listopada 2014

Pokręcone trochę... te wszystkie sny ;) I za mało Sandmana :P

Kupiłam "Sandmana" już po pierwszym tomie. Moje zachwyty nie mają końca, a dzisiaj doszły do nich kolejne, tym razem nad drugim tomem.
Czego nie napiszę, będę się powtarzać i używać klisz. Nie, nie nie. Powiem tak: to najlepszy komiks, jaki w życiu czytałam.
I jakby ktokolwiek usiłował Wam udowodnić, że komiksy są dla dzieci, dajcie mu "Sandmana".