Na spokojnych wodach

Cykl: Morderstwa w Sandhamn (tom 1) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
I de lugnaste vatten
Aksamitt

Upalny lipcowy poranek na wyspie Sandhamn. Ciało mężczyzny oplątane w rybacką sieć wypływa na ląd. Tydzień pózniej znalezione zostają zwłoki brutalnie zamordowanej kobiety. Śledztwo prowadzi inspektor Thomas Andreasson z policji w Nacce. Jakie powiązanie ma tych dwoje z Sandhamn? I jakie sekrety kryje mała społeczność? Pytań w sprawie jest dużo, a tropów niewiele. Morderca grasuje w...

Jakie powiązanie ma tych dwoje z Sandhamn? I jakie sekrety kryje mała społeczność? Pytań w sprawie jest dużo, a tropów niewiele. Morderca grasuje w sielankowym letnim kurorcie, więc presja na policję jest ogromna. Nieoczekiwanie do sprawy włącza się Nora Linde, przyjaciółka Andreassona. Czy uda im się szybko znalezc sprawcę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Kasia | 2019-07-15
Przeczytana: 14 lipca 2019

"Przyjemny" kryminał, ale bez rewelacji.

Piotr | 2019-05-21
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 18 maja 2019

Typowy szwedzki kryminał. Jest to oczywiście dla mnie zaletą tej książki. Pamiętam, że podobał mi się polski serial "Zbrodnia" na podstawie tej książki.

yoda79 | 2018-09-27

W 9

Agata76 | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Bardzo szybko się czyta, akcja wartka, bohaterowie mało skomplikowani. Przyjemny, ciekawy przerywnik

Tusia | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Mówiąc ogólnie powieść jest dość ciekawa, a czyta się ją szybko. Jednak nie nazwałbym jej wybitnym dziełem. Sama sprawa kryminalna wydawała mi się nieco naciągana i mimo że wszystko się ze sobą łączyło to miałam wrażenie nie nie jest to zbrodnia "błyskotliwa". Bardziej zaciekawiły mnie wątki z życia Thomasa i Nory, ale bez wątku kryminalnego nie byłyby aż tak wciągające. Podsumowując jest to lektura na ciepłe, wakacyjne wieczory.

justyna | 2018-06-22
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: czerwiec 2018

Jak na debiutancką powieść, "Na spokojnych wodach" prezentuje się nadzwyczajnie dobrze i pozytywnie. Jest to kryminał, z którym warto się bliżej zapoznać. . Każda z postaci prezentuje zupełnie odmienne podejście do życia. Ich różnorodność postaw, poglądów stylów bycia, wpływa na całokształt tego, kim są obecnie i co robią, zaś konsekwencje niektórych działań mogą mieć tragiczne i nieprzyjemne skutki.
Szersza recenzja u mnie na blogu, na który serdecznie zapraszam.

anaszko | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Bardzo dobrze zapowiadająca się autorka.

Ciekawy kryminał, fajni bohaterowie. Thomas jest genialny! Czytało się prawie na jednym tchu, tak bardzo wciąga.

Viveca Sten - czyżby była kolejną dobrą autorką kryminałów obok Camilii Lackberg? :)

Polecam.

CzytAśka | 2017-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Coś czuję, że wpadłam. Wpadłam w sieć. Kolejna szwedzka seria kryminalna.
Sielskie krajobrazy, mała miejscowość.
Morderstwa czy wypadki?

Zapraszam na www.czytaska.pl na piękną wyspę Sandhamn.

mooniaa007 | 2017-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2017

Bardzo dobry szwedzki kryminał, zwięzła akcja, ciekawie zarysowane postacie, książka godna polecenia!

Sandra Jasona | 2017-10-21
Przeczytana: 21 października 2017

Kryminał skandynawski jakich wiele. W ogóle kryminał jakich wiele. Przeczytany, ale mam wrażenie, że czytałam bardziej ze względu na losy Nory i Thomasa. Na plażę wypływają zwłoki, potem ginie kuzynka topielca. Rozwiązanie zagadki bardzo trywialne tak samo motyw. Niestety żadnych emocji.. I cóż dalej, następne tomy leżą na półce, dam szansę autorce, zobaczymy ...