Gorączka chwili

Cykl: Morderstwa w Sandhamn (tom 5) | Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
I stundens hetta
Ag2S

Noc świętojańska w Sandhamn. Policja znajduje na plaży nieprzytomną nastolatkę. Dziewczyna jest pod wpływem silnych narkotyków. Nikt nie wie, jak do tego doszło. Nora Linde po raz pierwszy obchodzi święto ze swoim nowym chłopakiem, Jonasem. Niestety muszą przerwać zabawę, ponieważ nastoletnia córka Jonasa, Wilma, nie wraca do domu na noc. Jonas i Nora nie zaprzestają desperackich poszukiwań...

Nora Linde po raz pierwszy obchodzi święto ze swoim nowym chłopakiem, Jonasem. Niestety muszą przerwać zabawę, ponieważ nastoletnia córka Jonasa, Wilma, nie wraca do domu na noc. Jonas i Nora nie zaprzestają desperackich poszukiwań Wilmy.
Następnego dnia na plaży znalezione zostają zwłoki młodego chłopaka. Inspektor Thomas Andreasson rozpoczyna śledztwo.
Wkrótce okazuje się, że każda z osób zaangażowanych w śledztwo ma własną wersję wydarzeń…

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

hexe | 2019-09-11

"Morderstwa w Sandhamn" to słaby cykl kryminalny. Czyta się go dla wątków osobistych głównych bohaterów, nie dla zagadek kryminalnych.
Ten tom jest jak na razie najlepszy z tej słabizny, a jest już 5 z cyklu. Autorka zaczyna się rozkręć, więc koło 10-11 tomu może być naprawdę dobrze:)

anaszko | 2018-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Bardzo ciekawy kryminał z udziałem młodzieży, narkotyków i wyskoków typowych dla nastolatków.

Świetnie skonstruowani bohaterowie. Thomas jak zwykle się spisał. Jestem ciekawa jak zakończy się wątek związany z Norą i jej partnerem.

Zabieram się za następny tom. :)

Polecam.

CzytAśka | 2017-12-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 grudnia 2017

Noc świętojańska na Sandhamn nie jest fajna. To nie jest zabawa, to nie jest impreza. To koszmar. Przerażający jest dla mnie wiek bohaterów tego tomu. Trzynasto- i czternastolatki pijane i naćpane do nieprzytomności.

Zapraszam na www.czytaska.pl do koszmarnego snu rodziców nastolatków.

Sandra Jasona | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017

Kryminał w stylu obyczajowym. Na plaży znaleziono zwłoki młodego chłopaka, zaczyna się śledztwo. Fabuła kryminalna średnia, ale całość dobra. Autorka porusza sprawę młodych ludzi, którzy bez nadzoru dorosłych wkraczają w życie narkotyków, picia, seksu. Dopiero po tragedii rodzice zaczynają się interesować życiem własnych dzieci. W tym tomie Thomas szczęśliwszy, Nora mniej :-)
Sten mnie wciągnęła w sumie nie wiem dlaczego :-)

Bzibzioh | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Powieść jest średnia. Dużo obyczajówki, mało kryminału. Autorka trochę przynudza, ale jeśli czytelnik przywiązał się do postaci w poprzednich tomach, to zapewne może ten tom przeczytać z mniejszym lub większym zainteresowaniem, bo jest on kontynuacją wątków obyczajowych.

książek: 1916
korcia | 2016-06-20
Przeczytana: 11 czerwca 2016

"Gorączka chwili" to bezsprzecznie kryminał, ale zbrodnia to nie jedyny element tej powieści. Autorka kładzie duży nacisk na wątki obyczajowe i daje nam dobrze poznać swoich bohaterów. Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo lubię takie połączenie.

Przy okazji śledztwa Viveca Sten porusza ważny temat brania narkotyków i picia przez nastolatki. To, że rodzice zajęci własnymi sprawami są zupełnie ślepi na to, co dzieje się z ich dziećmi, że te wpadają w szpony nałogu i robią wszystko, by zdobyć pieniądze na narkotyki, a ich opiekunowie nawet nie zauważają, że ich pociechy systematycznie podkradają z ich portfeli spore sumy pieniędzy... Bardzo to przykre, ale niestety prawdziwe.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Napisana jest prostym językiem, więc lektura jest prawdziwym relaksem. Część bohaterów łatwo jest polubić, innych wręcz przeciwnie. Musze przyznać, że zaciekawiło mnie też miejsce akcji, ta malownicza wyspa, która wydaje się być idealna na spędzenie wakacji. Po przeczytaniu...

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2016

Spodziewałam się trzymającego w napięciu kryminału, jednak tę książkę tak naprawdę ciężko nim określić. To raczej powieść obyczajowa z elementami kryminalnymi. Fabuła jest nijaka, niczym zabrakło by na nią pomysłu, więcej dowiedziałam się o teściowej bohaterki, niż o przebiegu śledztwa. Choć napisana bardzo poprawnie, to dla mnie niestety nudna.

KobieceRecenzje365 | 2016-06-06

Co może wydarzyć się w jedną noc? Noc świętojańską! Gdy nastolatkowie rządni zabawy, pozbawieni opieki rodziców, zaczną świętować noc przesilenia letniego? Gdzie narkotyki oraz alkohol będzie omamiał oraz ogłupiał tych młodych ludzi? Wydarzy się wiele, wiele złego, a policja będzie miała pełne ręce roboty. A to wszystko będzie miało miejsce na szwedzkiej wyspie Sandon w miasteczku Sandhamn.
Policja znajdzie na plaży nastoletnią dziewczynę odurzoną silnymi narkotykami. Nastoletnia córka Jonasa, nie wróci na noc do domu, a Nora z jej ojcem rozpoczną desperackie poszukiwania. Ale najgorsze wydarzy się kolejnego ranka, gdy zostaną odnalezione zwłoki młodego chłopaka. Do rozwiązania zagadki tajemniczego morderstwa zostanie wezwany inspektor Thomas Andreasson. Czy śmierć nastolatka to nieszczęśliwy wypadek, czy morderstwo? Czy wszystkie przypadki, które wydarzyły się w noc św. Jana są ze sobą powiązane? Odpowiedzi na te pytanie znajdziecie w "Gorączce chwili" Vivecy...

kultur-alnie | 2016-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebook
Przeczytana: 19 maja 2016

Piąta część serii. Dobra, jak wszystkie wcześniejsze. Sten trzyma poziom. Nie jest z książki na książkę lepsza. Cały czas jest w sam raz.
Lubię wykreowanych przez nią bohaterów, lubię jej styl, czekam na kolejny tom Morderstw w Sandhamm.

karolina94 | 2016-04-18

Dobra książka szybko się czyta bez rozlazłych opisów. Szybko, krótko i na temat.