Dziedzictwo Stonehenge

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Stonehenge Legacy
Ag2S

Osiem dni przed letnim przesileniem pod jedną z największych europejskich budowli megalitycznych dochodzi do brutalnego mordu. Na oczach tłumu tajemniczych zakapturzonych postaci ginie mężczyzna w niewyobrażalnych męczarniach. Kilka godzin później światowej sławy poszukiwacz skarbów odbiera sobie życie, zostawiając synowi, młodemu archeologowi, tajemniczy list z zaszyfrowaną wiadomością. Przy pomocy nieustraszonej policjantki hrabstwa Wiltshire mężczyzna odkrywa wkrótce istnienie tajnej organizacji, od tysięcy lat związanej ze Stonehenge. Okazuje się, że jej charyzmatyczny i bezlitosny przywódca nie cofnie się nawet przed ofiarą z ludzi, byle odkryć zaklętą w kamieniach tajemnicę.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Shimik | 2016-01-13

Miło mi było poznać Pana Christera, zawsze jest przyjemnie gdy się czyta książkę do tej pory jeszcze niepoznanego autora i okazuje się ona trafiona:) W tym wypadku tak było. Nieznany autor i nie wiadomo czego można się po nim spodziewać. Już samo to człowieka ciekawi i zachęca do poznania! Bo po autorach, których już się przeczytało kilka książek wiadomo czego można się spodziewać. Sprawa ma się inaczej tylko w wypadku nowych autorów. Także jestem zadowolony, że poznałem Sama Christera! Warto było go poznać choćby po to by przeżyć z nim tą przygodę!

Sandra Jasona | 2018-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2018

„Nie wierz nikomu ….”
W sposób brutalny ginie młody człowiek, a potem samobójstwo popełnia znany archeolog, jakby było mało porwana zostaje młoda Amerykanka, a jej towarzysz ginie – wszystko to w cieniu Stonehenge.
Tajemny mord, samobójstwo archeologa i tajemne bractwo związane z Stonehenge – sensacja taka jaką lubię. Trochę historii, trochę tajemnicy, służby specjalne, porwania, morderstwa i spiski – za dużo, oj nie, w sam raz na dobrą książkę. Powieść pochłania się błyskawicznie, każda strona zaciekawia, sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie, w sumie pod koniec miałam pretensje do autora, że już skończył. Całość idealna dla osób lubiących zagadki historii, połączenie starożytnej historii z współczesną sensacją.

Inez | 2017-06-20
Przeczytana: 03 lipca 2017

Czytając książkę "Dziedzictwo Stonehenge" Sama Christera przez cały czas towarzyszyło mi ogromne napięcie. Autor zabrał mnie w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż pod jedną z najbardziej znanych budowli megalitycznych na świecie. Stonehenge.
Sam Christer umiejętnie połączył elementy prastarego kultu ze współczesnym wątkiem porwania. W książce jest pełno zwrotów akcji.
W opowieści pojawiają się zakapturzeni mnisi, sekretne rękopisy i zaszyfrowane symbole. Powieść czyta się doskonale, a fragmenty zawierające fakty związane z archeologią, astronomią i historią stanowią ciekawą lekturę.
Opowieść pełna historycznych szczegółów, która przyprawiła mnie o dreszcze.
Wartościowa książka.
Polecam.

Beata | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Dobry debiut. Sensacja w stylu D. Browna. Dobrze się czyta.

jw23 | 2015-01-07
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Temat ciekawy, ale wykonanie słabe, dziwny jezyk. Nie przypadła mi do gustu. Były chwile, ze już chciałem ja odłożyć, ale zmusiłem się i dokończyłem.

Nanette | 2017-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 września 2017

Książka całkiem fajna, choć przyznam, że spodziewałam się czegoś innego. Po wciągającym początku, pełnym tajemnic, oczekiwałam reszty w stylu Indiany Jonesa i Dana Browna, a nie kryminału z porwaniem i akcją policyjną. Książka ma swoje lepsze i słabsze momenty, końcówka mnie zaciekawiła.

Anna | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Zaszyfrowane informacje, zakapturzeni mnisi, rytualny mord i Stonehenge w tle.

Książka absolutnie genialna. Każdemu młodemu pisarzowi życzę takiego debiutu i chylę czoło przed osobą Sama Christera.

"Dziedzictwo Stonehenge" pochłonęłam błyskawicznie, zapominając o otaczającym mnie świecie. Fabuła "wciąga" od pierwszej strony, od pierwszych słów. Autor przekazuje treść bez zbędnych ozdobników, jest bezpośredni. Książka jest wielowątkowa, pełna tajemnic, spisków i akcji.

Polecam każdemu, komu zamiłowanie do dobrych książek, sporej dawki rzeczywistych faktów, istniejącego rzeczywiście miejsca akcji i trzymającej w napięciu historii nie jest obce.
Daję 9 gwiazdek, a książka wędruje na półkę moich ulubionych.

| 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Bardzo rzeczowo napisana historia. Czyta się szybko i z chęcią zagłębia w literacką treśc. Historia nie jest szczególnie zagmatwana przez co czytanie to prawdziwy relaks. Można się jednak oderwac od pospolitej rzeczywistosci, gdyż intryga jest napisana z werwą, a losy bohaterów trzymają czytelnika w niepewności do samego końca.
MOim zdaniem jedynym mankamentem owej powiesci, sprawiającym że traci ona na autentycznosci i ciekawosci jest zakończenie, pomijając jego standardowy charakter, to dodatkowo autor podsumował losy postaci na 3/4 strony. Ma się wrażenie jakby sam spieszył się już do innych zajęc.

Rafal | 2012-03-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 03 marca 2012

Bardzo blyskotliwie napisana powieść. Trzyma do końca w napięciu i dokladnie wszystko wyjaśnia się na konic tej wspanailej książki:)
Bardzo miło i lekko się czyta, wartka akcja super bohaterzy i niesamowita megalityczna konstrukcja ktora zapewne posłużyła fantazji autora by napisać dość ciekawą powieść.

Gorąco polecam

bardziej kryminał - nie moja bajka ale może się podobać:)