Tajemnica Całunu Turyńskiego

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Turin Shroud Secret
całun turyński, morderstwo, sekta,
Ag2S

Trzymająca w napięciu powieść autora "Dziedzictwa Stonehenge", przetłumaczonego na 35 języków, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, intrygujących tajemnic i szokujących odkryć. Na plaży w Los Angeles fale wyrzucają zwłoki zamordowanej w bestialski sposób kobiety. Prowadzący tę sprawę policjanci, porucznik Mitzi Fallon i detektyw Nick Karakandez z wydziału zabójstw, odkrywają, że była to...

Na plaży w Los Angeles fale wyrzucają zwłoki zamordowanej w bestialski sposób kobiety. Prowadzący tę sprawę policjanci, porucznik Mitzi Fallon i detektyw Nick Karakandez z wydziału zabójstw, odkrywają, że była to znana hollywoodzka scenarzystka Tamara Jacobs pracująca ostatnio nad filmem fabularnym o Całunie Turyńskim. Okoliczności wskazują, że pisarka mogła zginąć, ponieważ toku pracy nad filmem posiadła jakiś mroczny sekret na temat tej najbardziej zagadkowej relikwii chrześcijaństwa.
Niebawem okazuje się, że w Los Angeles grasuje seryjny morderca, który po zabiciu ofiar owija je całunem. Czy to on zamordował scenarzystkę, czy też za jej śmiercią kryją się siły znacznie potężniejsze od pojedynczego szaleńca? Szukając odpowiedzi na to pytanie, wraz z bohaterami trafiamy do Libanu, Włoch, Szwajcarii oraz Francji i poznajemy sekrety historii Całunu Turyńskiego. Na bieg wypadków nie pozostaje też bez wpływu pewna rozmowa, do której doszło w apartamentach papieskich w Pałacu Apostolskim.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Anka Markova | 2017-05-15
Przeczytana: 14 maja 2017

No i zaliczony! Trafiony! Zatopiony!
Generalnie to bardzo dobry - przede wszystkim lekki w czytaniu i zrozumieniu kryminał. Krótkie rozdziały przynoszą na myśl kalejdoskop w którym sceny szybko się zmieniają pokazując nam piękne obrazy - tak jest właśnie z Tajemnicą Całunu, no, może nie tylko z pięknymi obrazami. ;P

Jak w kalejdoskopie autor przeprowadził mnie łagodnie i szybko przez wszystkie rozdziały. Po drodze ubawiłam się do łez, ale też miałam i o czym pomyśleć.

Może nie jest to arcydzieło kryminału, ale ja bardzo lubię takie książki, z odrobina tajemnicy z przeszłości, wyrazistymi postaciami i humorem, który dodaje skrzydeł opowieści i uciechy czytelnikom.

Bardzo chciałabym sprawdzić inne pozycje tego autora :)
Ogólnie Piątka z Plusem! Polecam :)

Heisenberg | 2016-04-01

Przepis na dobrą książkę a la Sam Christer: zagadkowe zabójstwo + trochę historii + tajemnice kościoła katolickiego, i z tego wychodzi nam całkiem smakowita "potrawka", taka w sam raz na dwa-trzy popołudnia spędzone przy dobrej lekturze.
A że to temat oklepany? Mnie nie przeszkadza ani trochę...

Thomas886 | 2015-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 23 września 2015

U wybrzeży Los Angeles zostaje znaleziona znana martwa scenarzystka filmowa.
Detektyw Nick Karakandez i Porucznik Mitzi Fallon starając się rozwiązać zagadkę morderstwa trafiają na trop prowadzący aż do Turynu.

Co zabójstwa w LA i Turynie mają wspólnego z Całunem, który rzekomo należał do Jezusa Chrystusa?
Co Kościół katolicki jest w stanie zrobić, żeby chronić własne tajemnice?

Powieść luźno podchodzi do tematu autentyczności Całunu turyńskiego, która wzbudza zainteresowanie tymi zagadnieniami.
Zrównoważona akcja, interesujący bohaterowie, trochę faktów historycznych, które niekoniecznie muszą być prawdziwe.
Postać JJ-a wykazuje zapędy chrześcijańskiego wojownika, który nie wytrzymał wewnętrznego napięcia.
Czy to już choroba psychiczna czy pewien sposób miłości i oddania Bogu?

Czytelnik musi ocenić to sam.

smolkosia | 2017-08-31
Na półkach: Przeczytane, Kryminały
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Wartka akcja, ciekawa fabuła, choć według mnie bardzo nierealna. Czasami choć przewidywalna, to są momenty które potrafią nasz zaskoczyć.

Beata | 2014-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Podobnie jak pierwsza jego książka - dobra. Polecam

Eva | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Właśnie skończyłam czytać tą książkę i mam mieszane uczucia. Mam taki sam mętlik w głowie jak po filmie pt: "Kod Leonarda da Vinci" (książki jeszcze nie przeczytałam).
W głowie huczy mi od natłoku myśli i pytań, na które zapewne dopiero po śmierci otrzymam odpowiedź.
"Tajemnica Całunu Turyńskiego" jest fikcją literacką, ale przecież w każdej fikcji kryje się ziarno prawdy ~ tak mówi na końcu autor. Każdy z nas ma prawo do wyrobienia sobie własnej opinii.
Wracają do książki, należy ona do gatunku, po który rzadko sięgam.
Choć muszę przyznać, że dopiero w połowie książka mnie wciągnęła i dlatego postanowiłam ją skończyć. Być, może dlatego również, że z natury jestem ciekawska i chcę uzyskać odpowiedzi na pytanie, które zadaje sobie często w trakcie czytania. Albo szkoda nie przeczytać książki na którą wydało się swoje ciężko zarobione pieniądze?
Znów zbaczam z tematu.
Pomimo wielu nieścisłości, których mogą dopatrzyć się historycy, teoria przedstawiona przez S. Christera jest...

Bartosz P | 2016-09-19
Przeczytana: 19 września 2016

Całun i Niewidzialny. Czytając zastanawiałem się po jaką cholerę ten Niewidzialny, bez niego byłoby krócej i ciekawiej. Oczywiście, wiadomo było, że na końcu będzie rozwiązanie, zapewne zaskakujące, ale żeby aż tak? Całun Saladyna - ok, kto to wie. Natomiast te wszystkie pokrewieństwa to już lekka przesada. Nie kupuję tego. Szkoda bo byłaby fajna historyjka na, wprawdzie oklepanym, motywie tajemnic Watykanu. A tak jest przeciętnie.

rafalwis | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Super książka, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Czyta się ją fenomenalnie, nie da się od niej oderwać. Brak jakichkolwiek zbędnych opisów nie mających wpływu na akcję, brak zdań wielokrotnie złożonych. Po prostu super. POLECAM!

Merthezeer | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Ta książka jakoś mnie nie porwała, spodziewałem się czegoś więcej. Autor wybrał bardzo ciekawy i o dużym potencjale, temat, ale wydaje mi się, że nie sprostał zadaniu. Wydaje mi się, że pewne wątki zostały okrojone, przez co książka wydaje się nie dopracowana, szczególnie że jestem świeżo po tomiszczach Sandersona. W porównaniu do nich, ta książka jest dosyć mizerna, zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym.

Mimo wszystko, historia wydaje się być dosyć ciekawa, ale jak już wspomniałem, niedopracowana.

Lexie | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Przeraża mnie fakt jakie niektórzy ludzie, w tym przypadku morderca, mają w swoich głowach urojenia! Robią rzeczy straszne, ale to, co znajduje się w ich głowach jest najgorsze. Uzasadnienie wszelkich złych czynów, a ponad to, jeszcze ta pewność, że robią to co trzeba, że robią to dla Boga...
To już drugi thriller Christer'a, który wpadł mi w ręce i śmiało mogę powiedzieć, że pisze on naprawdę dobrze. Prawdziwi bohaterowie, ciekawe połączenia teraźniejszości z przeszłością, śmiałe tezy i ciągła akcja. Powieści wciągają i zdecydowanie chce się sięgnąć po więcej jego twórczości, co na pewno uczynię. Polecam!