Tajemnica Całunu Turyńskiego

2014-06-18
2012-02-02
Paweł Cichawa
całun turyński morderstwo sekta

Boże, jaka to nieprawdopodobnie głupia książka.
Gwiazdka za scenę w której amerykański policjant w Turynie chce zobaczyć całun turyński i dziwi się że to niemożliwe.

Boże, jaka to nieprawdopodobnie głupia książka.

Ciekawa historia z wplecionymi elementami biblijnymi. Jako kryminał calkiem spoko

Typowa książka tego autora. Mamy tutaj tajemnice kościelną, detektywów, zabójców religijnych i lekkość pióra. To wszystko daje szybkie czytanie i chwile zabawy, aby w krótkim czasie po przeczytaniu zapomnieć fabułę. Ale ja lubię takie książki przy których dobrze i bez spiny się bawię. Od "Kodu Leonardo da Vinci" wyszukuje takie książki które mnie odstresowują. Mimo że to fikcja dużo można się dowiedzieć historycznie oczywiście po odsianiu "zboża od plew". Książka dla fanów takich pozycji.

Bardzo dobra sensacja. Nie porownywalbym do Dana Browna.
Moze historia jest poczatkowo troche plytka, ale akcja nabiera tempa i dwa rozne watki sie zazebiaja.
Ciekawie watek religijno-historyczny dotyczacy Calunu Turynskiego jest wpleciony w powiesc.
Polecam.

Bardzo dobra sensacja. Nie porownywalbym do Dana Browna.
Polecam.

Trup, tajemnica, spisek i przygoda. Choć kryminał to jednak lekko napisany, bez epatowania drastycznymi opisami zwłok i okrucieństwa morderstw.

Polecam również Dziedzictwo Stonehenge. Dodaję autora do ulubionych i czekam na kolejnego audiobooka 31.10.2023:)

Całun turyński interesował mnie chyba od zawsze, więc z przyjemnością sięgnęłam po książkę sensacyjną, gdzie akcja toczy się właśnie wokół niego. Akcja jest dwuwątkowa, ale oba wątki na samym końcu łączą się. Nie jest to może połączenie wyjątkowo sprytne, ale jednak jest. Książka mi się podobała ze względu na wartką akcję, charakterystyczne postaci, które da się lubić i interesujący temat historyczny. A wymyślona przez zamordowaną scenarzystkę teoria pochodzenia całunu jest naprawdę bardzo wiarygodna:)
Ta książka to fajna rozrywka i w wersji dźwiękowej bardzo uprzyjemniła mi dwudniową pracę na działce:)

Zaciekawił mnie tytuł i okładka. Przedstawia odbicie twarzy Jezusa na Całunie Turyńskim.
Co do treści książka jest ok. Taka bardzo amerykańska 😉 Znaleziona zostaje martwa scenarzystka, która pisała scenariusz do filmu o Całunie Turyńskim. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw inne fakty, które po ujawnieniu mogą wstrząsnąć Kościołem i wszystkimi Chrześcijanami.
Do tego równolegle mamy drugie morderstwo, które właściwie mogłoby się nadawać na kolejną książkę.
Dzięki krótkim rozdziałom szybko się czyta i jest łatwa w odbiorze.
Może być.

Do tego...

Powieść historyczno-kryminalna. Wartka akcja, ciekawi bohaterowie. Lubię, kiedy oprócz fikcji, są także fakty historyczne, wtedy czytanie to nie tylko przyjemność ale także nauka. Książka na weekend. Polecam szczególnie miłośnikom Dana Browna.

jak podróba Dana Browna ;/

jak podróba Dana Browna ;/

Podróba niezastąpionego Dana Browna/ ma sie wrazenie ze to juz bylo.

Podróba niezastąpionego Dana Browna/ ma sie wrazenie ze to juz bylo.

• Kryminał
  • Sam Christer