Dziedzictwo Stonehenge

2012-01-18
Monika Wyrwas-Wiśniewska

Ciekawa

Ciekawa

Autora wcześniej nie znałem, zainteresował mnie opis na książce i się skusiłem. Nie jest to wielkie dzieło bardziej czytadło podobne do innych w stylu Kodu Leonarda da Vinci. Spisek, tajne bractwo i bohater który musi odkryć prawdę. Jak ktoś lubi takie książki na pewno będzie się dobrze bawił gdyż niczego w niej nie brakuje jeśli chodzi o ten typ książki. Bawiłem się dobrze i można się rozluźnić czytając tą książkę.

"Nie było tłumów, nie zdarzyło się nic niezwykłego" cytując końcówkę. Jednak bardzo miło i lekko się czytało. Przyjemna odskocznia od rzeczywistości. Celowo używam pozytywnych słów, gdyż w mojej ocenie to już ma taki klimat wielokrotnie powtórzonej historii, która straciła tonę niepokoju.

Naprawdę przyjemna lektura. Ma kilka niezłych zwrotów akcji, kilkutorową opowieść, która pozwala lepiej poznać świat przedstawiony. Jest wciągająca i przyjemnie relaksuje.

Niestety, jak dla mnie książka bez szału. Lubię takie gatunki, ale tutaj czegoś mi brakowało. Bohaterów było dużo, ale do żaden z nich nie robił na mnie wrażenia. Fabuła powolna, aż nagle przyśpiesza, w sumie tylko po to, by na niecałych dwóch kartkach wyjaśnić losy bohaterów po rozwiązaniu "zagadki".
Krótkie rozdziały wpłynęły na plus powieści, dzięki temu zabiegowi książkę czytało się szybko.

Krótkie rozdziały wpłynęły na plus powieści, dzięki temu zabiegowi...

Siedem gwiazdek za powieść, będącą klonem "Kodu Leonarda" Dana Browna może wydać się opinią nieco zawyżoną, z powodu dużej jednak przewidywalności wydarzeń.

Ale miłośnicy tego typu thrillerów będą zachwyceni szybką i wciągającą akcją, głównym bohaterem - bliźniakiem Indiany Jonesa, mocnymi postaciami kobiecymi - intelektualnie niezwykle sprawną panią komisarz i przepiękną, półnagą przez większość czasu dziewczyną, oraz klimatem przyprawiających o gęsią skórkę tajnych i krwawych obrzędów, pradawnych mocy, szyfrem pisanych dzienników, labiryntów z zapadniami i tajemnej działalności złowrogiej sekty, potężniejszej niż Opus Dei i masoni razem wzięci.

Zdaje się, Tom Hanks już wyzdrowiał po zakażeniu Covid19; można spokojnie zainwestować w tę ekranizację wszystkie oszczędności - znowu będzie kinowy hit.

Świetnie napisana książka

Świetnie napisana książka

„Nie wierz nikomu ….”
W sposób brutalny ginie młody człowiek, a potem samobójstwo popełnia znany archeolog, jakby było mało porwana zostaje młoda Amerykanka, a jej towarzysz ginie – wszystko to w cieniu Stonehenge.
Tajemny mord, samobójstwo archeologa i tajemne bractwo związane z Stonehenge – sensacja taka jaką lubię. Trochę historii, trochę tajemnicy, służby specjalne, porwania, morderstwa i spiski – za dużo, oj nie, w sam raz na dobrą książkę. Powieść pochłania się błyskawicznie, każda strona zaciekawia, sytuacje zmieniają się jak w kalejdoskopie, w sumie pod koniec miałam pretensje do autora, że już skończył. Całość idealna dla osób lubiących zagadki historii, połączenie starożytnej historii z współczesną sensacją.

„Nie wierz nikomu ….”

Bardzo dobra książka. Na początku wydawała się drętwa ale w miarę czytania fabuła i akcja się rozkręca. Dla sympatyków Dana Browna czy Rolinsa.

Książka całkiem fajna, choć przyznam, że spodziewałam się czegoś innego. Po wciągającym początku, pełnym tajemnic, oczekiwałam reszty w stylu Indiany Jonesa i Dana Browna, a nie kryminału z porwaniem i akcją policyjną. Książka ma swoje lepsze i słabsze momenty, końcówka mnie zaciekawiła.

• Kryminał

Dodaj cytat z książki Dziedzictwo Stonehenge