W samo południe

2014-05-22
Bożena Krzyżanowska

Wciągająca, super

Wciągająca, super

Poruszając kwestię wyzwań zawodowych i pozycji kobiet w społeczeństwie, autorka nie unika trudnych pytań. W świecie pełnym stereotypów, Nora Roberts przedstawia bohaterkę stawiającą czoła wyzwaniom i będącą kobietą na wysokim stanowisku. Ja bardzo lubię takie bohaterki, więc całość przeczytałam z przyjemnością.

"W samo południe" to kolejna udana odsłona twórczości Nory Roberts, w której autorka błyskotliwie łączy elementy powieści kryminalnej, romansu i dramatu psychologicznego. Książka nie tylko trzyma w napięciu, ale również porusza tematy bardzo życiowe: samotności, cierpienia i miłości.

Nora Roberts w książce "W samo południe" doskonale balansuje pomiędzy intrygującą fabułą a skupieniem na emocjonalnym rozwoju bohaterów. Historia Phoebe, jej pracy jako negocjatora policyjnego i nieoczekiwanego romansu z przystojnym bogaczem zaczarowało mnie od pierwszych stron. Jedna z lepszych książek tej autorki.

"W samo południe" to znakomita powieść, w której Nora Roberts przemyca nie tylko wartką akcję, ale również głęboki przekaz o wartościach życiowych. Książka opowiada historię nieustraszonej Phoebe, która jako policyjny negocjator musi stawić czoła niebezpieczeństwom, i jednocześnie zmierzyć się z własnymi lękami związanymi z tym, że boi się dopuścić blisko siebie drugą osobę, nawet jeśli to mężczyzna, którego bardzo lubi...

Phoebe MacNamara to negocjatorka, której życie naznaczone jest tragedią. Mimo że Phoebe codziennie ratuje obcych, nie potrafi uratować swojej własnej rodziny. Gdy była młodą dziewczynką, ona i jej rodzina zostali wzięci jako zakładnicy. Udało jej się uniknąć fizycznego uszczerbku na zdrowiu swojej rodziny, ale jej matka popadła w agorafobię i nie opuściła domu od dziesięcioleci. Książka pełna emocji.

"W samo południe" to niezwykle poruszająca opowieść o znajdowaniu w sobie siły wewnętrznej, przezwyciężaniu przeszłości i walce z traumą. Phoebe, bohaterka tej historii, przeszła przez piekło rodzinnych dramatów i nieprawości, co sprawiło, że stała się niezwykle silną i zdeterminowaną kobietą.

Książka wciąga czytelnika od pierwszej strony, ukazując trudne chwile, które Phoebe musi pokonać, by ocalić siebie i swoją rodzinę. Zagadka, kto stoi za opisanymi w książce wydarzeniami, dodaje historii niezwykłego napięcia. Bardzo wciąga!

"W samo południe" to elektryzujący thriller, który trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Phoebe, bohaterka z trudną przeszłością, staje się negocjatorką, musząc stawić czoła nie tylko przeciwnościom, ale także musi udźwignąć ciężar obowiązków rodzinnych. Czy będzie miała jeszcze siłę na to, żeby się zakochać? I czy wybierze odpowiednią osobę, którą będzie mogła obdarzyć uczuciem? Warto było się przekonać.

Często przypisywana do szufladki 'autorki romansów', Nora Roberts w książce "W samo południe" prezentuje swoje niezwykłe umiejętności opowiadania historii, które wykraczają poza konwencję romansu. To nie jest kolejna romantyczna opowieść, ale wielowarstwowa historia pełna poważnej problematyki, która trafia w samo serce. A Phoebe to nie zwyczajna bohaterka, czekająca na ratunek, tylko silna psychicznie kobieta, która robi wszystko, żeby pomóc swojej rodzinie.

• Nora Roberts
  • Romans