W samo południe

High Noon

Jolka | 2018-01-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2018

Talentu Norze Roberts Bozia nie poskąpiła. Poświadczają go milionowe nakłady i wiele ekranizacji jej książek. To prawdziwe cudeńka tak pod kątem prowadzenia akcji, jak i kreowania bohaterów. Nic tylko czytać! Każda pozycja spod pióra tej autorki to gwarancja dużego zadowolenia i ogromnych emocji.

allison | 2012-06-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Pełna napięcia i emocji powieść, w której łączą się wątki sensacyjne i miłosne.
Całość czyta się jednym tchem dzięki barwnej, wartkiej i zaskakującej akcji, wyrazistym postaciom i lekkiemu stylowi. Fabułę ubarwiają także retrospekcje, które odsłaniają ważne informacje o bohaterach.

Autorka to nie tylko mistrzyni suspensu, ale i kreowania postaci. Wszyscy bohaterowie, także ci drugoplanowi, a nawet epizodyczni, pokazani są ciekawie i przekonująco; każdy ma własną mniej lub bardziej rozbudowaną historię.

Powieść nie jest tylko zwykłym kryminałem. Dominują w nim wątki obyczajowe i miłosne. W przeciwieństwie do wydarzeń sensacyjnych są one często przewidywalne, ale nie psuje to przyjemności czytania.

książek: 2014
anya | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Świetnie wykreowani bohaterowie, miłość, nutka grozy i pochłania się jednym tchem - to powieści Nory Roberts. Polecam:)

Katarzyna Busłowska | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Uwielbiam Norę Roberts, ale tym razem coś mi zgrzytało. Pewnie to dlatego, że widziałam wcześniej film, a może potrzebuję trochę odpocząć od mojej ulubionej autorki.

Przede wszystkim, powieść jest bardzo obszerna i nie jestem pewna czy wszystkie te wydarzenia warte były opisania.

Duncan jest trochę nijaki. Zawiodłam się odrobinę na tej postaci.

Do ostatniej sceny nie doceniałam pracy Phoebe. Wszystkie jej negocjacje opisane były po macoszemu i przez to wydawały się bułką z masłem. Tymczasem w rzeczywistości takie akcje trwają po kilka lub nawet kilkanaście godzin i wymagają wiedzy, doświadczenia i intuicji ze strony negocjatora. Roberts świetnie pokazała to w scenie finałowej. Phoebe nie straciła zimnej krwi, mimo, że zakładnikami były bliskie jej osoby. Podejmowała ryzyko i improwizowała opierając się na swoim doświadczeniu i intuicji. Byłam pod wrażeniem.

betina360 | 2015-10-08
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts, 2015
Przeczytana: 08 października 2015

Phoebe jest policyjnym negocjatorem.Zostaje wezwana do mezczyzny ktory chce skoczyc z dachu. Dzieki spokojnej rozmowie udaje sie jej go od tego odwiesc. Pewien przystojny bogacz jest pod jej duzym wrazeniem. Pani porucznik ktora doskonale radzi sobie w krytycznych sytuacjach jest zagubiona gdy dopadaja ja uczucia. To kolejna swietna ksiazka Nory ktora czytalam.

lila | 2016-11-16
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2016

Długo broniłam się przed Norą Roberts. Podejrzewałam, że to powieści zbliżone do Harlequina.

"W samo południe" postawiłabym na półce obok książek N. Sparksa.
Wątek kryminalny przeplata się z romansem, tworząc dobrze czytającą się lekturę, w sam raz na leniwe popołudnia.
PS powstał film na podstawie

Jezu, nareszcie...od trzech tygodni szukam jakiejkolwiek dobrej książki, znajduję ją, zapowiada się interesująco i już po pierwszych dziesięciu stronach okazuje się iż jest to kompletna porażka. Na szczęście kiedy zaczęłam czytać "W samo południe" wiedziałam, że to chyba dar z niebios, ponieważ Nora Roberts jest niezawodna, kocham jej książki i po zakończeniu tejże książki czuję się spełniona i zadowolona. Dodam jeszcze na koniec, że jest to jedna z moich ulubionych książek.
Gorąco zachęcam do przeczytania, ponieważ jest to powieść, która dosłownie pochłania czytelnika i nie pozwala odstawić się na półkę czy też burko.

virgo123 | 2015-12-12
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Bardzo wciągająca, nawet wątek kryminalny mi się podobał.

Dominika | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: luty 2015

Uwielbiam książki Nory Roberts, o czym niejednokrotnie mogliście się tutaj przekonać. Czy to romans, czy romans połączony z sensacją- czytam wszystko. No może z większym naciskiem na to drugie. Nie potrafię zliczyć ile razy wzięłam już książki Nory do ręki. Jednak jak dotąd zawiodłam się całkowicie jedynie dwa razy, co uważam za sukces, albo po prostu szczęście.
"W samo południe" nie zaliczam do kategorii bubli. Jest to dość dobrze skonstruowana treść z dreszczykiem emocji, do której przeczytania gorąco Was zachęcam.

Phoebe MacNamara jest policyjnym negocjatorem. Na czym polega jej praca? Na rozmowie. Poznajemy ją w momencie, kiedy ratuje pewnego mężczyznę przed popełnieniem samobójstwa.
Jednak to dopiero początek. W jej otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś wygwizduje znajomą jej melodię, kładzie martwe zwierzęta przed progiem jej domu, grozi jej. Chcąc nie chcąc kobieta zaczyna się bać. Obawia się, że te incydenty mogą mieć związek z wydarzeniami z przeszłości. Do...

Katherina87 | 2012-11-22

Powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym. Pani porucznik Phoebe MacNamara - jedna z najlepszych negocjatorek policyjnych nie tylko w Savannah i zarazem samotna matka - nie boi się nikogo i niczego. Odważna i wrażliwa, obawia się tylko miłości i dlatego trzyma mężczyzn na dystans. Tak też postępuje z Duncanem, właścicielem baru, który jednak nie zamierza dać za wygraną. Gdy Phoebe staje się obiektem prześladowań psychopaty, pomoc Duncana okazuje się niezbędna... Kapitalny portret silnej kobiety w obliczu wielkiego zagrożenia i historia romansu, którego miało nie być.