W samo południe

Wydawnictwo: Świat Książki
7,26 (296 ocen i 33 opinie)
High Noon

• Pół świata
  • Sekret Sonji
  • Fangirl
  • Szturmując niebo
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie

8,06 (270 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Nie tacy oni straszni
Federica Bosco

7,5 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
allison | 2012-06-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Pełna napięcia i emocji powieść, w której łączą się wątki sensacyjne i miłosne.
Całość czyta się jednym tchem dzięki barwnej, wartkiej i zaskakującej akcji, wyrazistym postaciom i lekkiemu stylowi. Fabułę ubarwiają także retrospekcje, które odsłaniają ważne informacje o bohaterach.

Autorka to nie tylko mistrzyni suspensu, ale i kreowania postaci. Wszyscy bohaterowie, także ci drugoplanowi, a nawet epizodyczni, pokazani są ciekawie i przekonująco; każdy ma własną mniej lub bardziej rozbudowaną historię.

Powieść nie jest tylko zwykłym kryminałem. Dominują w nim wątki obyczajowe i miłosne. W przeciwieństwie do wydarzeń sensacyjnych są one często przewidywalne, ale nie psuje to przyjemności czytania.

anya | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Świetnie wykreowani bohaterowie, miłość, nutka grozy i pochłania się jednym tchem - to powieści Nory Roberts. Polecam:)

ABC | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Uwielbiam Norę Roberts, ale tym razem coś mi zgrzytało. Pewnie to dlatego, że widziałam wcześniej film, a może potrzebuję trochę odpocząć od mojej ulubionej autorki.

Przede wszystkim, powieść jest bardzo obszerna i nie jestem pewna czy wszystkie te wydarzenia warte były opisania.

Duncan jest trochę nijaki. Zawiodłam się odrobinę na tej postaci.

Do ostatniej sceny nie doceniałam pracy Phoebe. Wszystkie jej negocjacje opisane były po macoszemu i przez to wydawały się bułką z masłem. Tymczasem w rzeczywistości takie akcje trwają po kilka lub nawet kilkanaście godzin i wymagają wiedzy, doświadczenia i intuicji ze strony negocjatora. Roberts świetnie pokazała to w scenie finałowej. Phoebe nie straciła zimnej krwi, mimo, że zakładnikami były bliskie jej osoby. Podejmowała ryzyko i improwizowała opierając się na swoim doświadczeniu i intuicji. Byłam pod wrażeniem.

Doomisia | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: luty 2015

Uwielbiam książki Nory Roberts, o czym niejednokrotnie mogliście się tutaj przekonać. Czy to romans, czy romans połączony z sensacją- czytam wszystko. No może z większym naciskiem na to drugie. Nie potrafię zliczyć ile razy wzięłam już książki Nory do ręki. Jednak jak dotąd zawiodłam się całkowicie jedynie dwa razy, co uważam za sukces, albo po prostu szczęście.
"W samo południe" nie zaliczam do kategorii bubli. Jest to dość dobrze skonstruowana treść z dreszczykiem emocji, do której przeczytania gorąco Was zachęcam.

Phoebe MacNamara jest policyjnym negocjatorem. Na czym polega jej praca? Na rozmowie. Poznajemy ją w momencie, kiedy ratuje pewnego mężczyznę przed popełnieniem samobójstwa.
Jednak to dopiero początek. W jej otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ktoś wygwizduje znajomą jej melodię, kładzie martwe zwierzęta przed progiem jej domu, grozi jej. Chcąc nie chcąc kobieta zaczyna się bać. Obawia się, że te incydenty mogą mieć związek z wydarzeniami z przeszłości. Do...

Jezu, nareszcie...od trzech tygodni szukam jakiejkolwiek dobrej książki, znajduję ją, zapowiada się interesująco i już po pierwszych dziesięciu stronach okazuje się iż jest to kompletna porażka. Na szczęście kiedy zaczęłam czytać "W samo południe" wiedziałam, że to chyba dar z niebios, ponieważ Nora Roberts jest niezawodna, kocham jej książki i po zakończeniu tejże książki czuję się spełniona i zadowolona. Dodam jeszcze na koniec, że jest to jedna z moich ulubionych książek.
Gorąco zachęcam do przeczytania, ponieważ jest to powieść, która dosłownie pochłania czytelnika i nie pozwala odstawić się na półkę czy też burko.

Sabinka | 2011-09-28
Przeczytana: 26 września 2011

Nory Roberts nie trzeba jakoś specjalnie reklamować, mało kto z osób czytających nie spotkał się z jej nazwiskiem. Ludzie głównie kojarzą ją ze słodkimi romansami, które aż mdlą, ale czy na pewno? Czy na pewno sięgali po jej książki, by oceniać autorkę i jej twórczość w ten sposób? Być może czytali jakiś romans, który rzeczywiście okazał się mdlący i słodki. Osobiście sięgam dość często po książki Nory Roberts. Lubię jej styl, fantastyczne,pełne problematyki powieści. Podziwiam ją za to, iż przy tylu wydanych już powieściach ma nadal głowę pełną pomysłów, które dalej i systematycznie przelewa na papier. Nie miałam "przyjemności" czytać typowo jej słodkich romansów, jeśli one w ogóle są, trafiam głównie na książki pełne przygód, tajemniczych wydarzeń, niesamowitych historii przepełnionych miłością rodzinną, przyjaźnią i ale nienawiścią czy zdradą... "W samo południe" to najlepsza powieść Nory jaką do tej pory miałam przyjemność przeczytać.
Opowiada ona o bardzo silnej i dzielnej...

Katherina87 | 2012-11-22

Powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym. Pani porucznik Phoebe MacNamara - jedna z najlepszych negocjatorek policyjnych nie tylko w Savannah i zarazem samotna matka - nie boi się nikogo i niczego. Odważna i wrażliwa, obawia się tylko miłości i dlatego trzyma mężczyzn na dystans. Tak też postępuje z Duncanem, właścicielem baru, który jednak nie zamierza dać za wygraną. Gdy Phoebe staje się obiektem prześladowań psychopaty, pomoc Duncana okazuje się niezbędna... Kapitalny portret silnej kobiety w obliczu wielkiego zagrożenia i historia romansu, którego miało nie być.

Ola | 2014-04-28

To było coś. Nie wiem czemu, ale tak przywiązałam się do głównej bohaterki, że czułam jakbym to ja była Phoebe. Dobre wątki miłosne, jeszcze lepsze kryminalne. Podobało mi się to, w jaki sposób pani porucznik działała i myślała. Potrafiła negocjować dobierając do duszy. Najbardziej podobała mi się akcja ostatnia z Jerrym, gdzie wszystko już praktycznie było stracone. Jerry chciał wysadzić w powietrze sklep jubilerski razem z 16 zakładnikami i sobą. Chciał umrzeć, żeby znaleźć się w niebie ze swoją ukochaną, ale najpierw chciał upokorzyć i pozbawić pracy Phoebe, którą winił za śmierć Angeli. Phoebe wpada na pomysł, że przeczyta mu kawałek pamiętnika napisanego przez Angelę, który tak naprawdę nie istnieje. Z daleka pokazała mu jakiś notes i zaczęła czytać o tym, jak Angela pisała o miłości do Jerrego. Gdy on zrobił błąd, ona wypowiedziała słowa, które zaczęły akcję. Tak wykonała kawał dobrej roboty. Podobało mi się to bardzo. I podobał mi się Duncan, który miał ciemną przeszłość ale...

książek: 2073
gosia123 | 2013-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2013

Phoebe i Duncan para z dwóch różnych światów, a jednak odnaleźli się. Kolejna książka N.Roberts od której nie mogłam się oderwać

green_tea | 2011-08-04
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Dla tej książki miałam ochotę stworzyć osobną półkę pt. „Miłe niespodzianki” – jednakże ze względu na to, że takie coś rzadko mi się zdarza, to wniosek został jednomyślnie oddalony. Może kiedyś. Ale do rzeczy. Spodziewałam się jakiegoś tandetnego romansidła, coś na zasadzie ktoś kogoś, potem kogoś ktosia, ale ktoś już nie chce, a potem się spotykają w połowie drogi podczas zachodu słońca i żyją długo i szczęśliwie w namiocie na plaży… A w międzyczasie, gdzieś w tle rozgrywa się „wielce skomplikowany” wątek kryminalny. Słowem, przeokrutnej i bezlitosnej tandety. Zamiast tego dostałam całkiem intrygującą historię sensacyjno-miłosną.

Phoebe MacNamara, jest samotną matką, która poświęciła swoje życie ratowaniu innych – jest policyjnym negocjatorem. Podczas jednej z akcji poznaje Duncana – przystojnego, sympatycznego właściciela baru, który na dodatek okazuje się multimilionerem. Zawierają bardzo przyjemnie zapowiadającą się znajomość. Niestety, sympatyczna pani porucznik ma też...