Wszystko w rodzinie

Wydawnictwo: Świat Książki

Autor pisze o Wilnie lat 60. i 70., z którym był wówczas rodzinnie związany. Tylko jak ma traktować ówczesną przyjaźń i porozumienie z człowiekiem z bliskiego domowego kręgu, który jak się potem okazało pracował w KGB, a w swoich raportach uwzględniał również autora? Spotkają się po latach już w innym świecie, w innej epoce, żeby sobie wiele wyjaśnić.

Roman Dłużniewski | 2016-12-26

Każdy ma pełne prawo do własnej oceny przypadków, zdarzeń ze swojego życia. Łubieński miał do czynienia z najzwyklejszym kapusiem we własnej rodzinie. Nie on jeden. A że po latach chciał go odwiedzić, poznać motywy, zrozumieć, jego prawo. Jego prawem jest również to, że momentami wręcz sam siebie oskarża. Ja tego nie rozumiem, ale to z kolei jest moje prawo. Prawo do nierozumienia.

Niktbylekto | 2014-04-06
Badbishop | 2011-10-20