Wyzwanie czytelnicze LC

Messi, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Seria: Nie tylko dla fana
Wydawnictwo: Egmont Polska
filipinka

Zna go cały świat. Ale czy wiadomo, jak wygląda rodzinne miasto Messiego? Z kim grał w piłkę jako dziecko? Jak wygląda życie w słynnej szkółce piłkarskiej La Masia, w której trenował? W tym niezbędniku każdego prawdziwego fana piłki nożnej znajduje się wiele nieznanych faktów i anegdot z życia Messiego, a także fantastyczne zdjęcia, łamigłówki i grafiki ilustrujące najważniejsze gole strzelone przez mistrza.

To także książka o niespotykanym talencie i wielkiej skromności. O tym, że nic nie przychodzi łatwo. Wreszcie – o tym, że zawsze warto marzyć. Książka dedykowana jest dzieciom i młodzieży, bowiem przywraca wiarę w siebie i uskrzydla. MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem jest uniwersalną opowieścią o chłopcu, który ani przez chwilę nie wahał się, co jest dla niego ważne. Współczesna bajka, w której wszystko wydarzyło się naprawdę.

Miał dziewięć lat, kiedy wybił szybę w łazience, żeby zdążyć na mecz. Dziesięć – kiedy przestał rosnąć. Trzynaście – gdy opuścił rodzinny dom i zamieszkał na innym kontynencie. Dziś jest podziwiany przez miliony ludzi na całym świecie.

Jeżeli Twoje dziecko jest fanem piłki nożnej, a Ty nie możesz się do tego przekonać, przeczytajcie razem tę książkę.
Jeżeli Ty jesteś fanem piłki nożnej i chciałbyś przekazać tę pasję swojemu dziecku, masz wspaniały prezent.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

izabela81 | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014 rok
Przeczytana: 24 lipca 2014

Jest to niezwykła opowieść nie tyle o piłce nożnej, co o człowieku niezwykłym, utalentowanym i skromnym, któremu sukces nie przyszedł łatwo. To książka o tym, że zawsze warto marzyć. Książka dedykowana jest głównie dla dzieci i młodzieży, aby uwierzyli że można spełnić marzenia z dzieciństwa. Poznajemy jego drogę do sławy, ubarwioną anegdotami, łamigłówkami i niepublikowanymi wcześniej zdjęciami ilustrującymi jego najważniejsze gole. Ciekawe były również dialogi pomiędzy Messim a jego ojcem, czy bratem. Poza tym dowiedziałam się, co oznacza ten gest, który pokazuje po strzelonych golach.

książek: 1982
AnnaSikorska | 2016-01-05

Mały Leo był słodkim bobasem, który przyszedł na świat w kraju zupełnie odmiennym od naszego. Tam nawet święta Bożego Narodzenia są inne: począwszy od choinki w lecie (dowiedźcie się dlaczego), a piłka nożna jest jednym z ulubionych zajęć chłopców. Messi miał spore szczęście i grał ze starszymi i jednocześnie dużego pecha: często ulegał kontuzjom. Przeprowadzka do Barcelony przewróciła jego życie, a możliwość grania w najlepszej drużynie pozwoliła mu na sprawdzenie własnych możliwości i umiejętności.
Książka szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom piłki nożnej, ale nie tylko. Dzięki interesującemu sposobowi przedstawienia kultury i historii krajów, w których mieszkał mali i duzi czytelnicy mogą poszerzyć swoją wiedzę kulturową, historyczną i geograficzną. Wielkim plusem jest to, że autorka przedstawia losy piłkarza w bardzo przystępny sposób i pokazuje, że był on zwykłym piłkarzem uparcie dążącym do spełnienia swoich marzeń.
Jest to kolejna publikacja autorki o znanym piłkarzu...

MałaPisareczka | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Któż by nie znał Leo Messiego - argentyńskiego piłkarza, który od lat uważany jest za najlepszego sportowca świata. Gdy on wychodzi na boisko, fani szaleją! Ludzie go uwielbiają, szanują i życzą mu dalszych sukcesów. Lecz czy znają jego trudne początki?

Miał dziewięć lat, kiedy wybił szybę w łazience, żeby zdążyć na mecz. Dziesięć - kiedy przestał rosnąć. Trzynaście - gdy opuścił rodzinny dom i zamieszkał na innym kontynencie. Dziś jest podziwiany przez miliony ludzi na całym świecie.

"MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to pierwsza biografia Leo Messiego dla dzieci. Jednakże nie jest to taka zwykła biografia. To przede wszystkim wzruszająca opowieść o piłce nożnej, o marzycielu, który dążył do swego celu, ale także o tym, że nic nie przychodzi łatwo, lecz zawsze warto marzyć.

Yvette Żółkowska-Darska to wielbicielka futbolu, fotografii i Toskanii. Przez siedem lat kierowała kanałem TVN Style. Mama9-letniego syna. Zainspirowana jego pasją do piłki nożnej...

bibi | 2015-06-11
Przeczytana: czerwiec 2015

Gdybym była nastolatką, ta historia zauroczyłaby mnie tak mocno, że powiesiłabym pewnie plakat Messiego nad łóżkiem i wzdychała, dlaczego mieszkam w Polsce. Ale jestem dorosła, więc chyba mi nie wypada:)

Fantastycznie opowiedziane życie niezwykle utalentowanego chłopca i jego mądrej, choć zwykłej rodziny. Życie chłopca, który kocha piłkę, ma w sobie zapał, zdrowy upór, rozsądek, niesamowitą skromność i cichość. Losy rodziny, która dała mu możliwość rozwoju, pomogła podjąć odpowiednie decyzje, które zaważyły na jego karierze i dorosłym życiu w kultowym klubie FC Barcelona.
Mnóstwo anegdot, szczególików z niezwykłego życia Leo, talent autorki i również jej pasja do futbolu sprawiają, że książkę o piłkarskim idolu czyta się niespostrzeżenie i z wielką przyjemnością. Polecam:)

figlarna24 | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Piłka nożna nie mieści się jedynie w kręgu zainteresowań osób dorosłych. Grę w piłkę kochają zarówno mali, jak i duzi.
Jak na razie spotkałam się jedynie z pozycjami, które były skierowane bezpośrednio do starszych nastolatków, jak i osób dorosłych

Ta sytuacja zmieniła się całkiem niedawno. W momencie, gdy otrzymałam możliwość zapoznania się z nowością Wydawnictwa Egmont.

. "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem", bo taki tytuł nosi ta pozycja jest skierowana do bardzo młodego czytelnika. Zalety płynące z przeczytania książki jest wiele. Ale jak dla mnie przede wszystkim jest to danie możliwości rozwijania umiejętności czytania połączone z pasją, jaką jest ta dyscyplina sportu.

Z książki płynie przesłanie, że warto marzyć, nie poddawać się mimo trudności i dążyć do ich realizacji. Czyli "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to taka czytelnicza motywatornia dla młodego czytelnika.

"MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim...

Monika Szulc | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Nigdy nie przeczytałam, żadnej biografii. Obawiałam się suchych faktów i zwyczajnej nudy, jednak, kiedy zobaczyłam okładkę „Messi- mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” ogarnęła mnie ciekawość, mimo mojej prawie zerowej znajomości piłki nożnej. Jeśli wszystkie biografie będą takie jak ta książka, z pewnością zacznę je czytać.

Książka jest w szczególności przeznaczona dla dzieci i widać to podczas czytania. Bardzo prosty język i wielka czcionka sprawdzają się idealnie, gdyż czyta się lekko i szybko.

Co się tyczy samej historii życia Leo zdziwiłam się, że tak mnie pochłonęła. Obecnie oglądając piłkarza na boisku, widzimy sławnego i bogatego mężczyznę i nikt się nie zastanawia, jak do tego doszło? Większość mówi, że to talent, ale tak nie jest. Oczywiście jest to czynnik kluczowy, jednak, aby go rozwinąć należy ciężko pracować. Mały Messi musiał niejednokrotnie zmierzyć cię z przeciwnościami losu takimi jak choroba, kontuzje czy samotność, mimo tego uparcie parł przed...

Rosemarie | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o legendarnym piłkarzu, jakim jest Lionel Messi. Nie trzeba nawet być fanem piłki nożnej, bo to nazwisko po prostu się słyszy. Sama biografia Messiego jest nie tylko bardzo ciekawa, ale także i inspirująca. Lea już jako dziecko cechowała fascynacja do piłki nożnej, która rosła wraz z jego wiekiem. To niezwykle zdeterminowany i skromny chłopiec, którego historia ukazuje, że wszystko jest możliwe, jeśli pragnie się tego wystarczająco mocno.

"Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to, nie da się ukryć, nieco inna propozycja wydawnicza o tym piłkarzu, niż te, które ukazały się dotychczas. Ta książka jest napisana bardzo lekkim i przystępnym językiem, przez co dla dzieci będzie niezwykle przyjemna w odbiorze, co nie znaczy, że starszym czytelnikom nie przypadnie do gustu. Warsztat pisarski autorki jest elastyczny i pomysłowy, przez co odniosłam wrażenie prawie jakbym "płynęła" po stronach. Tę powieść naprawdę czyta się w...

buziaczek197 | 2017-01-10
Przeczytana: styczeń 2017

Uwielbiam jako kobieta tego piłkarza, chłopaka który udziela się charytatywnie, który nie zwariował od sławy i jako człowieka w ogóle. Jeśli zaś chodzi o książkę? Spodziewałam się czegoś innego. Książka jest wydana ładnie tylko mam wrażenie, że dla dzieci. Kiedy mamy nazwiska i obok ich wymowę mam wrażenie, że autorka ma nas za ... Podejrzewam, że nawet dziecku to się nie spodoba. Chciałam więcej się dowiedzieć o samym Messim więcej jako o człowieku. Nie wiem może był taki zamysł żebyśmy więcej dowiedzieli się o nim jako o piłkarzu. Nigdy się nie poddał choć codziennie przyjmował zastrzyk, który sam musiał sobie dawać. Zawsze, ale to zawsze szedł do przodu mimo, że życie go nie oszczędzało. Zawsze dla niego ważna była przyjaźń i cudowna babcia jak mówił. Więc sama książka do mnie nie trafia, ale jako osoba i człowiek zawsze. Więc dlatego przeczytałam tą książkę.

Misia-i-Tosia | 2015-06-08

Kocham piłkę nożną, na mecze chodzimy całą rodzinką :). Messiego oglądam w telewizji i podziwiam jego piłkarski kunszt bo tak jak on nikt nie strzela goli. Dlatego bardzo podoba mi się pomysł wydania książek o piłkarskich idolach skierowanych do dzieci i napisanych specjalnie dla nich. Jak wiadomo droga na szczyt nigdy nie jest łatwa a dzieciaczki czasem mają dość a kiedy mogą przeczytać o swoim idolu o jego trudnej drodze wtedy wiedzą, że nic nie przychodzi łatwo i trzeba walczyć.

Autorka wie jak zaciekawić, przedstawia informacje w sposób zrozumiały i nie rozpisuje się za bardzo. Krótko, zwięźle i na temat tak by dzieciaki nie były znudzone. Sama pamiętam młodziutkiego Messiego z burzą włosów na głowie i stwierdzam, że przez te lata wiele się nauczył by teraz zachwycać swoją grą bardziej niż wtedy. Jestem zdania,że aby dobrze grac w piłkę trzeba to kochać i cieszyć się grą a on to robi od lat i to widać.

Książka napawa optymizmem, pokazuje,że warto walczyć o swoje marzenia i...

Michal Zacharzewski | 2018-09-14
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł. Pomysł napisania całej serii książeczek dla dzieci, które przedstawiałyby historię najbardziej znanych piłkarzy. Podobne książki ukazywały się już wcześniej, ale opowiadały o znanych naukowcach, politykach, czasami również uwielbianych przez młodzież aktorach czy wokalistach. Ale żeby piłkarze? To było coś nowego.

W dodatku zabrała się za to kobieta – Yvette Żółtowska-Darska – polonistka, była szefowa TVN Style. Wiem, kobiety też interesują się piłką, ale mimo wszystko ta branża zdominowana jest przez mężczyzn. To mężczyźni piszą w tygodniu Piłka Nożna, mężczyźni opanowali Bravo Sport oraz inne tytuły futbolowe, mężczyźni komentują mecze w telewizji. Może dlatego książka o Messim, pierwsza odsłona większego cyklu, już od początku sprzedawała się dobrze. A kiedy pierwsi czytelnicy przekonali się, że jest dobra, odniosła spory sukces.

Więcej: