Messi, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Okładka książki Messi, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem
Yvette Żółtowska-Darska Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Nie tylko dla fana biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Nie tylko dla fana
Egmont Polska
2014-05-21
2014-05-21
piłka nożna FC Barcelona Argentyna XXI wiek

Nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł. Pomysł napisania całej serii książeczek dla dzieci, które przedstawiałyby historię najbardziej znanych piłkarzy. Podobne książki ukazywały się już wcześniej, ale opowiadały o znanych naukowcach, politykach, czasami również uwielbianych przez młodzież aktorach czy wokalistach. Ale żeby piłkarze? To było coś nowego.

W dodatku zabrała się za to kobieta – Yvette Żółtowska-Darska – polonistka, była szefowa TVN Style. Wiem, kobiety też interesują się piłką, ale mimo wszystko ta branża zdominowana jest przez mężczyzn. To mężczyźni piszą w tygodniu Piłka Nożna, mężczyźni opanowali Bravo Sport oraz inne tytuły futbolowe, mężczyźni komentują mecze w telewizji. Może dlatego książka o Messim, pierwsza odsłona większego cyklu, już od początku sprzedawała się dobrze. A kiedy pierwsi czytelnicy przekonali się, że jest dobra, odniosła spory sukces.

Więcej:

W dodatku zabrała...

Uwielbiam jako kobieta tego piłkarza, chłopaka który udziela się charytatywnie, który nie zwariował od sławy i jako człowieka w ogóle. Jeśli zaś chodzi o książkę? Spodziewałam się czegoś innego. Książka jest wydana ładnie tylko mam wrażenie, że dla dzieci. Kiedy mamy nazwiska i obok ich wymowę mam wrażenie, że autorka ma nas za ... Podejrzewam, że nawet dziecku to się nie spodoba. Chciałam więcej się dowiedzieć o samym Messim więcej jako o człowieku. Nie wiem może był taki zamysł żebyśmy więcej dowiedzieli się o nim jako o piłkarzu. Nigdy się nie poddał choć codziennie przyjmował zastrzyk, który sam musiał sobie dawać. Zawsze, ale to zawsze szedł do przodu mimo, że życie go nie oszczędzało. Zawsze dla niego ważna była przyjaźń i cudowna babcia jak mówił. Więc sama książka do mnie nie trafia, ale jako osoba i człowiek zawsze. Więc dlatego przeczytałam tą książkę.

Fajna treść, aczkolwiek wygląd i projekt pozostawiają niedosyt.

Fajna treść, aczkolwiek wygląd i projekt pozostawiają niedosyt.

Tak,bardzo mi się ta książka podobała. Jest pouczająca.

Tak,bardzo mi się ta książka podobała. Jest pouczająca.

nie porywająca książka a po prostu biografia Leo Messiego giganta Argentyńskiej
piłki nożnej.

nie porywająca książka a po prostu biografia Leo Messiego giganta Argentyńskiej
piłki nożnej.

Mały Leo był słodkim bobasem, który przyszedł na świat w kraju zupełnie odmiennym od naszego. Tam nawet święta Bożego Narodzenia są inne: począwszy od choinki w lecie (dowiedźcie się dlaczego), a piłka nożna jest jednym z ulubionych zajęć chłopców. Messi miał spore szczęście i grał ze starszymi i jednocześnie dużego pecha: często ulegał kontuzjom. Przeprowadzka do Barcelony przewróciła jego życie, a możliwość grania w najlepszej drużynie pozwoliła mu na sprawdzenie własnych możliwości i umiejętności.
Książka szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom piłki nożnej, ale nie tylko. Dzięki interesującemu sposobowi przedstawienia kultury i historii krajów, w których mieszkał mali i duzi czytelnicy mogą poszerzyć swoją wiedzę kulturową, historyczną i geograficzną. Wielkim plusem jest to, że autorka przedstawia losy piłkarza w bardzo przystępny sposób i pokazuje, że był on zwykłym piłkarzem uparcie dążącym do spełnienia swoich marzeń.
Jest to kolejna publikacja autorki o znanym piłkarzu przybliżająca czytelnikom nie tylko życie piłkarskich sław, ale i warunki, w jakich się wychowywali, pokazująca jak wiele przeciwności losu musieli pokonać. To sprawia, że sami zaczynamy bardziej wierzyć we własne możliwości i planować osiągnięcie odległych celów. Będzie to na pewno bardzo dobra książka motywacyjna ukryta w opowieści o piłkarzu.

Fantastyczna książka, przeczytana w ekspresowym tempie. Mój syn mocno uczestniczył w czytaniu, nie mógł się doczekać kolejnych "wieczorów z książką". Co najważniejsze, z tej książki dowiadywał się nie tylko faktów z życia Messiego, dostał też solidną porcję informacji o Argentynie, Hiszpanii, Barcelonie, historii Barcy - wszystko podane w ciekawej formie, dzięki czemu moje dziecko dosłownie chłonęło wiedzę. Szczerze polecam szczególnie młodym piłkarzom i ich rodzicom!

Ta książka jest fajna. Trochę smutna, bo Messi nie miał łatwego życia, bo był niski. Ale nauczyła mnie, że nigdy nie można się poddawać bez walki. I jeżeli się czegoś nie zdobędzie, to trzeba grać dalej. Z książki można dowiedzieć się wiele o Argentynie i FC Barcelonie. Jest długa ale rozdziały są krótkie, to ułatwia czytanie i można przeczytać ją w dzień.

Kiedy pytam kolegów mojego syna o ich piłkarskich idoli to zawsze wymieniają nazwisko Messi. Ten niezwykle uzdolniony piłkarz skradł serca milionów ludzi na całym świecie. Nic więc dziwnego, że młodzi chłopcy marzą, by grać tak jak Leo i godzinami mogą opowiadać o akcjach z jego udziałem. Naprzeciw ich oczekiwaniom została wydana książka pt. „Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej, która opisuje wyjątkową biografię Messiego. To prawdziwa gratka dla kibiców piłki nożnej.

Ta bogato ilustrowana książka podzielona jest na pięć części, z których każda opisuje jakąś część życia naszego bohatera. Na początku czytelnicy mogą zapoznać się z najważniejszymi faktami i ciekawostkami dotyczącymi Argentyny – kraju, w którym urodził się nasz idol. To właśnie tam zaczęła się przygoda z piłką nożną. Mały Leo już od najmłodszych lat wykazywał się niezwykłym talentem, grając na podwórku z kolegami. Jego zdolności były tak duże, że jego babcia Celia zapisała go do pierwszego klubu. To była bardzo dobra decyzja, która miała wpływ na jego dalsze życie. Jednak początki nie były łatwe. Chłopiec, który charakteryzował się niskim wzrostem na każdym kroku musiał udowadniać swoją wartość. Był wyśmiewany i przezywany. Ale do czasu. Gdy pojawiał się na boisku i dawał popis swoich umiejętności wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Starsi i wyżsi zawodnicy nie radzili sobie z tym małym chłopcem, dlatego często go faulowali. To dla Leo była prawdziwa szkoła życia i lekcja wytrwałości i determinacji.

Wieść o małym, ale bardzo uzdolnionym piłkarzu z Argentyny szybko rozeszła się wśród trenerów i tak nasz bohater trafił do pierwszego klubu. Jego kariera szybko się rozwijała i mały piłkarz piął się w górę. Jednak jego rodziców niepokoił fakt, że ich syn nie rośnie i jak się później okazało był to objaw choroby. Nie przeszkodziło to Messiemu w walce o marzenia i codziennie zastrzyki z hormonami pomogły w osiągnięciu celu.

Przełomem okazały się testy kwalifikujące do słynnej FC Barcelony. Chłopak tak zachwycił trenerów, że przyjęli go do swojego klubu, zapewnili miejsce w szkole i sfinansowali drogą terapię hormonalną. Była to wielka szansa dla Messiego i jak się później okaże wykorzystał ją w stu procentach. Mimo, że w wieku 13 lat Leo przeprowadził się na inny kontynent i musiał mieszkać z dala od rodziny każdego dnia udowadniał, że piłka nożna jest mu przeznaczona.

Dalsze losy Messiego to świadectwo ogromnej pracy piłkarza, wyjątkowej skromności i mierzenia się z przeciwnościami losu. Bywało różnie, ale ten niesamowity piłkarz za każdym razem udowadniał, że nie liczy się wzrost, ale umiejętności. Osiągnął tak wiele. Został najlepszym strzelcem w historii FC Barcelony, gra w reprezentacji Argentyny, jest mistrzem olimpijskim z 2008 roku, laureatem trzech Złotych Piłek, Królem Strzelców i rekordzistą w wielu kategoriach. Tych tytułów jest mnóstwo i można by je wymieniać bez końca. Ale najważniejsze to fakt, że Messi jest przykładem skromności i walki z przeciwnościami. Jego ciężka praca przyniosła efekty i zaprowadziła go na piłkarski szczyt. Jednak jego życie pokazuje także jak dobrym jest człowiekiem i jak wielkie znaczenie odegrała w jego życiu rodzina.

Biografia Leo Messiego to bardzo ciekawe spotkanie z piłkarzem, który może być wzorem dla innych. Każdy kibic znajdzie w tej książce mnóstwo ciekawych informacji i ciekawostek. Nie brakuje też zdjęć, pokazujących ważne chwile w życiu Messiego. Ta pozycja jest tak barwna i interesująca, że została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2014 w konkursie „Przecinek i Kropka”. I mogę przyznać, że w pełni na nią zasłużyła.

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Na półkach: , , , , ,

Któż by nie znał Leo Messiego - argentyńskiego piłkarza, który od lat uważany jest za najlepszego sportowca świata. Gdy on wychodzi na boisko, fani szaleją! Ludzie go uwielbiają, szanują i życzą mu dalszych sukcesów. Lecz czy znają jego trudne początki?

Miał dziewięć lat, kiedy wybił szybę w łazience, żeby zdążyć na mecz. Dziesięć - kiedy przestał rosnąć. Trzynaście - gdy opuścił rodzinny dom i zamieszkał na innym kontynencie. Dziś jest podziwiany przez miliony ludzi na całym świecie.

"MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to pierwsza biografia Leo Messiego dla dzieci. Jednakże nie jest to taka zwykła biografia. To przede wszystkim wzruszająca opowieść o piłce nożnej, o marzycielu, który dążył do swego celu, ale także o tym, że nic nie przychodzi łatwo, lecz zawsze warto marzyć.

Yvette Żółkowska-Darska to wielbicielka futbolu, fotografii i Toskanii. Przez siedem lat kierowała kanałem TVN Style. Mama9-letniego syna. Zainspirowana jego pasją do piłki nożnej postanowiła napisać serię książek dla dzieci o ich piłkarskich idolach. Do tej pory opowiedziała historię Messiego oraz Ronaldo w książce pt.: "Ranaldo. Chłopiec, który wiedział czego chce".

Prawdą jest, że jest to pozycja nie tylko dla fana piłki nożnej czy też samego piłkarza. To nie rozgrywki meczy czy zdobywanie goli postanowiła przybliżyć nam autorka, lecz historię człowieka, który osiągnął sukces. Historię człowieka z pasją, który marzył i realizował swe pragnienia. "MESSI" to po prostu jeden wielki "motywator" młodego czytelnika (ale nie tylko!) do ciągłej walki o spełnienie swych snów! Ponieważ - jak dowiadujemy się z tej biografii - naprawdę warto marzyć!

"MESSI" opowiada historię życia Leo Messiego od samego początku, a więc już na pierwszych stronach odwiedzimy jego ojczyznę, Argentynę, poznając jej obyczaje i tradycje; następnie przeniesiemy się do Barcelony na pierwsze treningi Leo w klubie, jego początki w reprezentacji. Przeżyjemy raz jeszcze jego pierwsze sukcesy, porażki. Przede wszystkim jednak zrozumiemy, jak trudne bywają początki oraz jak ważne jest nieustanne popychanie się ku lepszemu. Dostajemy dowód, że nie należy się poddawać - ostatecznie Messiemu się udało i został Mistrzem!

"MESSI. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to bardzo dobrze napisana biografia. Historię wielkiego piłkarza ubarwiają dodatkowo anegdoty i ciekawostki, a ilustrują naprawdę piękne, kolorowe zdjęcia z boiska i nie tylko! Nie można nie wyjść z wrażenia, iż książka ta od deski do deski została przygotowana perfekcyjnie i absolutnie nic nie może przeszkodzić czytelnikowi podczas lektury!

Dlatego nie dziwię się, że "MESSI" został wybrany najlepszą książką dziecięcą Przecinek I Kropka 2014! Autorce serdecznie gratuluję wyróżnienia i życzę dalszych sukcesów! Jestem pewna, że jeszcze nie raz nas zaskoczy!

Dodaj cytat z książki Messi, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem