Elfie, gdzie jesteś?!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Elfomania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-836-9
Sabinka

Elf, pies adoptowany ze schroniska, już od dwóch miesięcy wychowuje swoich ludzi. Jest środek wakacji i wszyscy myślą o wyjeździe, ale nagle sprawy się komplikują. Wścibstwo Pani Sąsiadki osiąga apogeum, Młodego rzuca dziewczyna, a na osiedlu grasuje dziki pawian. Kiedy już nic nie stoi na przeszkodzie i można ruszać nad morze, okazuje się, że… Elf zniknął bez śladu! Duży, Młody, Ewa i...

Kiedy już nic nie stoi na przeszkodzie i można ruszać nad morze, okazuje się, że… Elf zniknął bez śladu! Duży, Młody, Ewa i jeszcze „ktoś” ruszają w szaleńczy pościg. Poszukiwania nie dają rezultatu, a śledztwo ujawnia straszną prawdę: psu grozi wielkie niebezpieczeństwo! Gdzie jest Elf?! Czy bliscy zdołają go uratować?

Kontynuacja bestselleru Marcina Pałasza to wybuchowa mieszanka powieści przygodowej, kryminału i dramatu w wersji dla młodych czytelników. Wszystko, oczywiście, okraszone potężną dawką humoru sytuacyjnego. Polecamy wszystkim fanom czworonogów i dobrej literatury.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

Sebastian | 2019-05-03
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Kolejne spotkanie z Elfem także tym razem okazało się przygodą zarówno dla mnie, jak i dla syna. Z niecierpliwością czekaliśmy na wspólne wieczory. Losy Elfa wywołały u nas mnóstwo emocji. Polecamy wszystkim, nie tylko miłośnikom psów.

ejotek | 2018-04-15
Przeczytana: kwiecień 2018

Elf jest psem o dużych i spiczastych uszach zabrany przez pisarza Marcina i jego syna ze schroniska. Początkowo tęskni za swoją psią siostrą Erką, ale na szczęście Duży i Młody (jak nazywa swoich ludzi) zabierają go czasami do Ewy - nowej opiekunki Erki. O szczegółach docierania się ludzi i Elfa możecie przeczytać w pierwszym tomie serii - "Sposób na Elfa".

Duży i Młody planują wyjazd nad morze, jednak nie zdążyli jeszcze nawet wsiąść do samochodu, gdy okazało się, że... Elf zniknął! Wyjazd odwołany, poszukiwania nie dające rezultatów, wstrząśnięty Młody... a w tym samym czasie Elf stwierdza, że świat jest znacznie większy niż mu się wcześniej wydawało.
W jaki sposób ludziom uda się wpaść na trop wiodący do ich czworonożnego przyjaciela? W powietrzu aż gęsto od czającego się niebezpieczeństwa, z którego obecności nie zdają sobie sprawy zwierzęta zaplątane w wielką aferę. W sam jej środek wpadnie oczywiście Elf... Będzie to mocno kryzysowa sytuacja, na pomoc ruszą siły specjalne a...

PIES – LEKIEM NA CAŁE ZŁO

ELFIE, GDZIE JESTEŚ?! Marcina Pałasza, tę pozycję zdecydowanie zaliczyłabym do – uwaga! – lekkiego kryminału dla dzieci!!! 😉

Na dzień dobry, pytanie! Dlaczego tylko my dorośli mamy mieć przyjemność z czytania książek z wartką akcją i wątkiem kryminalnym??? Dzieci także mają prawo poczuć, czym jest adrenalina i to taka zdrowa, bo książkowa!

Na szczęście tematyka książki ELFIE, GDZIE JESTEŚ?! dostosowana jest do potrzeb młodego czytelnika. Sprawi, że dzieci poczują lekki powiew strachu i kilka kropel potu na czole czy na plecach. Jednak wszechobecny w książce humor, z pewnością zrównoważy te, powiedzmy sobie szczerze, niecodzienne uczucia! 😉

ELF – SUPERPIES

Elf to wspaniały pies, który został przygarnięty ze schroniska wraz ze swoją siostrą Erką. Suczka trafiła to przemiłej Pani Ewy, natomiast Elf rozpoczął nowe życie u boku Dużego i Młodego! Świat dla Elfa od tego momentu stał się niemal rajem na ziemi. Pies musi jednak włożyć sporo pracy, żeby swoich...

Agniecha | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Nie polecam tej książki! Wypożyczył ją mój syn (7 lat) i kiedy zaczęłam ją czytać to byłam w szoku. Treści o zakopywaniu zwłok czy o rozkopywaniu i plądrowaniu grobów nie powinny pojawiać się w książkach dla dzieci/młodzieży. Nie rozumiem po co autor umieszcza tego typu 'scenki'. Nic dobrego one nie wnoszą. Książka bardzo niskich lotów! Zdecydowanie odradzam!

lizzy11 | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Zaczynam bardzo lubić pana Pałasza :) Jego książki mają tak wiele pozytywnych cech w sobie i uczą moralnych, ludzkich zachowań, ale w sposób zabawny i prosty, a nie moralizatorski... Książki "na czasie", które zdecydowanie powinny zainteresować współczesne dzieci w wieku szkolnym :) choć nawet i ja - jako dużo starsze pokolenie - czytałam z niezwykłą ciekawością, a bohaterowie urzekli mnie już od pierwszych stron :) Polecam!

vuevivi | 2016-12-29

Przyjemnie się czytało, zrelaksowałam się. Ale trochę żenujące były te kryminalne akcje. Humor dla dzieci, ale w końcu to książka dla dzieci.

werka123 | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka T

Wzruszająca książka

Chyba każdy posiadacz czworonoga wie, że to nie jet tylko zwierze, ale może stać się przyjacielem a nawet członkiem rodziny, który kocha bezwarunkowo i nigdy nie zostawi. Który tęskni gdy zostaje sam i wita z szaleńczą radością gdy wracamy do domu. Który potrafi rozbawić pocieszyć... a nawet troszeczkę zdenerwować.

Odkąd Elf trafił do domu Dużego i Młodego minęło już trochę czasu. Wszyscy musieli się nauczyć wspólnego, nowego życia a sam Elf nabrać zaufania do swoich właścicieli i poczuć bezpiecznie w nowym domu. Przeżyli mnóstwo przygód, zżyli się i już nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Dla Dużego oraz Młodego każdy dzień jest jak przygoda, bo nie wiedzą co znowu może się stać udziałem ich pupila. Jednak tym razem to Elf przeżyje swoją wielką, niebezpieczna i mogącą się źle skończyć przygodę. Ciekawi co takiego spotkało psiego bohatera i jak to się skończyło?

Oscypek | 2014-08-28
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Dalszy ciąg perypetii psa- Elfa, Dużego i Młodego. Tym razem staje się rzecz dramatyczna. Po wielkiej walce Elfa z pralką, Duży zauważa wizytówkę salonu podróżniczego, po czym zaproponował Młodemu wypad nad morze. Przed wyjazdem Duży zdążył zakupić nowe auto, a stare zostało przejęte przez sąsiadów. W czasie gdy wszystkie rzeczy były pakowane do nowego auta, elf, który zapomniał, iż zostało kupione nowe auto, wpakował się do starego. Sąsiedzi ruszyli, a Elf który zasnął, przebył całą drogę z sąsiadami. Młody i Duży rozpoczęli poszukiwania. Lecz okazało się, że Elf został porwany i będzie walczył z innymi zwierzętami w ośrodku. Wtedy sprawy się komplikują. Nowa koleżanka Młodego i jej babcia pomagają się włamać do ośrodka Dużemu i wyciągają go z tarapatów.

Masza | 2013-12-30

"Elfie, gdzie jesteś?!" to już kolejna część przygód Elfa. Niezawodny sposób na poprawę humoru.

UŚMIECH GWARANTOWANY! :)

Cieplutko polecam. :)