Zgłosuj na książki roku 2017

Elfie, gdzie jesteś?!

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Elfomania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-836-9
Sabinka

Elf, pies adoptowany ze schroniska, już od dwóch miesięcy wychowuje swoich ludzi. Jest środek wakacji i wszyscy myślą o wyjeździe, ale nagle sprawy się komplikują. Wścibstwo Pani Sąsiadki osiąga apogeum, Młodego rzuca dziewczyna, a na osiedlu grasuje dziki pawian. Kiedy już nic nie stoi na przeszkodzie i można ruszać nad morze, okazuje się, że… Elf zniknął bez śladu! Duży, Młody, Ewa i...

Kiedy już nic nie stoi na przeszkodzie i można ruszać nad morze, okazuje się, że… Elf zniknął bez śladu! Duży, Młody, Ewa i jeszcze „ktoś” ruszają w szaleńczy pościg. Poszukiwania nie dają rezultatu, a śledztwo ujawnia straszną prawdę: psu grozi wielkie niebezpieczeństwo! Gdzie jest Elf?! Czy bliscy zdołają go uratować?

Kontynuacja bestselleru Marcina Pałasza to wybuchowa mieszanka powieści przygodowej, kryminału i dramatu w wersji dla młodych czytelników. Wszystko, oczywiście, okraszone potężną dawką humoru sytuacyjnego. Polecamy wszystkim fanom czworonogów i dobrej literatury.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

Isadora | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

"Elfie, gdzie jesteś?!" to bezpośrednia kontynuacja rewelacyjnego "Sposobu na Elfa" autorstwa Marcina Pałasza, czyli przygód i perypetii niesfornego psiaka o wdzięcznym imieniu Elf. Został on adoptowany ze schroniska przez Dużego i Młodego - ojca i syna, wielkich miłośników zwierząt - i w bardzo krótkim czasie niepodzielnie zawładnął ich sercami.

Elf już od dwóch miesięcy oswaja i wychowuje swoich właścicieli. Wakacyjną codzienność uatrakcyjniają zabawne przypadki poznającego otoczenie czworonoga, który uczy się siusiać jak na prawdziwego psa przystało wzbudzając entuzjazm Dużego i Młodego, pomaga w wyborze nowego samochodu, walczy z wyjątkowo groźną i szaloną pralką, zapoznaje się bliżej z biegającymi kaktusami... Jednak tę radosną rzeczywistość zakłócają nieprzyjemne zgrzyty: Młody i Duży muszą stawić czoła pierwszemu młodzieńczemu zawodowi miłosnemu oraz nieuleczalnemu i wyjątkowo irytującemu wścibstwu pani Sąsiadki.
Aby odwrócić uwagę syna od ponurych myśli, ojciec proponuje...

Chyba każdy posiadacz czworonoga wie, że to nie jet tylko zwierze, ale może stać się przyjacielem a nawet członkiem rodziny, który kocha bezwarunkowo i nigdy nie zostawi. Który tęskni gdy zostaje sam i wita z szaleńczą radością gdy wracamy do domu. Który potrafi rozbawić pocieszyć... a nawet troszeczkę zdenerwować.

Odkąd Elf trafił do domu Dużego i Młodego minęło już trochę czasu. Wszyscy musieli się nauczyć wspólnego, nowego życia a sam Elf nabrać zaufania do swoich właścicieli i poczuć bezpiecznie w nowym domu. Przeżyli mnóstwo przygód, zżyli się i już nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Dla Dużego oraz Młodego każdy dzień jest jak przygoda, bo nie wiedzą co znowu może się stać udziałem ich pupila. Jednak tym razem to Elf przeżyje swoją wielką, niebezpieczna i mogącą się źle skończyć przygodę. Ciekawi co takiego spotkało psiego bohatera i jak to się skończyło?

Sabinka | 2012-11-15
Przeczytana: 09 listopada 2012

Marcin Pałasz - zastanawiam się co tu o tym Autorze napisać, napiszę nietypowo i nie tak jak powinno być - jest REWELACYJNY! Uwielbiam jego poczucie humoru i styl, którym się posługuje. Zresztą, Marcin Pałasz jest moim odkryciem 2012 roku - w kategorii Autor Roku i Autor książek dla dzieci! Ma w sobie, a raczej w swoich książkach to coś, jakby nie patrzeć nominacja do IBBY jest ogromnym wyróżnieniem. Tyle na temat Pałasza...

Elf - podbił moje serce. Zakochałam się w tym psie, który zdecydowanie posiada wrodzone ADHD. Pierwsza część, w której poznajemy Elfa - "Sposób na Elfa" okazała się być rewelacyjną lekturą dla dzieci. Oficjalnie przeznaczona jest dla naszych latorośli, ale nadaje się idealnie dla osób w każdym wieku! Zawsze możemy powiedzieć, że zwyczajnie kontrolujemy to co czytają nasze dzieci! Wierzcie mi, TAKIE książki powinny być obowiązkowe na półkach naszych dzieci!

Wracając do najnowszej książki Marcina Pałasza. "Elfie, gdzie jesteś?" to kontynuacja bestsellera:...

Amarisa | 2013-08-27
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

"Elfie, gdzie jesteś?!" to drugi tom serii "Elfomania". Opowiada on o dalszych losach sympatycznego psiaka imieniem Elf, którego poznałam przy okazji lektury "Sposób na Elfa", czyli pierwszej części serii.

Autorem książki jest Marcin Pałasz, który sam o sobie mówi, iż z zawodu jest pisarzem oraz optymistą. Za swoją twórczość został wielokrotnie doceniony i nagrodzony. Dwukrotnie został laureatem wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego w 2007 i 2009 roku. Zdobył również wyróżnienie za tekst literacki w Konkursie Książka Roku 2012 - Nagroda Literacka Polskiej Sekcji IBBY.

Elf od dwóch miesięcy wiedzie szczęśliwe życie w domu Dużego i jego nastoletniego syna Młodego. Nadeszły upragnione wakacje. Duży planuje wspólny wypad nad morze, a dokładniej do Dziwnówka, w którym już kiedyś spędził wraz z synem kilka wolnych dni. Przygotowania do wyjazdu trwają w najlepsze. Kiedy nadchodzi dzień wyjazdu, Elfik dostaje tabletkę nasenną, aby spokojniej zniósł jazdę...

lizzy11 | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Zaczynam bardzo lubić pana Pałasza :) Jego książki mają tak wiele pozytywnych cech w sobie i uczą moralnych, ludzkich zachowań, ale w sposób zabawny i prosty, a nie moralizatorski... Książki "na czasie", które zdecydowanie powinny zainteresować współczesne dzieci w wieku szkolnym :) choć nawet i ja - jako dużo starsze pokolenie - czytałam z niezwykłą ciekawością, a bohaterowie urzekli mnie już od pierwszych stron :) Polecam!

Maleństwo | 2013-02-06
Przeczytana: 02 lutego 2013

Elf - dla większości dziewczynek latający stworek o przesłodzonym wyglądzie, dla mojej rodziny ukochane psisko ze sterczącymi uszami, wyłupiastymi oczyskami i cudownym psim serduchu. Pierwsze spotkanie z Elfem miało miejsce kilka miesięcy temu, kiedy to Starsza dostała książkę pt "Sposób na Elfa". Pochłonęłyśmy ją w kilka wieczorów chichrając się i komentując ze śmiechem treść powieści. Myślałam, że autor Marcin Pałasz w drugim tomie - delikatnie rzecz biorąc - nie podoła. Jakże się myliłam!
Spotykamy Elfa szczęśliwego, dumnego ze swoich ludzi, dumnego posiadacza swoich misek, obroży i smyczy. Akurat zbliżają się Wakacje, w związku z czym Duży z Młodym wybierają się na urlop. Wyjazd nad morze nowym samochodem... wszyscy są bardzo szczęśliwi. Niestety podczas pakowania Elf (zaspany i lekko otumaniony) przez pomyłkę wsiada nie do tego samochodu i odjeżdża w siną dal. Kiedy orientuje się, że jest pasażerem nie tego auta wysiada i próbuje wrócić do Dużego, ale nic z tego. Oczywiście...

Oscypek | 2014-08-28
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Dalszy ciąg perypetii psa- Elfa, Dużego i Młodego. Tym razem staje się rzecz dramatyczna. Po wielkiej walce Elfa z pralką, Duży zauważa wizytówkę salonu podróżniczego, po czym zaproponował Młodemu wypad nad morze. Przed wyjazdem Duży zdążył zakupić nowe auto, a stare zostało przejęte przez sąsiadów. W czasie gdy wszystkie rzeczy były pakowane do nowego auta, elf, który zapomniał, iż zostało kupione nowe auto, wpakował się do starego. Sąsiedzi ruszyli, a Elf który zasnął, przebył całą drogę z sąsiadami. Młody i Duży rozpoczęli poszukiwania. Lecz okazało się, że Elf został porwany i będzie walczył z innymi zwierzętami w ośrodku. Wtedy sprawy się komplikują. Nowa koleżanka Młodego i jej babcia pomagają się włamać do ośrodka Dużemu i wyciągają go z tarapatów.

Agniecha | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Nie polecam tej książki! Wypożyczył ją mój syn (7 lat) i kiedy zaczęłam ją czytać to byłam w szoku. Treści o zakopywaniu zwłok czy o rozkopywaniu i plądrowaniu grobów nie powinny pojawiać się w książkach dla dzieci/młodzieży. Nie rozumiem po co autor umieszcza tego typu 'scenki'. Nic dobrego one nie wnoszą. Książka bardzo niskich lotów! Zdecydowanie odradzam!

vuevivi | 2016-12-29

Przyjemnie się czytało, zrelaksowałam się. Ale trochę żenujące były te kryminalne akcje. Humor dla dzieci, ale w końcu to książka dla dzieci.

xxgetuglyxx | 2013-02-20
Przeczytana: 02 sierpnia 2013