Kościół Wyborczej

Wydawnictwo: Słowa i Myśli
SłowaiMyśli

Autor przeanalizował główne nurty podejmowane przez „Gazetę Wyborczą”, tematy związane z udziałem Kościoła w życiu Polski m.in. zaangażowanie w politykę, konkordat, kwestię aborcji. Oparł się na bardzo bogatym materiale faktograficznym, ilustrując swój tekst wieloma cytatami - prześledził setki artykułów, 7 000 numerów pisma wydanych od 1989 r. Artur Dmochowski szuka odpowiedzi m.in. na...

Artur Dmochowski szuka odpowiedzi m.in. na pytania: Co łączy Adama Michnika z Jerzym Urbanem? Który z nich jest skuteczniejszy i dlaczego? Jakich metod używają przeciwnicy Kościoła w mediach? Jakie jest drugie dno głośnych afer pedofilskich i finansowych?

źródło opisu: www.slowaimysli.pl

źródło okładki: www.slowaimysli.pl

Roman Dłużniewski | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Książka dla pasjonatów tematu. Uwikłania i najrozmaitsze kombinacje GW z kościołem w tle.

vivarto | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Doprawdy, autorze, sądzisz, że to pod względem formy i treści dobry sposób na napisanie/wydanie książki? Jakże chwytliwy tytuł, niemające niemal NIC wspólnego z treścią - pod względem autorskiego rozpracowania tematu (analizy, syntezy, wniosków, etc.). Kupa cytatów z archiwum GazWybu i niewiele ponad to. Żenada. Dobrze, że nie kupiłam tego gniota.

wicher_Lab | 2015-04-02

Przeczytałem 1/4, więc nie mogę dać oceny. Z drugiej strony, mógłbym to zrobić (poziom dociekliwości i głębi pierwszych zdań utrzymuje się bez wahań na kolejnych stronach), dając mocne 2 za poniesiony trud studiowania tysięcy artykułów GW, tym większy, że - sądząc po komentarzach autora - pracował on tępym narzędziem.

Sandri | 2015-06-27

„Owszem, atakujemy Kościół - ale po to, żeby go bronić”- tak zaczyna się książka ,,Kościół Wyborczej" autorstwa Artura Dmochowskiego. Jest to książka opowiadająca o 25 letniej wojnie jaką wypowiedziała Gazeta Wyborcza, Kościołowi Katolickiemu w celu osłabienia wiary Narodu polskiego.
Pod wpływem lektury prześledziłam kilka numerów gazety i zgadzam się z autorem. W każdym egzemplarzu znajduje się choćby jeden prztyczek w kierunku kościoła. Nagłówki gazety nasączane są jadem, język gazety pełen jest manipulacji.
To tłumaczy dlaczego tak wiele osób nie ufa dziś kościołowi. A jeżeli ludzie nie darzą zaufaniem Kościoła naszej Matki i kapłanów naszych pasterzy to nic dziwnego, ze rośnie liczba ateistów i tzw ,,katolików niepraktykujących".
Ciężko to zrozumieć, kiedy patrząc w przeszłość wiara całego naszego Narodu była przykładem dla innych państw. Czasy gdy naszymi przywódcami byli: Popiełuszko, Wyszyński oraz Jana Pawła II

Rosiomak | 2014-08-03

Smutne (i przekonujące) świadectwo walki ideologicznej, toczonej na gruzach dziennikarskiej bezstronności przez Gazetę Wyborczą. Fakt, że aby należycie ocenić zgromadzony przez autora materiał, trzeba znać rzeczywistość Kościoła nie z mediów, a już na pewno nie z mediów "zaangażowanych".

Dotka76 | 2017-09-24
Przeczytana: 18 września 2017

Z tą książką jest tak, że daję jej gwiazdki za sam temat - bo jeśli ktoś czyta "Wybiórczą" to wszystko, co jest tam opisane i tak wie. Niemniej jednak dobrze, że takie książki powstają.
Wiele lat czytałam "Koszerną" z wypiekami na twarzy dopóki odkryłam, że jednak jestem manipulowana. Smutne...

Andrzej | 2014-11-19

Zamówiłem książkę, wydałem trochę kasy, zacząłem czytać (z rumieńcem na twarzy :-) mając nadzieję, że Autor oświeci mnie jakimiś rewelacjami i oryginalnymi przemyśleniami i... gorzko się rozczarowałem.
Tą lekturą mogą podniecać się tylko prawomyślni - prawowierni - zawsze mający pewność i rację - wiadomi...

rodzynidas | 2018-09-22
Na półkach: 2018, Przeczytane