Z archiwum Jerzego Jachowicza

Wydawnictwo: Otwarte
maja5

„Z archiwum Jerzego Jachowicza” to czarna księga III RP.
Ten zbiór felietonów został napisany ze swadą i humorem, tak dobrze znanym słuchaczom Trójki. Zaprezentowane w nim historie to rzetelne opisy gangsterskiego świata oraz jego głównych bohaterów i bohaterek, a także układów rządzących polityką oraz afer z ostatnich lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2008

źródło okładki: http://otwarte.eu

zidam | 2013-09-27

Książka to zbiór luźnych opowieści o polskiej mafii i powiązanych z nimi służbach specjalnych. Czyta się ją dobrze i szybko, przypomina jednak raczej zbiór artykułów prasowych, niż solidne opracowanie. Polecam głównie zaczynającym swą przygodę z dziennikarstwem śledczym, zawiera sporo faktów, podanych w sympatycznej formie.

mumin_king | 2015-03-02

Gdyby w całości pan Jachowicz skupił się tutaj na polskiej mafii to musiałbym wystawić ocenę rewelacyjną. Czyta się kapitalnie, miejscami niczym dobrą powieść sensacyjną.
Jednak dochodzi do tego również polityka, co mnie osobiście odrzuca, stąd też gwiazdka mniej do oceny.
Tak czy inaczej warto.

Paweł | 2016-01-30