Edgar Bąk
Róża_Bzowa

Dziewięć frapujących historii, cała paleta bajkowych celebrytów i Czerwony Kapturek w swej życiowej roli supermenki w pełnej akcji książce o prawach dziecka. Nie znajdziesz w niej infantylnych tekstów dla maluchów lub przemądrzałych paragrafów. Czerwony Kapturek to ukryta w małym ciele superbohaterka, która niczym dobry glina, jasno objaśnia do czego ma prawo każde dziecko. A wspiera ją w tym szkolno-podwórkowa grupa przyjaciół znanych z wielu bajek oraz dobry duch Rzecznik.

Opracowanie graficzne: Edgar Bąk.

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Dziecka, Komitet Ochrony Praw Dziecka
Matronat: Fundacja MaMa

źródło opisu: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/43

źródło okładki: http://ryms.pl/ksiazka_szczegoly/1981/index.html

Agnieszka | 2017-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Książka pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka zawierająca dziewięć praw przysługujących dzieciom. Dla nas była to ciekawa pozycja, bo autorka wpadła na niekonwencjonalny pomysł mianowicie, poważne zapisy sprawy ujęła w bajkowy sposób, niemniej poważnie i ciekawie. Główną bohaterką jest Czerwony Kapturek, która jako znawczyni praw dziecka używa ich do ochrony własnej lub dzieci ze swojego otoczenia. Autorka w swoich historiach z prawem w tle konsekwentnie wykorzystuje bohaterów bajkowych. Jednak same historie dzieją się bardzo współcześnie i opierają się na jak najbardziej współczesnych problemach dzieci.

I tak, w pierwszym rozdziale mamy historię o wyprawie Czerwonego Kapturka do babci, ale jakże inne od tradycyjnej opowieści. Następnie spotkanie z Dziewczynką z zapałkami, której pomaga rodzina Kapturków. Trzecia historia jest o nowym sąsiedzie i jego psie, biegającym bez kagańca i smyczy. Czwarta o bardzo aroganckiej sprzedawczyni? Piąta o szacunku dla prywatności drugiej osoby....

ani_anka | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Właśnie skończyłam słuchać. Czytał mi syn i na zakończenie powiedział, że książka jest rewelacyjna i każde dziecko powinno ją przeczytać. Zatem oceniamy książkę jako rewelacyjną i zachęcamy wszystkie dzieci do zapoznania się z prawami jakie im przysługują.

Piotr | 2014-10-30
Przeczytana: 30 października 2014

Bardzo wciagajaca ksiazka, ktora opowiada o prawach dziecka. Przeczytalem ja za pierwszym razem.

FiKa | 2015-11-07

Książka o prawach dziecka, oparta na Konwencji Prawa Dziecka, po patronatem rzecznika praw dziecka. Adresowana zarówno do dzieci jak i rodziców, mając na celu pobudzenie świadomości przysługujących im praw. Osadzona w baśniowej manierze, pięknie powiedziane, polecamy!

Mamobab | 2016-05-12
Meliana | 2016-03-29