Bolek i Lolek ratują święta

Okładka książki Bolek i Lolek ratują święta Joanna Olech
Okładka książki Bolek i Lolek ratują święta
Joanna Olech Wydawnictwo: Znak emotikon Seria: Rosnę z Bolkiem i Lolkiem literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Rosnę z Bolkiem i Lolkiem
Znak emotikon
2023-11-08
2023-11-08
32 min.

Bolek i Lolek codziennie widują Mikołaja i to tuż obok siebie bo w witrynie warzywniaka.
Dzięki jednemu życzeniu spada śnieg a to pociąga za sobą kolejną przygodę dzięki, której chłopcy mogą uratować święta. Czy jednak zechcą się jej podjąć ?

Powiedzcie czy święta bez prezentów to święta?

Nie...
Więc Bolek i Lolek wraz z Tosią dostają misje od Mikołaja.
Będą podróżować tramwajem i czy zdążą uratować święta ?
Kolejna odsłona przygód pomoże odkryć magie dawania prezentów i na czym polegają święta.

Powiedzcie czy święta bez prezentów to święta?

Nie...
Więc Bolek i Lolek wraz z Tosią dostają misje od Mikołaja.
Będą...

Święta, święta i po świętach 🤣

To chyba najbardziej powszechne i jednocześnie najbardziej znienawidzone przeze mnie powiedznie. Choć nie ma lepszego czasu jak czas przedświąteczny. To oczekiwanie na ubranie choinki, pierwszy śnieg, smaczne jedzenie i obdariwywanie najbliższych prezentami. Na święta tak samo czekali bohaterzy z książki:
Bolek i Lolek ratują święta- Joanny Olech, wydawnictwo znak

To wspaniałą książka o przygodach świątecznych, tak dobrze nam rodzicom znanych bohaterów z dzieciństwa. Książka w twardej oprawie prasuje do innych części o przygodach dzielnych i pomysłowych braci. Nie można pominąć jej cudownego wyglądu, grafikami nawiązujący mi do bajki sprzed lat. Oczywiście więcej tu koloru, ale zrobione jest to że smakiem i umiarem. Piękne ilustracje zdecydowanie zachęca nawet najmłodszych czytelników do oglądania i słuchania czytanki. A sama historia wciąga, bawi, ale też niesie piękne przesłanie. A takie książki my rodzice lubimy chyba najbardziej.

Gdy Bolek i Lolek obudzili się w pierwszy grudniowy poranek, nie dało się nie poczuć magii przedświątecznego czasu. A co najważniejsze była to najwyższa pora na napisanie listu do świętego Mikołaja. I tak wszystkie dzieci na świecie w tym czasie z niecierpliwością czekali na śnieg. I gdy wreszcie spadł, a chłopcy chcieli się nim nacieszyć do ich domu przybył niespodziewany gość. To Mikołaj we własnej osobie. A przyszedł po ich pomoc w zamian za śnieg o który tak prosili chłopcy. Przed sowetami elfy mają dużo pracy więc każda para rok się przyda. A gdzie zaniosą pierwsze prezenty?

Zapraszam do czytania😍

Święta, święta i po świętach 🤣

Bolek i Lolek ratują święta- Joanny...

To książka, która świetnie sprawdzi się w okresie świątecznym. Dzięki lekturze dzieci dowiedzą się ciekawostek, a także poczują świąteczną atmosferę. Pewnego dnia ktoś puka do drzwi chłopców. Gdy Lolek je otwiera, widzi Świętego Mikołaja, który przychodzi prosić o pomoc. Okazuje się, że elfy nie nadążają ze świątecznymi przygotowaniami. Bolek, Lolek i Tosia ruszają na pomoc, aby spełniać świąteczne marzenia. Zamiast tradycyjnym zaprzęgiem reniferów wybierają się jednak w podróż tramwajem. W schronisku czeka mnóstwo piesków, którym trzeba pomóc. A to dopiero początek wyjątkowej przygody dzieci! 🧑‍🎄🌲 Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/12/bolek-i-lolek-ratuja-swieta.html

Kultowi bohaterowie dobranocek wracają w świątecznej odsłonie, wzbudzając sympatię wśród czytelników nowego pokolenia.

W najnowszej opowieści dwaj przyjaciele Bolek i Lolek będą mieli nie lada wyzwanie...
Kiedy nastał 1 grudnia, radości chłopców nie było końca. Zbliżające się święta zwiastowała nie tylko data, ale przede wszystkim gipsowa figurka Mikołaja w witrynie pobliskiego warzywniaka. Do pełni szczęścia brakowało tylko śniegu, a przyjaciele zarzekali się, że dużo by dali, żeby święta były okraszone białym puchem.
Nazajutrz stała się magia. Do drzwi chłopców zapukał nie kto inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie, który w zamian za załatwienie im wymarzonej pogody, potrzebował ich pomocy, ponieważ elfy nie wyrabiały się z pracą. Bolek i Lolek wraz z przyjaciółką Tosią bez wahania dołączyli do ekipy Mikołaja i wsiedli do jego prywatnego tramwaju jadącego wprost do Schroniska dla zwierząt.

Czy tam będą rozdawać psie prezenty? I czy ich misja zakończy się tylko na tym miejscu?
"Jak pragnę ząbkować" bardzo lubimy całą serię tych książek. Znane chyba wszystkim rodzicom postaci zostały nieco uwspółcześnione, ponieważ z biegiem lat w pewnych kwestiach również zaszły zmiany. Dzięki temu kolejne pokolenie może poznać losy bohaterów i świetnie się przy tym bawić.
Świąteczna nowość jest zabawna i mimo wszystko nadal utrzymana w klimacie, który dobrze znamy z dzieciństwa. Opowieść pokazuje, że pomaganie może być całkiem przyjemne, zwraca uwagę na nadmiar posiadanych zabawek przez dzieci i na to, że wokół jest wiele potrzebujących istot z deficytem nie tylko materialnych rzeczy, ale też poświęconej im uwagi i czasu. Podoba mi się wątek schroniska, który uwrażliwia na losy samotnych zwierząt, wzbudza w czytelnikach empatię i nieco wzruszenia.

Poznajcie współczesnego Mikołaja i świeże podejście do roznoszenia prezentów. Przeżyjcie dającą do myślenia przygodę i pomóżcie brodatemu jegomościowi wraz z Bolkiem i Lolkiem.

Polecamy!

Joanna Olech to autorka książeczek o przygodach naszych ulubionych bohaterów – Bolka i Lolka!

Tym razem chłopcy razem z Tosią mają bardzo ważną misję! Jak myślicie… czy sobie poradzą?

Czy Mikołaj istnieje? I czy każdy otrzyma swój prezent na czas?

„Bolek i Lolek ratują święta” – już sam tytuł pokazuje nam, że będzie to bardzo pracowity grudzień! ;)

Opowiadanie jak zawsze urocze, ogromnie wciągające i niosące ze sobą bardzo ważną lekcję.

Polecam małym i dużym, bo w końcu Bolek i Lolek to bohaterowie dzieciństwa każdego z nas (a przynajmniej większości;p)

Muszę też zwrócić uwagę na format książeczek. Każdy tytuł z serii posiada twardą okładkę, piękne ilustracje, które mocno skupiają nawet najmłodszych czytelników, treść jest prosta i łatwa do przyswojenia a historie same w sobie są idealnej długości na czytanie tuż przed snem…

Dziękuję @znakemotikon za egzemplarz do recenzji! 🤍

Czy Mikołaj istnieje? I czy każdy otrzyma swój prezent na czas?

Opowiadanie jak...

Uważaj co i gdzie sobie życzysz. Twoje marzenie może się spełnić.

Czerwone ubranie, biała broda i odłupany nos. Czy Mikołaj stojący w witrynie osiedlowego sklepu Kalafiorek rzeczywiście potrafi spełniać marzenia? Trójka nieustraszonych przyjaciół dołącza do drużyny Mikołaja, postanawiając pomóc w dostarczaniu prezentów w zamian za białe święta. Jednak zamiast tradycyjnym zaprzęgiem reniferów ruszają w podróż tramwajem! Pierwszy przystanek - schronisko dla bezdomnych psów, przecież psiaki też zasługują na prezenty! A to dopiero początek niezapomnianej przygody.

Ilustracje, pełne kolorów i detali, doskonale oddają magię chwil spędzonych z ulubionymi bohaterami. Książka nie tylko rozśmiesza najmłodszych czytelników, ale także ukierunkowuje na wartości świąteczne, pomoc potrzebującym i radość z prostych rzeczy.

Zestawienie elementów tradycji z nowoczesnym podejściem sprawia, że fascynująca opowieść o przygodach Bolka i Lolka, od lat kształtująca wyobraźnię kolejnych pokoleń, utrzymuje swoją niezaprzeczalną atrakcyjność, emanując jednocześnie unikalnym urokiem zaczerpniętym z przeszłości. Mikołaj posiadający uniwersalny kod do domofonów czy prezenty dostarczane pod odpowiedni adres za pomocą skanera kodów qr nadaje klasycznej opowieści nowego wymiaru zachowując równocześnie klimat typowych świat na polskich blokowiskach.

W świecie Bolka i Lolka, w którym Mikołaj preferuje podróż tramwajem zamiast tradycyjnych sanek, a prezenty docierają do schroniska dla psów, magia świąt Bożego Narodzenia nabiera zupełnie nowego wymiaru wprowadzając czytelnika w wir świątecznej magii. "Bolek i Lolek: Ratują Święta" przynosi nie tylko radość, ale także ważne przesłanie o życzliwości i trosce. Przygotujcie się na historię pełną świątecznych niespodzianek, prezentów i bezinteresownej dobroci.

Uważaj co i gdzie sobie życzysz. Twoje marzenie może się spełnić.

Bolek i Lolek w świątecznym wydaniu.

Wraz z rozpoczęciem grudnia, razem z córką rozpoczynamy świąteczne lektury. Zaczęłyśmy czytelniczo wieczór z Bolkiem i Lolkiem, którzy są naszymi ulubieńcami.

Do mieszkania chłopców, ktoś puka do drzwi, kiedy Lolek je otwiera otwiera, jego oczom ukazuje się Mikołaj! Ten przychodzi do nich z ogromną prośbą, ponieważ elfy nie wyrabiają się z przygotowaniami świątecznych prezentów.
Chłopcy razem z Tosią ruszają do pomocy i odwiedzą wyjątkowe miejsce, gdzie pomoc i miłość jest na wagę złota.

Oprócz niesienia pomocy, wiele smutnych pyszczków zostało wygłaskanych i drapanych za uszami. Początkowo zdziwili się, że trafili do schroniska, jednak to tam widać kto najbardziej oczekuje na gwiazdkę..

Cieszą się z małych rzeczy i okazują dobroć wszystkim, bez względu na zachowanie.. Niosąc dobroć na każdym kroku

Kolejna mądra i ciepła opowieść ze znanymi bohaterami. ❤️

Bolek i Lolek w świątecznym wydaniu.

Oto kolejne przygody z serii Bolka i Lolka. Tym razem uświadomią młodym czytelnikom, na czym polega magia Świąt Bożego Narodzenia i podsuną pomysł na to, który dobry uczynek wybrać, aby ktoś poczuł się wyjątkowy.

Bolkowi, jak wielu z nas, marzą się śnieżne Święta i jest gotowy na zrobienie wszystkiego, aby marzenie się ziiściło. Okazuje się, że wiele życzeń jest możliwe, a wspaniałomyślny Święty Mikołaj ma doskonały plan. W schronisku jest mnóstwo czworonogów, które oczekują pomocy, przytulenia i dobrego serca, czy Bolek i Lolek zdołają sprostać oczekiwaniom? Jak sprawdzą się w roli asystentów Mikołaja? Podróż z nim będzie niezapomniana, bo do schroniska nie wybiorą się saniami, a…tramwajem 😊

Czy zastanawialiście, co stałoby się, gdyby nasz kultowy darczyńca zachorował? W tej historii możecie się dowiedzieć i wcale nie trzeba przeciskać się kominem, aby rozdawać prezenty. Przekonajcie się sami. Zachęcam do lektury.

Piękne i barwne ilustracje są idealne dla młodszych czytelników, a ta mądra i wartościowa historia wprowadzi Was w świąteczny klimat. Do słynnych chłopaków dołączy też Tosia, oj, będzie się działo. Na pewno ta książka pobudzi dziecięcą wyobraźnię i skłoni do dobrodusznych zachowań.

Mocno polecam 🤩

"Bolek i Lolek - ratują święta" bardzo lubimy tych bohaterów

W tej części dowiem się na czym tak naprawdę polega magia prezentów. Dlaczego Mikołaj zamiast wchodzić przez komin i jeździć zaprzęgiem sań jeździ tramwajem i używa uniwersalnego kodu do domofonu?
Jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszamy do sięgnięcia po książeczkę.

Książka pełna magicznych ilustracji. My przeczytaliśmy ją jednego wieczoru 😊❤️

"Bolek i Lolek - ratują święta" bardzo lubimy tych bohaterów

Książka pełna...

Listy do świętego Mikołaja napisane? Pierniczki i kakao na stoliku?
Bądźcie gotowi, bo nie wiecie kiedy brodaty gość odwiedzi właśnie Was 😉

Ale że pierniczki i kakao z Mikołajem🍪☕️🎅?
W zasadzie czemu by nie? Wszak o tej porze roku🌲 każda para rąk 🤲👐👐jest na wagę złota 💪

Bolek i Lolek dołączają do drużyny Mikołaja🎅🎅🎅
Jakie jest ich zdziwienie, kiedy do pierwszego miejsca pomocy jadą tramwajem🚋? Jeszcze większego szoku doznają, kiedy stają u drzwi schroniska😱🐶🐕🦮🐕‍🦺🐩

Czy wszystko z Mikołajem w porządku? Gdzie są jego sanie i lista dzieci do odwiedzenia? Hmm🤔 Ale nic. Pomoc to pomoc🫡 Nieważne okoliczności.

Zabawna i pełna ciekawych doświadczeń historia, z której możemy czerpać wiele radości, a przy okazji nauczyć się, że potrzebującym może być każdy, a to co możemy dać innym to nie tylko paczki i prezenty, ale nasz czas ❤️
Z Bolkiem i Lolkiem nie można się nudzić nigdzie🙂

Jeśli chcecie poznać w jaki sposób bohaterowie uratowali święta to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Bolek i Lolek w świątecznej odsłonie to nie lada przygoda 🌲🎅🌲

To co? Kto wsiada do... tramwaju🚋?

Wiek: Nie tylko dla dzieci 3+ 😂 ja się przy niej świetnie bawiłam, więc 30+ też się nada, chociaż "zero" się przecież nie liczy 🤪🤪🤪🤭🤭🤭

Listy do świętego Mikołaja napisane? Pierniczki i kakao na stoliku?
Bądźcie gotowi, bo nie wiecie kiedy brodaty gość odwiedzi właśnie Was 😉

Ale że pierniczki i kakao z Mikołajem🍪☕️🎅?

Bolek i Lolek dołączają do drużyny Mikołaja🎅🎅🎅
Jakie jest ich zdziwienie, kiedy do pierwszego...

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2023