Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny. Cześć 1

Wydawnictwo: Mobuki
8 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny. Cześć 1
Piotr

Na zwyczajnym osiedlu stoi sobie sklep spożywczy, a w tym sklepie mieszkają Walenty Węglowodan, Tęgomir Tłuszcz i Błażej Białko. Choć każdy ma swoje Królestwo, wiodą całkiem zwyczajny żywot.

Pewnego dnia z niespodziewaną wizytą zjawia się mężczyzna z czarnym wąsem. Z czarnej teczki wyjmuje szkło powiększające i notes. Odtąd życie Walentego i jego przyjaciół nie będzie już takie jak wcześniej...?

źródło opisu: mobuki

źródło okładki: mobuki.pl

Buba | 2018-06-15
Przeczytana: maj 2016

Pytanie "Co Walenty ma do diety?" zadałam ja.
Pozostałe pytania zadała (i zapisała) moja córka.

A wszystkie dotyczą trzech książek Moniki Oworuszko z ilustracjami Małgorzaty Banaś-Domińskiej
o następujących tytułach:
część 1. "Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny",
część 2. "Walenty i spółka ruszają w świat. Kryminał dietetyczny",
część 3. "Walenty i spółka budują piramidę. Kryminał dietetyczny",
które wypożyczyłyśmy z biblioteki.

Dlaczego ta książka to „kryminał”?
Kim są Balbina Białko i Błażej Białko?
Kim są Walenty Węglowodan i Tęgomir Tłuszcz?
Kim są Wera Woda i Detektyw Dietetyczny?
Kim są Krzyś, Kasia i Babcia Basia?
Kim jest mężczyzna z rudą brodą?

Kto wezwał Detektywa do sklepu?
Czy wszystkie produkty Błażeja są zdrowe?
Co należy do imperium Walentego?
Czy każdy węglowodan jest zdrowy?
Czy każdy tłuszcz jest zły?

Kim jest Ziemniak?
Kim jest Olivia Olivetti?
Czy pojawia się wątek miłosny?

Po co Walenty i spółka wyruszyli w świat?
Kto ufundował im tę podróż?
Skąd...

Ida | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Historia, jakich...niewiele :)
Osiedle, sklep samoobsługowy, a w nim nietypowi mieszkańcy. Nie obawiajcie się, to nie są insekty itp. ;) Mam na myśli postacie, które pomagają właścicielowi sklepu w sprzedaży towaru. Zachęcają, namawiają, polecają, ale nie pomyślcie teraz, że mówię o zatrudnionych hostessach.

Przejdźmy do nazwisk, nasi bohaterowie to: Tęgomir Tłuszcz, Walenty Węglowodan, Wera Woda, Błażej i Balbina Białko...I teraz powoli wszystko staje się jasne.
Nie jest to sklep, który znajdziecie na swoim osiedlu. Tam dzieją się zupełnie niespotykane historie. Klienci rozmawiają z osobistościami z "grona dietetycznego".
Dowiadujemy się z tych rozmów wielu ważnych i interesujących jednocześnie rzeczy.
Od razu zaznaczę, że nie jest to książka dla maluchów. Starsze przedszkolaki również mogą nie być gotowe na jej przyjęcie, ale już te uczęszczające do szkół, znajdą w tej historii mnóstwo informacji, które nauczyciel każe wkuwać na pamięć z...