Niebezpieczne prądy

Cykl: Saga rodu Quinnów (tom 2) | Seria: Koronkowa
Wydawnictwo: Książnica
Rising tides
ceylonka

Raymond i Stella Quinnowie adoptowali trzech dorastających chłopców, trudnych i skrzywdzonych przez los. Stworzyli im pełen miłości i ciepła dom. Krótko przed śmiercią Ray przygarnął Setha i zobowiązał starsze rodzeństwo do opieki nad najmłodszym z braci. Ethan - drugi z adoptowanych synów - jest spokojny, milczący i powściągliwy. Po śmierci ojca angażuje się w rodzinną firmę i opiekę nad...

Ethan - drugi z adoptowanych synów - jest spokojny, milczący i powściągliwy. Po śmierci ojca angażuje się w rodzinną firmę i opiekę nad Sethem, a w jego życiu pojawia się miłość. Mężczyzna musi się jednak zmierzyć ze swoim trudnym dzieciństwem i wspomnieniami, które stają na drodze jego uczuć.

źródło opisu: Wydawnictwo "Książnica" Oddział Publicat, 2014

źródło okładki: http://publicat.pl

deana | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 września 2014

Druga część cyklu o braciach Quinn. Po Cameronie teraz na pierwszy plan wysuwa się milczący Ethan. Również on musi wziąć odpowiedzialność za los Setha, przy okazji na drodze stanie mu kobieta. Zanim dojdzie do upragnionego ,,happy endu" Ethan będzie musiał zmierzyć się z traumatycznymi wspomnieniami.
Nora Roberts w tej części porusza temat molestowania seksualnego dzieci oraz wykorzystywania ich w celach zarobkowych. Oczywiście, to zjawisko jest ogromnie uproszczone, a trauma nim wywołana znacznie złagodzona. Cóż, nie chodzi tutaj o epatowanie złem świata. Ma to być pozytywna opowieść o sile miłości, przyjaźni i więzach rodzinnych. I taka właśnie jest.

Katarzyna Busłowska | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Drugie spotkanie z Quinnami to naturalna kontynuacja pierwszej części. Bracia nadal wspólnymi siłami walczą o opiekę nad dziesięcioletnim Sethem, ale też o jego zaufanie. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Ethan. Najbardziej spokojny i zrównoważony z braci zdaje się być kompletnym przeciwieństwem Camerona.

W domu Quinnów zachodzą kolejne zmiany. Cam i Anna biorą ślub i wyjeżdżają na miesiąc miodowy do Włoch. Z racji tego, że Philip większą część tygodnia spędza w Baltimore, Ethan musi przejąć rolę głównego opiekuna Setha. Dzieciak wciąż dokazuje, ale dzięki anielskiej cierpliwości mężczyzny udaje im się nie pozabijać. Wręcz przeciwnie. Te chwile spędzone tylko we dwóch zbliżają ich do siebie. Seth w myślach porównuje przybranego brata do twardzieli ze starych westernów. Widzi w nim prawdziwego bohatera. Wciąż jednak nie jest w stanie powiedzieć na głos jak bardzo go potrzebuje. Ethan zdaje się rozumieć wszystko bez słów. Nic dziwnego, w końcu też tam był. Doskonale wie, co...

Powieść ta jest drugą częścią trylogii "Saga rodu Quinnów". Jej bohaterem jest powolny, milczący i solidny jak skała Ethan Quinn. Etan jest rybakiem i całe dnie spędza na łodzi. Po śmierci ojca musi też włączyć się w wychowanie Setha. To właśnie Ethan był inicjatorem założenia rodzinnej firmy budowy łodzi żaglowych i jachtów. Porządkami w domu Quinnów zajmuje się młoda i ładna Grace - matka samotnie wychowująca córeczkę Aubrey. Grace od lat zakochana jest w Ethanie. Ethan także jest bardzo zainteresowany Grace, ale nie czuje się jej godny; jego postać jest jakgdyby przeciwieństwem błyskotliwego Camerona, więc Ethan jest to ktoś, kto bez demonstracji robi to, co należy. Książka wciąga, a przewijające się w obydwu tomach losy Setha i innych osób powodują chęć sięgnięcia po następny tom.

Mariolafox | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

Po raz kolejny nie zawiodłam się na powieści Nory Roberts! ;)
Po wybuchowym Cameronie opiekę nad Sethem przejmuje Ethan, który jest jego zupełnym przeciwieństwem. Spokojny, opanowany, wszystko musi dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Gdy do Raya i Stelli poznał Grace - dziewczynę drobnej, delikatnej budowy, która miała wielkie marzenie: zostać tancerką. Jednak los sprawił, że wyszła za mąż, rozwiodła się i urodziła córeczkę. A Ethan wciąż znajdował się w jej otoczeniu, służąc zawsze pomocą. Nie do końca zdawał sobie sprawę że odkąd tylko poznał Grace kochał ją. Uważał jednak, że nie może wiązać z nią przyszłości, bo ją skrzywdzi, więc pozostawał wiernym przyjacielem krzywdząc siebie i ją. Gdyby nie Anna bawili by się oni w kotka i myszkę do końca życia. Jednak, gdy zaczęli budować związek do Ethana wróciły duchy z przeszłości z którymi musiał dać sobie radę i zmienić swój starannie przemyślany światopogląd i plany na przyszłość.
Nora Roberts poruszyła temat molestowania dzieci....

Joanna | 2015-01-07
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Ethan Quinn to zdaje się najbardziej zrównoważony, najbardziej spokojny i powściągliwy spośród adopcyjnych synów Stelli i Ray’a. To przede wszystkim dzięki niemu wspólny interes braci Quinnów nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Dzięki niemu również Seth, chłopak, którego powierzył braciom Quinn w opiece na łożu śmierci Ray, coraz bardziej otwiera się i nabiera ufności do nowej rodziny.

Od momentu, gdy ze Stellą i Ray’em stali się rodziną minęło już sporo czasu. Ethan, podobnie jak jego bracia Cam i Philip, dzięki swym przybranym rodzicom otrzymał szansę na życie jakiego nie mogła, a nawet nie chciała, zapewnić mu biologiczna matka. Dzięki nim stał się wspaniałym mężczyzną, który jednak gdzieś na dnie duszy skrywa dawne cierpienia. One go na zawsze ukształtowały. Na szczęście dzięki Ray’owi i Stelli dawne, bolesne przeżycia nie zniszczyły go, a jedynie odcisnęły piętno. To piętno sprawia jednak, że Ethan nie pozwala sobie na realizację jednego ważnego pragnienia. Tym...

Paulina | 2014-05-14

Wrażeniami po przeczytaniu książki należy moi drodzy Państwo podzielić się od razu. Nie czekać, nie zwlekać...tak jak ja to czasem mam w zwyczaju. Niebezpieczne prądy miałam okazję przeczytać w trakcie Świąt Wielkanocnych - czyli jakiś czas temu, ale nie było okazji, aby usiąść i podzielić się tym z Wami.
Niebezpieczne prądy to druga część Sagi o braciach Quinn (Chesapeake Bay Saga). Pierwszy tom opisywałam już w marcu - KLIK.
Tym razem autorka skupia się na historii kolejnego z braci Quinn- Ethana. Ethan to miczący, spokojny i bardzo zamknięty w sobie mężczyzna, który został zaadoptowany przez Ray'a i Stellę Quinn - którzy dali mu nowe życie. Dom, miłość i szacunek. Dzięki Stelli i Rayowi wyzwolił się z piekła jakie stowarzyszyła mu biologiczna matka.
Ethan jako jedyny z braci zamieszkał niedaleko ojca i został rybakiem- poławiaczem krabów w zatoce.
Razem z braćmi obiecał umierającemu Rayowi, że zaopiekuje się kolejnym przygarniętym przez Raya chłopcem. Mimo, że z...

beataj | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Podobnie jak poprzednia "część" - wiadomo, jak się skończy, wiadomo, co jest istotnym przesłaniem w tej historii. A mimo wszystko bardzo sympatycznie się czyta :)

Isabelle | 2014-08-23
Przeczytana: sierpień 2014

Raymund i Stella Quinnowie adoptowali trzech dorastajacych chlopców,trudnych i skrzywdzonych przez los. Stworzyli im pelen milosci i ciepla dom. Krótko przed smiercia Ray przygarnal Setha i zobowiazal starsze rodzenstwo do opieki nad najmlodszym z braci.
Ethan - drugi z adoptowanych synów - jest spokojny, milczacy i powsciagliwy. Po smierci ojca angazuje sie w rodzinna firme i opieke nad Sethem, a w jego zyciu pojawia sie milosc. Ethan jest to ktos, kto bez demonstracji robi to co nalezy. Okazuje sie tez, ze ma wiele wspolnego z Sethem i bardzo moze mu pomóc , ale przy tym musi zmierzyc sie ze swoja przeszloscia. Ksiazka wciaga i powoduje chec do siegniecia po nastepny tom.

Saga Rodu Queinnów: Wzburzone Fale, Niebezpieczne prady, Spokojna przystan, Blekitna zatoka.

Edyta Zając | 2015-12-26
Przeczytana: 24 listopada 2015

Moja ulubiona książka z tej serii - opowieść o Ethanie i Grace, wątek małego Setha i całe mnóstwo drobnych rzeczy, które składają się na bardzo ciekawą historię. Przyznaję - wzruszenie kilka razy ścisnęło mi gardło, końcówka zwaliłą z nóg. Uwielbiam coś takiego - książka wciąga!

like_speed | 2017-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 07 czerwca 2017

W drugiej części sagi autorka opisuje nam losy drugiego z przyjętych pod opiekę przez Raya Quinna chłopców.
Ethan od zawsze kochał sie w Grace. Niestety przeszłość była w nim tak głęboko zakorzeniona, że nie wierzył w możliwość bycia szczęśliwym. To trzymało go także z daleka od pięknej Grace.
Okazuje się, że jego historia w dużym stopniu przypomina historię Setha, dziesięciolatka, który w rodzinie pojawił się niedawno. Na szczęście pośród okoliczności blizny przeszłości zaczynają się robić niewidoczne..