Niebezpieczne prądy

Nora Roberts Wydawnictwo: Książnica Cykl: Saga rodu Quinnów (tom 2) Seria: Koronkowa literatura piękna
Rising tides
2014-02-20
1998-01-01
Iwona Michałowska-Gabrych
Książnica
rodzina miłość przeszłość dzieciństwo
Rising tides
Saga rodu Quinnów (tom 2)
literatura piękna
2014-02-20
Iwona Michałowska-Gabrych
Koronkowa
rodzina miłość przeszłość dzieciństwo

W sagach Nory Roberts chyba zawsze wiadomo jak to sie skonczy. Lekka lektura na wieczorne wyciszenie.

W drugiej części sagi autorka opisuje nam losy drugiego z przyjętych pod opiekę przez Raya Quinna chłopców.
Ethan od zawsze kochał sie w Grace. Niestety przeszłość była w nim tak głęboko zakorzeniona, że nie wierzył w możliwość bycia szczęśliwym. To trzymało go także z daleka od pięknej Grace.
Okazuje się, że jego historia w dużym stopniu przypomina historię Setha,...

Drugie spotkanie z Quinnami to naturalna kontynuacja pierwszej części. Bracia nadal wspólnymi siłami walczą o opiekę nad dziesięcioletnim Sethem, ale też o jego zaufanie. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Ethan. Najbardziej spokojny i zrównoważony z braci zdaje się być kompletnym przeciwieństwem Camerona.

W domu Quinnów zachodzą kolejne zmiany. Cam i Anna biorą ślub i...

Druga część sagi o braciach Quinn. Tym razem na plan pierwszy wysuwa się Ethan. Lekka książka, przyjemnie się czyta. Jednak jak dla mnie trochę za dużo wątku miłosnego a za mało scen z Sethem.

lekka książka. Polecam

Moja ulubiona książka z tej serii - opowieść o Ethanie i Grace, wątek małego Setha i całe mnóstwo drobnych rzeczy, które składają się na bardzo ciekawą historię. Przyznaję - wzruszenie kilka razy ścisnęło mi gardło, końcówka zwaliłą z nóg. Uwielbiam coś takiego - książka wciąga!

Jest to jedna z tych książek które potrafię przeczytać w dwa dni ;)
Całkowicie wciągająca, totalnie poruszająca, cudowna książka o miłości, życiu, przemocy wśród dzieci i bliznach w psychice człowieka, które ciężko wyleczyć. Polecam w 10000000%! :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdaje mi się, że w życiu każdego książkoholika pojawia się moment, w którym zamawia on, dostaje, kupuje książkę, która naprawdę bardzo mu się podoba, ale po dokładnym zapoznaniu się z treścią okładki, okazuje się, że... jest to część trylogii, serii, której nie czytaliśmy, albo nie mamy zamiaru czytać. Tak właśnie było z ''Niebezpiecznymi prądami''. Przed nimi Nora napisała...

Dla mnie ta książka to przyjemna odskocznia od dnia codziennego. Piękna silna miłość, która łączy ludzi doświadczonych przez los oraz cała rodzina Quinów i ich jedność w walce z problemami dają dobrego pozytywnego kopa do działania.

Po raz kolejny nie zawiodłam się na powieści Nory Roberts! ;)
Po wybuchowym Cameronie opiekę nad Sethem przejmuje Ethan, który jest jego zupełnym przeciwieństwem. Spokojny, opanowany, wszystko musi dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Gdy do Raya i Stelli poznał Grace - dziewczynę drobnej, delikatnej budowy, która miała wielkie marzenie: zostać tancerką. Jednak los...

Dyskusje

• Nora Roberts