Deadlock 1

Okładka książki Deadlock 1 Saki Aida, Yuu Takashina
Okładka książki Deadlock 1
Saki AidaYuu Takashina Wydawnictwo: Digital Manga, Inc. Cykl: Deadlock (tom 1) komiksy
komiksy
Deadlock (tom 1)
Digital Manga, Inc.
2014-02-26
2014-02-26
manga yaoi więzienie

Okładka książki Deadlock #4 Saki Aida, Yuu Takashina
Deadlock #4 Saki Aida, Yuu Taka...
Okładka książki Deadlock #3 Saki Aida, Yuu Takashina
Deadlock #3 Saki Aida, Yuu Taka...
Okładka książki Deadlock #2 Saki Aida, Yuu Takashina
Deadlock #2 Saki Aida, Yuu Taka...
Okładka książki Deadlock #1 Saki Aida, Yuu Takashina
Deadlock #1 Saki Aida, Yuu Taka...

Wątek kryminalny to niemal podstawa amerykańskich seriali i filmów. Choć to może i dobrze skoro akcja ulokowana jest w USA.
Poważną wadą jest, że postacie są do siebie podobne i ciężko się zorientować kto jest kto.
Całość ok, choć mało zachęca do dalszej lektury.
W sumie z pierwszego tomu najciekawszy był fragment niemangowy, dodający sporą dawkę humoru i ciekawe spojrzenie na głównych bohaterów.

Całość ok, choć mało zachęca do dalszej lektury.

Zapowiadało się ciekawie a wyszło naprawdę słabo. Opis na okładce brzmiał obiecująco, ale koniec końców czuje się rozczarowana tym komiksem. Po pierwsze mamy tutaj bardzo przerysowany i przejaskrawiony obraz więzienia. Ten kto ma nawet delikatne obeznanie i wie z filmów lub książek jak to naprawdę wygląda będzie wiedział co mam na myśli. Dialogi są brutalne i niczego sensownego nie wnoszą do fabuły. Mało się dzieje. Może w następnych tomach to się zmieni, ale ja na razie nie chce sprawdzać.
I jeszcze kreska - bohaterowie wyglądają niczym z amerykańskiego marvela. Aż trudno uwierzyć po tych rysunkach, że mamy do czynienia z japońską mangą.

1969

Fajna, ładna manga, z wybitnie przystojnymi osobnikami płci męskiej (naprawdę jest na co patrzeć). Więzienne klimaty, więc wystrój wnętrz/pejzaże/tła są nieciekawe, za to rysowniczka sobie powetowała rysując pięknych głównych bohaterów, pięknych "dobrych", całkiem niezłych "złych" i nawet część strażników jest ok! Tak więc wielki plus za rysunki mimo wszystko :) Fabuła wolno się rozkręca - i właśnie to lubię najbardziej, bo jeden tom to za mało, żeby pokazać interesujący rozwój wydarzeń.
Śmieszny tekst o przykrywaniu gazetą :)

1914

Ach, więc w zasadzie nie ma różnicy pomiędzy zakładem karnym o zaostrzonym rygorze a letnim obozem dla młodzieży? Nie mogłem się doczekać, kiedy bohaterowie zaczną zaplatać sobie warkocze i plotkować o gwiazdach seriali.
Wizualnie do przyjęcia, fabularnie - bzdura.

Wizualnie do przyjęcia, fabularnie - bzdura.

Bardzo dobra manga. Ciekawa fabuła, piękna kreska. Na prawdę warto wydać pieniądze na ten tomik. Przeczytałam, że jest to BL, ale chyba na jakieś sceny będzie można liczyć dopiero w następnych tomach, ponieważ w tym żadnych scen nie było.

Jeśli wybiera się na miejsce akcji więzienie o zaostrzonym rygorze, to po co robić z niego szkołę z internatem? Bo takie właśnie wrażenie odniosłam. Każdy, kto miał chociaż minimalny kontakt z literaturą więzienną prychnie srodze już przy jednej z pierwszych scen, kiedy to więźniowie kursują swobodnie między celami, wymieniając ploteczki. Tak. Swobodnie. Nieważne, że w placówce są poważne rasowe problemy, a ten blok jest wymieszany, napakowany nerwowymi gangami i osobnikami z najcięższymi wyrokami - takimi, którym nie zależy, żeby się zachowywać. Mam wrażenie, że autorka wybrała na miejsce akcji więzienie tylko po to, żeby mieć większą swobodę w prowadzeniu wątków męsko-męskich. Spoko, nie każdy musi mieć chęć i ambicję tworzenia skomplikowanej fabuły, ale wykonanie researchu nic nie kosztuje, a zachowanie chociaż minimum realiów nie przeszkodziłoby zaplanowanej fabule.

2086

Bardzo luzackie to więzienie.

Bardzo luzackie to więzienie.

Nie podobało mi się w tej mandze przedstawienie kobiet i postać Lindsay, a i główny bohater lepiej wyglądał według mnie w zaroście.

Zajebiste

Zajebiste

Wyszło strasznie słabo. Myślę, że można by to dużo lepiej pociągnąć.

Wyszło strasznie słabo. Myślę, że można by to dużo lepiej pociągnąć.

• Manga
  • Mangi