Yamada i chłopak

Tłumaczenie: Katarzyna Miśkiewicz
Seria: Kolekcja Kushi Dango
Wydawnictwo: Dango
山田と少年 (Yamada to Shounen)
manga, yaoi, okruchy życia
komiksy
Alderamin

„Dlaczego nie staniemy się kimś więcej niż tylko przyjaciółmi?” W wigilijny wieczór, wracając z pracy, Yamada (26 lat) znajduje na ulicy zapłakanego i pijanego ucznia liceum. Chihiro jest młodym chłopcem, zaniepokojonym tym, że pociągają go osoby tej samej płci… Heteroseksualny dorosły i homoseksualny licealista. Dwoje ludzi, którzy spotkali się przez przypadek, zbliża się do siebie pomimo...

„Dlaczego nie staniemy się kimś więcej niż tylko przyjaciółmi?”

Heteroseksualny dorosły i homoseksualny licealista.
Dwoje ludzi, którzy spotkali się przez przypadek, zbliża się do siebie pomimo różnic, które ich dzielą.

źródło opisu: Dango, 2016

źródło okładki: http://wydawnictwo-dango.pl/

Anezka | 2017-08-31
Na półkach: Wymienione, Przeczytane, Manga, 2017
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Okładka niezbyt zachęca, ale jak to w przypadku mang bywa, okładka nie za dużo mówi. Nie zachwyciła mnie, może dlatego że to nie mój gatunek, ale i tak ją przeczytałam.

PustyKwadracik | 2016-12-11

Całą recenzję znaleźć można na:

Yamada do 26 roku życia w ogóle nie brał pod uwagę tego, że może mu się spodobać inny mężczyzna. Chihiro z żadnej strony nie może być uznany za kogoś w jego typie - jest młodszy (o tym, że jest mężczyzną nie wspominając), a do tej pory Yamada umawiał się tylko ze starszymi kobietami. Bardzo spodobało mi się to, że w tym przypadku przedstawiona miłość nie znajdowała swojego odzwierciedlenia tylko w jednej płci. Nie bez czasu, ale Yamada potrafił obdarzyć Chihiro głębszym uczuciem, które, gdyby patrzeć na miłość tylko przez pryzmat dotychczasowych ideałów, nie mogłoby mieć w ogóle miejsca.

Z kolei Chihiro, w przeciwieństwie do Yamady, od samego początku pociągały osoby tej samej płci i od kiedy tylko zaczęli mu się podobać inni mężczyźni, ma z tym niemały problem. Musiał się liczyć z tym, że kiedy wyzna już miłość swojej sympatii, najpewniej zostanie potraktowany z...

Wampanella | 2018-03-07
Przeczytana: 07 marca 2018

Nie miałam w planie kupować tej mangi. Po przeczytaniu innej mangi tej autorki "Przy wspólnym stole" nabrałam ochoty na więcej tego typu powieści. Jak lubisz ciepłe okruchy życia to polecam! Przyjemnie się czyta.(^‿^)

Tevahr | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Bardzo ładna i oszczędna kreska. Ciepła i urocza historia. Szkoda, że takie rzeczy nie zdarzają się w prawdziwym życiu...

Martyna X | 2018-03-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 11 marca 2018

Manga ogólnie ok, choć fabuła mnie zbytnio nie wkreciła, troche scen +18 się znajdzie, fajne przedstawienie "planetarium" Chihiro :D rowniez polecam tej samej autorki mangę "Przy wspólnym stole"

książek: 1907
Regalia | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Dobra dla osób, które jeszcze nie miały styczności z mangami typu yaoi, chociaż tutaj to bardziej widzę shounen-ai. Cztery-pięć rozdziałów miziania czytelnika piórkiem, by później dać kilka rysunków seksu staruszka z licealistą... właśnie takiego, na jaki stać by było niedoświadczonego licealistę i doświadczonego heteryka.

Ja daję tylko 'może być', bo taki opowiadań przerobiła zbyt wiele, by historia mnie porwała.

Rege | 2017-10-24

Lekka, prosta i miła historia. Człowiek od razu czuje się lepiej i patrzy z nadzieją na świat.

Karolina | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane