Ulica Marzeń 31

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
31 Dream Street

Leah i Toby mieszkali naprzeciwko siebie od lat, nie zamieniwszy nawet słowa...Leah przez cały czas korciło, by uchylić nieco drzwi ekscentrycznego domu Toby ego zaludnionego dziwnymi i wspaniałymi lokatorami. Kiedy w końcu los wpuścił ją do środka, Leah ze zdumieniem odkryła, że potrzebuje Toby ego równie mocno jak on jej.

wiejskifilozof | 2016-07-05

Nie jest to dzieło sztuki,przynajmniej ja tak sądzę.
Takie połączenie,ciutek miłości.I obyczajówki.
Londyn według mnie opisany troszkę pobieżnie.
Książka,to szybkiego przeczytania.I niestety zapomnienia.
Taki los.

Karolina | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Po przeczytaniu kilkudziesięciu pierwszych stron już miałam ją porzucić, ale odłożyłam na dwa tygodnie i przyszedł deszczowy weekend...nie wiem czy to przez aurę za oknem, czy przez nastrój, ale opowieść o zagubionych w życiu ludziach, nieumiejących podjąć samodzielnie walki o swoje szczęście wciągnęła mnie na kilka przyjemnych godzin. Opowieść może nie zachwyca językiem, fascynującą fabułą czy zwrotami akcji, bo jest raczej przewidywalna, ale w ogólnym rozrachunku okazała się bardzo przyjemna i optymistyczna.
Przecież każdy z nas się czasem pogubi i potrzebuje czasu, aby wszystko przemyśleć, wziąć się z garść. Każdy ma szansę na szczęście, jeśli tylko nie boi się samego siebie...

Ta książka naprawdę świetnie się czyta, mocno wciąga, połowy bohaterów nie zdołałam polubić, ale to tak jak w realnym życiu, miałam więc wrażenie, że uczestniczę w wydarzeniach rozgrywających się w Domu Pawia. Świetne czytadło na zimowy wieczór lub leniwe hamakowanie latem na działce.

Smig | 2011-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 lipca 2011

Lekka, optymistyczna, ale nie nudna. Doskonała na popołudniowe odprężenie przy kawie i poprawę nastroju w miłym - choć ksiązkowym - towarzystwie. Lisa Jewell potrafi sprawić, że czytając ją czujemy się jak znajomi z sąsiedztwa.

Buka | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 14 września 2014

Czasami potrzebujemy właśnie takich książek - czytając, od pierwszej strony wiemy, że będą miały szczęśliwe zakończenie.

Monika | 2011-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2011

Z powieścią Lisy Jewell zetknęłam się po raz pierwszy i muszę przyznać, ze było to niezwykle miłe spotkanie. Chętnie znajdę i przeczytam inne pozycje z dorobku tej pisarki. Jeśli tchną one takim ciepłem i optymizmem jak "Ulica marzeń 31", będą świetną lektura na długie, zimowe wieczory.
Akcja powieści rozgrywa się we współczesnym Londynie. Bohaterami są niezwykle barwne postaci zamieszkujące intrygujący Dom Pawia oraz dziewczyna z naprzeciwka - Leah. Dramatyczne wydarzenie sprawia, że losy Leah splatają się z losami mieszkańców niezwykłego domu oraz jego właściciela, Toby'ego. Od tego momentu rozpoczyna się czas przemian, którego nieświadomą inicjatorką jest Leah, a który odmieni życie wszystkich mieszkańców Domu Pawia, a także jej samej.
"Ulica marzeń 31" to ciepła, pełna humoru, ale też nie pozbawiona refleksji historia życia grupy ludzi, którzy zagubili się na swojej życiowej drodze, albo jeszcze nie potrafili jej odnaleźć. To także opowieść o tym ,że należy , bez względu na...

constans28 | 2011-05-11
Przeczytana: 05 maja 2011

Książka lekka, napisana z humorem. O zagubionych ludziach, którzy szukają szczęścia, własnej drogi, drugiego człowieka. Idealna na poprawę nastroju:)

chochlikowa | 2014-04-28

Lekka, przyjemna i chwytająca za serce. Można si zatracić, na chwilę zapomnieć o sobie i dobrze się bawić w Domu Pawia. Optymistyczna, pokazująca, że trzeba walczyć o samego siebie i wierzyć, że wszystko się jakoś ułoży.

sara | 2012-01-22

Jestem bardzo miło zaskoczona. Myślałam, że będzie to kolejna gruba, monotonna i nudna książka. Ku mojemu zdumieniu okazała się lekką oraz ciekawą powieścią.

Aleksandra | 2011-05-18
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2011

Świetna książka! Polecam każdemu, cudowna wręcz strasznie chciałabym choć na chwilę wejść do środka do tego domu..