Ulica Marzeń 31

31 Dream Street
Zysk i S-ka
2009-01-01
2009-01-01

Bardzo sympatyczna historia. Wciągająca.
Pogodna. Po prostu sama przyjemność.
Miło poświęcić trochę czasu na poznanie trudnych historii mieszkańców niecodziennego domu pawia i jego właściciela.
Polecam.

Bardzo sympatyczna historia. Wciągająca.
Pogodna. Po prostu sama przyjemność.
Polecam.

Na półkach: , , , , , ,

Czytałam tą książkę ponad dekadę temu i czytając teraz tak samo mi się podobała. Niezwykle przyjemna obyczajówka, świetnie napisana, idealna na odpoczynek z książką i kubkiem herbaty.
To książka z tych, które gdy czytasz non stop się uśmiechasz i czujesz takie ciepło w środku.
Jedna z moich ulubionych <3
Dobrze było ponownie wrócić do Domu Pawia i tych bohaterów. Moim zdaniem książka jest bardzo niedoceniana a to wielka szkoda.

Poprzednio przeczytałam: 01.02.2010

Jedna z moich ulubionych <3
Dobrze było ponownie wrócić do Domu Pawia i tych bohaterów. Moim...

To jedna z tych ciepłych, podnoszących na duchu opowiastek. Niby dzieją się jakieś nieprzyjemne rzeczy, bo jest i śmierć i choroba, ale zostało to podane w taki sposób, że czytelnik nie ma szansy specjalnie się tym przejąć.
Historia toczy się niespiesznie, jest przewidywalna, czasem była lekko nudnawa, czasem coś mnie trochę wciągnęło. Może być dobra na jakiś leniwy czas.

Nie polecam ani nie odradzam.

Niespełniony poeta, zamiast marzyć o idealnym świecie, zmienia go na odrobinę lepszy. Niedzisiejszy, trochę odrealniony dom staje się schroniskiem dla zagubionych dusz, poczekalnią przed bliżej niezidentyfikowanym jutrem. Powoli zapełnia go eklektyczny kolaż marzycieli. O sławie, miłości, dorosłości, ucieczce, przebaczeniu albo po prostu świętym spokoju. Nikt tu nikogo nie rozlicza z życiorysu, nie wypytuje o przeszłość. Paradoksalnie, takie bezpieczne gniazdo może okazać się aksamitną pułapką, zniechęcającą przed samodzielnością i życiem naprawdę.

Nie jest to dzieło sztuki,przynajmniej ja tak sądzę.
Takie połączenie,ciutek miłości.I obyczajówki.
Londyn według mnie opisany troszkę pobieżnie.
Książka,to szybkiego przeczytania.I niestety zapomnienia.
Taki los.

Nie jest to dzieło sztuki,przynajmniej ja tak sądzę.
Takie połączenie,ciutek miłości.I obyczajówki.
Londyn według mnie opisany troszkę pobieżnie.
Książka,to szybkiego przeczytania.I niestety zapomnienia.
Taki los.

Ta książka naprawdę świetnie się czyta, mocno wciąga, połowy bohaterów nie zdołałam polubić, ale to tak jak w realnym życiu, miałam więc wrażenie, że uczestniczę w wydarzeniach rozgrywających się w Domu Pawia. Świetne czytadło na zimowy wieczór lub leniwe hamakowanie latem na działce.

Bardzo przyjemna lektura. Opisuje losy bohaterów, którzy mieszkają w jednym mieszkaniu wynajmowanym przez Toby'go. Ich historie są różne, ale wszystkich łączy nieodparta chęć bycia szczęśliwym. Polecam:)

lekka i przyjemna lektura na jesienne wieczory

lekka i przyjemna lektura na jesienne wieczory

Łatwa, lekka i przyjemna. Niestety, ale raczej tylko na jeden raz.

Łatwa, lekka i przyjemna. Niestety, ale raczej tylko na jeden raz.

Czasami potrzebujemy właśnie takich książek - czytając, od pierwszej strony wiemy, że będą miały szczęśliwe zakończenie.

• 2011
  • 2010