Powrót na Majorkę

Cykl: Rok na Majorce (tom 2)
Wydawnictwo: Wielka Litera
literatura polska, podróże
Ag2S

Po kilku miesiącach sielankowego życia w Polsce u boku ukochanego Marka Magda zaczyna tęsknić za gorącymi plażami Majorki. Ivanka przeżywa problemy sercowe i potrzebuje pomocy przy prowadzeniu kawiarni, a kipiący hormonami Paco marzy o poznaniu seksownej Słowianki i zamierza znaleźć ją właśnie w Polsce. Magda rusza na pomoc majorkańskim przyjaciołom. Już pierwsze promienie słońca sprawiają, że wracają gorące wspomnienia, a pewien wyjątkowo pociągający blondyn sprawia, że odległa Warszawa, w której został Marek, wydaje się jeszcze bardziej szara i nudna…

źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera, 2014

źródło okładki: http://www.wielkalitera.pl/

Katherina87 | 2015-02-20

Kontynuacja losów bohaterów z Roku na Majorce.
Życie w Warszawie zaczyna Magdę przytłaczać. Zapracowany narzeczony jej nie zauważa, a niezmordowana w narzekaniu matka znowu chciałaby zostać babcią i zobaczyć córkę w sukni ślubnej. Wybryki syna Michasia, brak satysfakcji z pracy, problemy rodzinne i świadomość zbliżającej się czterdziestki doprowadzają Magdę na skraj załamania nerwowego. Wraca więc na ukochaną Majorkę, stęskniona za wolnością, jakiej tam zaznała. Już pierwsze promienie słońca przywołują gorące wspomnienia, a za sprawą pewnego przystojnego blondyna Magda znowu poczuje się młoda i warta grzechu. Ponura Warszawa, zobojętniały narzeczony, zbuntowany nastoletni syn i problemy z nieokiełzaną rodzinką wydają się coraz bardziej odległe.

Daleko od Majorki Magda zaczyna tęsknić za tamtejszym pięknym życiem.
Oliwkowe gaje, pomarańczowe doliny, kwitnące migdały, turkusowe zatoczki, bezkresne morze i wiecznie słońce. Serotonina, dopamina, wszystkie hormony szczęścia...

jeke | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

,,Powrót na Majorkę" Anny Klary Majewskiej to kontynuacja losów bohaterów poznanych w ,,Roku na Majorce".

Magda zbliża się do czterdziestych urodzin i bardzo cierpi z tego powodu. Na Majorce była królową ze swoimi sto osiemdziesięcioma centymetrami plus szpilki, włosami blond, niebieskimi oczami i słowiańską buzią, ale w Warszawie już królową nie jest. Dla Marka zostawiła majorkańskie życie i dobrze rozwijającą się kawiarnię, w której serwowała makowe torty. Od pięciu lat nie odwiedzała przyjaciół na Majorce i bardzo za nimi tęskni. Po telefonie od zrozpaczonej Ivanki, która przyłapała swojego Paco w łóżku z inną kobietą, Magda za zgodą Marka leci na wyspę, by wesprzeć przyjaciółkę, a także odpocząć od warszawskiego życia i rodziny.

Związek Magdy i Marka pogrąża się w rutynie. Marek pracuje siedem dni w tygodniu, prowadzi dwie firmy, często wyjeżdża służbowo, nie tęskni już tak bardzo za Magdą, nie ma dla niej czasu. ,,Wyluzowany, empatyczny jogin sprzed czterech lat zmutował się...

Pokrecona | 2017-08-14
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kolejny raz zabrałam się książkę pani Anny i kolejny raz porwała mnie ona w świat naszej bohaterki Magdy.
W pierwszej części zachwyciłam się krajobrazem cudownej Majorki, a jak będzie tym razem?
Tym razem mamy życie w Warszawie, które z czasem zaczyna Magdę przytłaczać. Jako partnerka pracoholika, którym stał się Marek, zaczyna się czuć zaniedbywana, niekochana i niepotrzebna. Coraz częściej ma wrażenie, że za mało czasu spędzają razem, a co za tym idzie, oddalają się od siebie. Magda domaga się uwagi i zainteresowania.
Na domiar złego jej synek Michaś, ze słodkiego kilkulatka, wyrósł na krnąbrnego i pyskującego nastolatka. Jej mama coraz częściej narzeka na zdrowie i staje się hipochondryczką domagającą się uwagi. Ojciec romansuje, a brat okazuje się homoseksualistą. Czy tego nie jest za wiele?
Dodatkowo świadomość, że zbliża się do czterdziestki, całkowicie wpływa na skraj załamania nerwowego.
Gdy dowiaduje się o kłopotach jej czeskiej przyjaciółki Ivany, postanawia pojechać na...

Anna-mojeksiążki | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Jakiś czas temu czytałam "Rok na Majorce" Anny Klary Majewskiej, która uwiodła mnie letnim klimatem i fantastycznymi obrazami Majorki. Teraz z przyjemnością, przywitałam ponownie bohaterów tej powieści w moich progach, bowiem wydana została druga część tej powieści zatytułowana "Powrót na Majorkę". To świetna, wakacyjna lektura - nie powinno jej zabraknąć w żadnym zestawie plażowym :)

Ponownie spotykamy Magdę, jednak tym razem w Polsce. Powróciła ze swojej rajskiej krainy z fantastycznym mężczyzną u boku, Markiem. Wydawać by się mogło, że sielanka będzie trwała - niestety, tak nie jest. Luzak Marek zmienił się w pracoholika, który praktycznie nie ma czasu na życie prywatne. Magda niby ma mężczyznę i mieszkają razem, ale generalnie spędza czas sama. Dodatkowo, synuś Michał robi wszystko, żeby doprowadzić swą rodzicielkę "do grobu". A jeszcze dochodzi mdlejąca matka, romansujący ojciec i brat-gej..... Nic nie układa się tak jak powinno i Magda znowu zaczyna tęsknić za Majorką, jej...

Katarzyna | 2017-10-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ♥
Przeczytana: 2017 rok

Druga część przygód Magdy na Majorce wydała mi się o niebo lepsza od poprzedniej. Zdecydowanie bardziej mnie wciągnęła. Cała powieść była ułożona tak, jak powinna. Nie było chaosu, a jednak zawrotów w życiu bohaterki nie brakowało. Bardzo trafne i dobrane akcje, dużo śmiechu i przystępny język. W tej części zdecydowanie bardziej polubiłam Magdę, jej zwariowaną rodzinkę i odlotowych przyjaciół. Tutaj bardziej poczułam klimat gorącej wyspy.

Muminka | 2015-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

po 4 latach z powrotem spotkamy się z Magdaleną która nadal jest rozdarta między przygnębiającą Polską a ukochaną Majorką. Niby wszystko OK, Ivanka daje sobie radę z kawiarnią, gorzej ze sprawami sercowymi u tej niesfornej Czeszki. W każdym razie życie w Polsce wydaje się Magdzie miałkie i nudne, syn Michaś zmienia się ze słodkiego dzieciaka w łobuza, kontestującego wszystkie nakazy matki, opryskliwego, zamkniętego w swoim świecie. Potrafi nawet znikać na noc bez opowiedzenia się co planuje. Po próbach wyegzekwowania jakiejś dyscypliny ucieka do ojca i jego nowej sympatii. Po pięciu dniach wraca skruszony gdyż- to oburzające_ kazali mu posprzątać swój pokój.
Magda wykorzystuje zawirowania uczuciowe Ivanki z niejakim Paco i leci do niej w marcu by zyskać dystans do związku z Markiem i całej reszty. Marek niby jest, ale tak zapracowany że ciągle nieobecny bo jego firma wchodzi na giełdę. Magda czuje się zaniedbywana, a w tym stanie różne głupstwa chodzą jej po głowie. Najmocniejszą...

monika | 2015-05-18
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 18 maja 2015

Lekka,zabawna książka w sam raz na wakacje.Opowiada o czterdziestoletniej Magdalenie która postanawia wyjechać na jej ukochaną Majorkę,żeby odpocząć od ciągle zapracowanego partnera,buntowniczego syna i matki hipochondryczki.Razem ze swoją czeską przyjaciółką Ivanką(którą uwielbiam) prowadzą tam kawiarenkę nad którą zbierają się ciemne chmury.Czy poznanie przystojnego blondyna skusi ją do letniego romansu?Przekonacie się czytając tę książkę.

Renata | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Miło, ciepło i happy end!!!
Czytając książkę byłam na Majorce i chociaż nie było w niej wielu opisów przyrody, czułam ten klimat, uwielbiam słońce, ciepło i śródziemnomorskie klimaty, a głównej bohaterce gorąco kibicuję, bo opisała historię bardzo życiową. Mam nadzieję, że doczekam się kontynuacji z nowego domu Sant Elm.

Wiesława | 2015-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam EBOOK
Przeczytana: kwiecień 2015

Bardzo zabawna książka, śmiałam się chwilami do łez. Nie przypominam sobie, abym z okazji mojej "czterdziestki" cierpiała podobne katusze... Wakacyjne klimaty, zwariowana rodzinka, sercowe perypetie, zakręceni przyjaciele i ciepełko płynące z każdej kartki. Chyba zatęskniłam za wakacjami - nie koniecznie na Majorce.

Aschawi | 2014-08-28

kupiłam książkę wraz z jakaś kolorową gazetą, skusił mnie tytuł. Myslałam,że czytając jeszcze raz w myślach dotrę do miejsc które znam. Miałam nadzieję,że będzie to cos a`la przewodnik po wyspie wtrącony przypadkiem do tekstu. A jest to gniot,który mógłby sie dziać równie w dobrze w Koziej wólce tylko tytuł już nie byłby chwytliwy. Autorka na siłe stara sie być zabawna i dowcipna, wtrąca mowe podwórkową w teksty Pani architekt co jest lekko niezjadliwe, w jednej rodzinie umieszcza "wszystkie nieszczęscia swiata" ojca fircyka w zalotach, kochanka który nie kocha, brata -geja którego ledwo trawi i synalka zapalonego maniaka komputerowego nie wspominajac o napalonym exie przyjaciólki. A i o majorce tyle co we wzmiance na w mało poczynej gazecie, na przedostatniej stronie i to w kąciku. Nudne to. Nie polecam.Szkoda czasu