Życie nawet na Majorce bywa równie piękne, co nieznośne

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.06.2019

Bestsellerowa seria o powrotach pod majorkańskie niebo. Magda znowu zbliża się do życiowej krawędzi – nadchodzą kolejne urodziny, do których tak panicznie bała się dobić. Jednak nie daje się zwariować, wszelkie wątpliwości właściwe dla kryzysu wieku rozwiewa po swojemu, w różny sposób udowadniając sobie i światu, że wigor i radość życia jeszcze jej całkiem nie opuściły.

„Majorka na końcu świata”, Anna Klara Majewska

Magda tym razem nie zamierza lecieć na ukochaną Majorkę, bo z najbliższymi – mężem zwanym pieszczotliwie Klunejem i córeczką Julką – postanawiają spędzić lato inaczej. Dlaczego w takim razie nagle znów ląduje w pięknej Palmie, a potem w… dalekiej i egzotycznej Japonii? Magda wpada w wir dziwnych zdarzeń, które burzą jej wymarzony spokój, ale też dają szansę na odkrycie nowych, zaskakujących smaków życia.

Co dzieje się z jej matką, która przywozi z prowincji dziwaczną, milczącą kuzynkę, a sama nagle znika? Dlaczego na Majorkę nieoczekiwanie przybywa Klunej i spędza noce poza domem? Co zrobi Magda, gdy w Tokio spotka Tima, podkochującego się w niej dawnego znajomego? I kto chce ją ośmieszyć przed całym światem, zamieszczając na jej fejsbuku oczerniające ją posty?

Jeśli coś rządzi światem, to ironia losu!

Anna Klara Majewska jest mistrzynią zabawnych i inteligentnych dialogów oraz trafnych komentarzy na temat życia. W charakterystycznym dla siebie, lekko ironicznym i zaczepnym stylu opowiada o losach Magdy, jej nieprzewidywalnej trzypokoleniowej rodziny i przyjaciół. Jej bohaterka z dużym dystansem patrzy na rzeczywistość i nieraz zastanawia się: czy życie samo w sobie nie bywa czasem zwykłym dowcipem?

Dotychczas w serii majorkańskiej ukazały się: „Rok na Majorce”, „Powrót na Majorkę”, „Majorka w niebieskich migdałach”.

Anna Klara Majewska na studiach w warszawskiej ASP najbardziej lubiła liternictwo, więc żartuje, że dlatego została pisarką. Wcześniej próbowała swych sił w fotografii, zajmowała się reklamą w Niemczech, potem projektowała biura w Wiedniu, a gdy postanowiła to samo robić na Majorce, okazało się, że nie ma tam biur, tylko urocze domki z kamienia, oliwkowe gaje i migdałowe sady, czas płynie zupełnie inaczej i wszystko jest mañana.

Mieszkała w wielu krajach, ale najbardziej pokochała Majorkę, choć nie jest to miłość łatwa – wyspa ma wiele uroku, lecz również swoje ciemne strony. Ma tam jednak wszystko, czego potrzebuje: spokój do pracy i pogodę na golfa. Spędza na wyspie co najmniej 6 miesięcy w roku.

Fanka języka niemieckiego, podróżowania, gotowania, jogi, golfa, zumby i zdrowego stylu życia. Kolekcjonerka pięknych przedmiotów, od dizajnerskich butów po trudną sztukę współczesną.

Córka reżysera i pisarza Janusza Majewskiego oraz fotografki Zofii Nasierowskiej, matka dorosłego syna Franka, opiekunka białej jamniczki Bruni Contrabandy.

„Gdybym miała określić na wizytówce, kim jestem, napisałabym: kobieta wiecznie zajęta” – mówi.

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 05.06.2019 11:09
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd