rozwiń zwiń

Życie nawet na Majorce bywa równie piękne, co nieznośne

LubimyCzytać LubimyCzytać
05.06.2019

Bestsellerowa seria o powrotach pod majorkańskie niebo. Magda znowu zbliża się do życiowej krawędzi – nadchodzą kolejne urodziny, do których tak panicznie bała się dobić. Jednak nie daje się zwariować, wszelkie wątpliwości właściwe dla kryzysu wieku rozwiewa po swojemu, w różny sposób udowadniając sobie i światu, że wigor i radość życia jeszcze jej całkiem nie opuściły.

Życie nawet na Majorce bywa równie piękne, co nieznośne

„Majorka na końcu świata”, Anna Klara Majewska

Magda tym razem nie zamierza lecieć na ukochaną Majorkę, bo z najbliższymi – mężem zwanym pieszczotliwie Klunejem i córeczką Julką – postanawiają spędzić lato inaczej. Dlaczego w takim razie nagle znów ląduje w pięknej Palmie, a potem w… dalekiej i egzotycznej Japonii? Magda wpada w wir dziwnych zdarzeń, które burzą jej wymarzony spokój, ale też dają szansę na odkrycie nowych, zaskakujących smaków życia.

Co dzieje się z jej matką, która przywozi z prowincji dziwaczną, milczącą kuzynkę, a sama nagle znika? Dlaczego na Majorkę nieoczekiwanie przybywa Klunej i spędza noce poza domem? Co zrobi Magda, gdy w Tokio spotka Tima, podkochującego się w niej dawnego znajomego? I kto chce ją ośmieszyć przed całym światem, zamieszczając na jej fejsbuku oczerniające ją posty?

Jeśli coś rządzi światem, to ironia losu!

Anna Klara Majewska jest mistrzynią zabawnych i inteligentnych dialogów oraz trafnych komentarzy na temat życia. W charakterystycznym dla siebie, lekko ironicznym i zaczepnym stylu opowiada o losach Magdy, jej nieprzewidywalnej trzypokoleniowej rodziny i przyjaciół. Jej bohaterka z dużym dystansem patrzy na rzeczywistość i nieraz zastanawia się: czy życie samo w sobie nie bywa czasem zwykłym dowcipem?

Dotychczas w serii majorkańskiej ukazały się: „Rok na Majorce”, „Powrót na Majorkę”, „Majorka w niebieskich migdałach”.

Anna Klara Majewska na studiach w warszawskiej ASP najbardziej lubiła liternictwo, więc żartuje, że dlatego została pisarką. Wcześniej próbowała swych sił w fotografii, zajmowała się reklamą w Niemczech, potem projektowała biura w Wiedniu, a gdy postanowiła to samo robić na Majorce, okazało się, że nie ma tam biur, tylko urocze domki z kamienia, oliwkowe gaje i migdałowe sady, czas płynie zupełnie inaczej i wszystko jest mañana.

Mieszkała w wielu krajach, ale najbardziej pokochała Majorkę, choć nie jest to miłość łatwa – wyspa ma wiele uroku, lecz również swoje ciemne strony. Ma tam jednak wszystko, czego potrzebuje: spokój do pracy i pogodę na golfa. Spędza na wyspie co najmniej 6 miesięcy w roku.

Fanka języka niemieckiego, podróżowania, gotowania, jogi, golfa, zumby i zdrowego stylu życia. Kolekcjonerka pięknych przedmiotów, od dizajnerskich butów po trudną sztukę współczesną.

Córka reżysera i pisarza Janusza Majewskiego oraz fotografki Zofii Nasierowskiej, matka dorosłego syna Franka, opiekunka białej jamniczki Bruni Contrabandy.

„Gdybym miała określić na wizytówce, kim jestem, napisałabym: kobieta wiecznie zajęta” – mówi.


komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 05.06.2019 11:09
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post