Postkomunizm. Próba opisu

Seria: Idee i Polityka
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Komunizm rozpadł się w 1989 roku niczym domek z kart. Rok 1999, gdy pisałem tę książkę, to czas, w którym, moim zdaniem, skończył się postkomunizm. Inaczej skończyła się pierwsza faza transformacji, która nastąpiła bezpośrednio po komunizmie i czerpała obficie z jego instytucjonalnego i układowego dziedzictwa.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl

Tina | 2015-04-06

To jedna z tzw. książek "uniwersyteckich", które posiadam. Polecona została przez jedną z moich wykładowczyń i przeczytałam ją, jako uzupełnienie do wykładów. Książka zawiera interesujące diagnozy i anlizy, a także wizje tego, co "może się zdarzyć, jeśli...".
Niewątpliwie obowiązkowa pozycja dla każdego studiującego nauki polityczne, bądź zainteresowanego współczesną historią.

EasyRest | 2016-05-06
Przeczytana: 22 kwietnia 2005