Spór o Rymkiewicza

językoznawstwo, nauka o literaturze
2012-10-01

Nie polecam tego, nudne, zasypia się już na trzeciej stronie.

Książka oceniana całościowo (jest to bowiem antologia tekstów różnych autorów) - bardzo dobra, ale jednocześnie na swój sposób rozczarowuje. Zabrakło większej dozy uniwersalnej, filozoficznej analizy poezji Rymkiewicza jako niewątpliwego fenomenu współczesnej literatury polskiej. Dlaczego na przykład nie podjęto tematu sui generis katolicyzmu poety, który w istocie można by...

Esej Artura Mrowczynskiego-Van Allen pozwala dostrzec pisarstwo Rymkiewicza w nowym i uniwersalnym kontekscie. Bardzo polecam!

• Rymkiewicz i o Rymkiewiczu
  • Chcę w prezencie