Szczęście pachnące wanilią

Okładka książki Szczęście pachnące wanilią Magdalena Witkiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Szczęście pachnące wanilią
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Dobre myśli (tom 3) literatura piękna
Dobre myśli (tom 3)
Filia
2014-05-21
2014-05-21
literatura polska literatura kobieca Gdańsk szczęście

Odkryj zapach szczęścia!

Uroczy bohaterowie, trochę humoru. Lekka, łatwa i optymistyczna historyjka.

Uroczy bohaterowie, trochę humoru. Lekka, łatwa i optymistyczna historyjka.

Nie wiem czy słowo UROCZA pasuje do opisu książki ale bardzo do niej pasuje.
Dalsze przygody Milaczka oraz najlepszego duetu Zosieńki i Bachora.
Książka dała mi sporo radości oraz kilku wzruszeń.
Książka jest idealna na końcówkę lata.

Nie wiem czy słowo UROCZA pasuje do opisu książki ale bardzo do niej pasuje.
Dalsze przygody Milaczka oraz najlepszego duetu Zosieńki i Bachora.
Książka dała mi sporo radości oraz kilku wzruszeń.
Książka jest idealna na końcówkę lata.

Najlepsza cześć serii o Milaczku. 😊

Najlepsza cześć serii o Milaczku. 😊

Kolejna książka idealna ma gorące popołudnia. Odstresowująca, słodka i pachnąca. Dosłownie pachnąca wanilią 🎂

Było miło i przyjemnie. Lekkie pióro autorki na pewno przypadło mi do gustu.
Gdańsk i kilka zupełnie różnych kobiet, które łączy jedno. Kawiarenka jednej z nich. Ada, która samotnie wychowuję rocznego synka, otwiera kawiarnie na osiedlu. Niestety nie przynosi ona zysków i nie stać jej na opiekunkę. Od kiedy przyprowadza swojego synka do pracy, od tej chwili zjawiają się tam inne matki z dziećmi. Kobiety są różne, pochodzące z różnych rodzin, światów. Bogate i biedniejsze. Ale łączy je jedno. Słabość do słodyczy 🍭🍬🍩🍪🎂🥠

Autorka jest mi znana. Przeczytałam jej kilka książek i wszystkie mi się podobały. Szczególnie #córkagenerała zrobiła na mnie największe wrażenie.

Polecam 💪💪💪

Było miło i przyjemnie. Lekkie pióro autorki na pewno przypadło mi do gustu.

Zbyt dużo wątków .Wszystko się miesza. Nie lubię tego typu powieści. Trudno się doszukać kolejności.

Chyba trochę wkradł się chaos, dużo bohaterów i dużo wątków, a każdy potraktowany jakby odrobinę po macoszemu. Brakuje mi ciut dopieszczenia, doprowadzenia historii do końca

Szczęście pachnące wanilią to kolejna pozycja z półki zapomnianej 🤭nadrabiam zaległości. Żałuję że dopiero teraz ją przeczytałam, bo świetnie się bawiłam 😉

Ada jest samotną matką i właścicielką cukierni. Gdy już nie radzi sobie z narastającymi rachunkami z pomocą przychodzą przypadkowe kobiety zwabione do kawiarni. Każda z nich jest na życiowym zakręcie, mąż nie rozumie, dziecko ciągle płacze, kolejny mąż przechodzi kryzys wieku średniego... Łączy je jedno. Każda chciałaby w spokoju usiąść i napić się kawy, nie goniąc za obowiązkami.

Ciepła i zabawna powieść, w której kobiety się wspierają. Wzruszenie i wybuchy śmiechu gwarantowane.

Pewna kawiarenka, kobiety, które się zaprzyjaźniają, dzieci, mężowie i codzienne perypetie. I co jeszcze? Mega śmieszne. Normalnie uwielbiam książki Magdaleny Witkiewicz bo czytając książkę nawet wanilię czuć i można zapomnieć o diecie ;) Bardzo rzadko czytam takie książki. Jeśli jednak czytam już czytam to zawsze będzie to p. Magda.

Troche za rozowo bylo, no i ten spojler z okladki nie poprawil sytuacji. Ja rozumiem zo to mialo byc "happy ever after" ale nie az tak. Uwazam ta czesc za najslabsza z serii.

2047

Miałam ochotę na coś lżejszego i padło na książkę Magdaleny Witkiewicz, której twórczość lubię sobie przeczytać od czasu do czasu, gdy mam ochotę na coś ciepłego, zabawnego, co poprawi mi humor.
Bohaterkami tej powieści są kobiety, które się wzajemnie wspierają i sobie pomagają, spotykając się w cukierni jednej z nich. Ich życie głównie kręci się wokół opieki nad dziećmi, trudnościami z znalezieniu wspólnego języka z mężem, bądź brakiem faceta.
Niestety nie jest to poziom "Uwierz w Mikołaja" i nie bawiłam się aż tak dobrze jak czytając "Balladę o ciotce Matyldzie".
Jest to książka na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości, bardzo ciepła i otulająca, ale do przeczytania i zapomnienia.

• Magdalena Witkiewicz