Szczęście pachnące wanilią

Okładka książki Szczęście pachnące wanilią Magdalena Witkiewicz Patronat LC
Okładka książki Szczęście pachnące wanilią
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Dobre myśli (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Dobre myśli (tom 3)
Filia
2014-05-21
2014-05-21
literatura polska literatura kobieca Gdańsk szczęście

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Cicha 5 Katarzyna Bonda, Małgorzata Kalicińska, Katarzyna Michalak, Krystyna Mirek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,9
Cicha 5 Katarzyna Bonda, Ma...
Okładka książki Biuro M Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,8
Biuro M Alek Rogoziński, Ma...

Oficjalne recenzje i

Odkryj zapach szczęścia!

5754 656 410

Szczęście pachnące wanilią, to trzecia część serii "Dobre myśli".
Tym razem to nie Milaczek, a Ada jest główną postacią. Dziewczyna prowadzi własny biznes i chociaż robi co może, to sytuacja nie wygląda dobrze. Kiedy opiekunka synka Ady rezygnuje z posady, dziewczyna staje przed ogromnym wyzwaniem ocalenia ukochanego miejsca. Z pomocą kobiecie nieświadomie przychodzą inne matki, które stają się stałymi klientkami cukierni, a także dobrymi koleżankami Ady.
Jak to w życiu, raz słodko, raz gorzko. Pani Magdalena w swojej książce ukazuje siłę jaka drzemie, jak wiele robią dla rodziny i to jak czasem młodsze pokolenie mężczyzn jest bardzie dojrzałe od tego starszego. Chociaż Milaczek odrywa tutaj drugoplanową rolę, to absolutnie mi to nie przeszkadza. Szczególnie, że Bachor nadal trzyma poziom ;)

Szczęście pachnące wanilią, to trzecia część serii "Dobre myśli".

Ja to chyba po prostu lubię tą serią, bo to taki otulający kocyczek, absolutnie nic ambitnego, ale bardzo przyjemnego, a i taki książek też potrzebujemy. W tej części, w której poznajemy nowych bohaterów. Fani Milaczka, Jacka, Zuzy i Zosi będą może ciut zawiedzeni, bo ich tutaj jest zdecydowanie mniej. Jedynym takim znaczącym minusem, jaki zauważyłam w tej serii, a w tej części szczególnie, jest stereotypowe traktowanie kobiet i mężczyzn. Kobieta to trochę Bridget Jones, a mężczyzna to typowy obraz faceta, który na spacer z dzieckiem nie wyjdzie, w domu nie pomoże, a żona ma siedzieć w domu i pilnować ogniska domowego itd. Trochę krzywdzące. Patrzę na to jednak z przymrużeniem oka, bo cała seria ma wydźwięk humorystyczny, troszkę sarkastyczny, trochę przesadzony, dający prztyczka w nos wszystkim zapatrzonym w siebie (kobietom i mężczyznom) ale i nadzieję, że "każda zmora znajdzie...".

Chyba najmniej mnie zajmująca pozycja z serii. Za mało Bachora. I jakoś tak urwała się bez sensu

Fajna, ciepła powieść, ale chyba po raz pierwszy nie czułam tego WOW po przeczytaniu książki tej autorki

Jestem fanką Milaczka, ale tu było jej za mało. Za to nowi bohaterowie niezbyt mi przypadli do gustu. Mężczyźni (Adam i Krzysztof) przedstawieni w paskudnie stereotypowy sposób mężów i ojców kretynów, którzy w domu nic nie potrafią, a ogarnięcie dzieci to dla nich niewykonalne zadanie. Nie twierdzę, że takich mężczyzn nie ma, może dla "matek polek cierpiętniczek" takich jak Magda i Natalia (które takich facetów tworzą przekonaniem, że tylko one potrafią zająć się dziećmi i uzależniając te dzieci od siebie) to chwila oddechu, że jakaś inna ma tak samo niewydarzonego męża jak ona, ale dla mnie czytało się to ciężko i smutno, bo doświadczenia swoje i swojego otoczenia mam zupełnie inne. Krytyka Arka za to, że dziecko potencjalnej sympatii jest dla niego problemem — a co w tym dziwnego, ludzie nie mają prawa nie chcieć wiązać się z dzieciatymi osobami? Za dużo stereotypów i za dużo idealnych rozwiązań, które się dzieją nie wiadomo skąd. Książkę ratują zabawne dialogi, śmieszne opowiastki, ważne wydarzenia z życia Milaczka i Jacka (które dla odmiany były świetnie napisane) i niezastąpiony duet ZZ, czy Zuzanka i Zosieńka.

To piękna historia o kobiecej przyjaźni. Opowiada o tym, że życie pisze najlepszy scenariusz, a na chwilkę wstawiony dziecięcy kojec sprawia, że mała, osiedlowa gdańska cukiernia staje się miejscem spotkań kilku kobiet, z których każda ma swoje potrzeby, problemy i pragnienia. Ada, Magda, Karolina i Natalia potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pysznej kawy i pachnących aromatycznych babeczek. Przy okazji poznajemy też rezolutną Zuzię, przebojową starszą panią Zosię oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą. To fantastyczna i pełna humoru książka, którą polecam.

Przeczytana w łącznie 2 dni 😍

Tak jak wspomniałam Wam na story, jest to ogromny poprawiacz humoru. Uwielbiam książki, przy których śmieję się w głos, a ta do takich należy.

#szczesciepachnacewanilia to 3 książka z serii #dobremyśli
Brakowało mi w niej więcej historii Milaczka i pozostałych moich ulubieńców. Ta część skupiała się bardziej na innych bohaterach. Liczę na to, że ostatnia książka, czyli #niemajakumamy ukoi moją tęsknotę za tamtymi postaciami 😍

PS. Ja dzisiaj wanilią nie pachnę, ale szczęście mam wymalowane czerwoną szminką na ustach 😂😍💄💋

Przeczytana w łącznie 2 dni 😍

#szczesciepachnacewanilia to 3 książka z serii #dobremyśli

Fajna, kobieca przyjaźń. Brakowało mi tylko więcej Milaczka, Zuzy i Zosi.

Fajna, kobieca przyjaźń. Brakowało mi tylko więcej Milaczka, Zuzy i Zosi.

Pozytywna opowieść dla kobiet o kobietach. Szybka poczytajka na wieczór.

Pozytywna opowieść dla kobiet o kobietach. Szybka poczytajka na wieczór.

Ta książka mnie wciągnęła, pozwoliła się zrelaksować, pośmiać i podumać nad losem.