Bezpieczeństwo międzynarodowe po zimnej wojnie

Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
historyczna

Zespół autorski podręcznika stanowią młodzi badacze z kilku ośrodków akademickich w kraju. Większość z nich należy do grupy uczestników seminariów doktorskiego i habilitacyjnego prowadzonych przez prof. dr. hab. Ryszarda Ziębę. Wszyscy są autorami publikacji z zakresu polityki zagranicznej państw i problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego. Książka ukazała się w serii "Stosunki...

Książka ukazała się w serii "Stosunki międzynarodowe. Podręcznik akademicki".

"Troska państw i zbiorowych uczestników życia międzynarodowego o zapewnienie własnego bezpieczeństwa jest potrzebą o charakterze egzystencjalnym. W okresie zimnowojennego podziału Europy i świata bezpieczeństwo międzynarodowe w zasadzie było zależne od stanu stosunków między dwoma supermocarstwami: Związkiem Radzieckim i Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Na początku lat 90. blok wschodni, a…

| 2014-05-08
Przeczytana: 2008 rok

Książka w sposób interesujący przedstawia kwestie bezpieczeństwa wskazując na jego wielowątkowość. Przejrzysta i spójna struktura monografii, zawiera zarówno rozważania teoretyczne, jak i odniesienia do konkretnych przykładów, co pozwala na uchwycenie istoty bezpieczeństwa międzynarodowego.

Maciej | 2013-11-24
Przeczytana: listopad 2009