Facet idealny. Jak znaleźć, zdobyć i utrzymać przy sobie mężczyznę

Okładka książki Facet idealny. Jak znaleźć, zdobyć i utrzymać przy sobie mężczyznę Matthew Hussey
Matthew Hussey Wydawnictwo: Burda Publishing Polska poradniki
poradniki
Get the Guy
Burda Publishing Polska
2014-02-05
2014-02-05
facet idealny związki uczuciowe

Trochę trywialna; nie ma bowiem złotej recepty na harmonijny zdrowy związek. Liczy się kompromis i zaufanie. Tytuł tendencyjny.

Nic nowego.
Trochę rozczarowałam się, aczkolwiek bardzo mi się spodobało połączenie filmików z książką.
Kobieta powinna mieć swoje standardy i tyle.
To pociąg, który nie czeka.

Nic nowego.
Kobieta powinna mieć swoje standardy i tyle.
To pociąg, który nie czeka.

Bardzo lubię tego autora/coacha. Pierwsza jego książka, jaką przeczytałam było Get The Guy w języku angielskim. Zawsze z humorem, w punkt i konkretnie. Bardzo polecam!

To jedyny poradnik dotyczący relacji damsko-męskich jaki warto przeczytać, to całkowite przeciwieństwo książek w stylu „dlaczego mężczyźni kochana zołzy”. Autor ma również konto na YouTube gdzie można znaleźć wiele dobrych rad odnośnie materii związkowej i szukania miłości. Polecam każdemu !

Książka zawiera kilkanaście cennych rad, czyta się ją szybko, ale i tak samo szybko się o niej zapomina :) Zostanie jednak u mnie na półce do momentu, gdy będę chciała przypomnieć sobie jedną ze wskazówek :)

Szczerze? Przeczytałam ją po kilku innych pozycjach mówiących o związkach i relacji między partnerami. Przeczytałam bo dostałam w prezencie. Książka bardzo fajnie napisana, ludzkim językiem. Autor omawiam tu wszystkie etapy związku od poznania "tego jedynego" do momentu kiedy już wchodzimy w głębszy związek. Możemy uzyskać porady odnośnie tego gdzie i jak szukać oraz wybrać partnera, a także co zrobić aby związek wciąż był atrakcyjny pomimo tego, że relacja pierwsze dni i miesiące ma już za sobą :) Książka nie wniosła może zbyt wiele odkryć w moje życie, ale znalazłam kilka cennych uwag. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Książka niby dla Pań, ale Panowie dzięki niej poznać mogą kobiecy punkt widzenia relacji damsko-męskich. Polecam ! :)

Rzadko zdarza mi się czytać poradniki, wręcz zaryzykowałabym stwierdzenie, że nie czytam ich wcale. Ale zaintrygowana pochlebnymi opiniami postanowiłam sięgnąć po tę pozycję, aby przekonać się, co też Pan Matthew ma mi do przekazania. Okazało sie, że ma i to całkiem sporo...
Spodziewałam się typowych banałów, jakimi bombardują nas wszystkie pseudonaukowe publikacje o tym jak znaleźć faceta lub bzdetów niczym z pierwszych stron kolorowych pisemek, ewentualnie mądrości wyssanych z komedii romantycznych, które nawiasem mówiąc, bardzo lubię.
Jednak czytając ten oto niezbyt długi poradnik, bardzo mile się zaskoczyłam.
W słowach wylewających się ze stronic tej książki nie ma ani grama porad typu: bądź ponętna, wymaluj się, skąpo ubierz, bo facet to facet i wiadomo, że na inteligencję nie poleci.
Okazuje się, że facet też ma duszę i SERCE.
Autor w dość urzekający sposób ukazuje nam drugie dno męskiej postaci. Przedstawia mężczyzn, jako osoby, które chcą kochać i być kochane. Które czasem są zbyt nieśmiali, albo boją się odrzucenia. Ale nie tylko o mężczyznach pisze Pan Matthew. Pisze również o kobietach, a w gruncie rzeczy, głównie o kobietach. Mówi jakich kobiet szukają mężczyźni i nie każe zmieniać się nam, tylko ewentualnie zmienić postępowanie. Wychodzi z założenia, że każda kobieta jest wyjątkowa, wartościowa i może mieć mężczyznę swoich marzeń, jeżeli będzie sobą.
Główne rady jakie otrzymujemy ze strony autora dotykają spraw tak oczywistych, ale jednocześnie bardzo trudnych. Gdyż same prawdopodobnie nie zwróciłybyśmy na nie uwagi. Dowiadujemy się, że nie znajdziemy mężczyzny ze snów, kiedy nie będziemy poznawać mężczyzn w ogóle. Logiczne prawda? A jedna ile z nas rozmawia z zabójczo przystojnym Panem w kolejce za nami? ...No właśnie.
Autor nie boi się pisać o męskich słabościach oraz o damskich oczekiwaniach. Błędach, jakie popełniamy szukając tego jedynego. Nie boi się pisać o seksie. I robi to bardzo dobrze. Nie traktuje seksu jako rzeczy numer jeden. Choć przyznaje, że dla faceta jest i będzie on ważny. Co więcej pokazuje, dlaczego ów seks dla mężczyzny jest taki istotny.
Ponad to książka jest podzielona na części, które ukazują nam kilka etapów tworzenia i POZOSTANIA w związku. Bardzo dużym plusem tego poradnika jest właśnie ten podział, bo pokazuje nam, że związek to nie tylko znalezienie faceta, nie tylko kilka randek, ale również - jeżeli dążymy do np. małżeństwa, - to długoletnia, a wręcz dożywotnia praca nad sobą, a także nad związkiem.
Krótko mówiąc. Książka jest warta przeczytania. Nie potraktowałam jej jako biblii swoich zachowań, ale bardzo podobał mi się sposób w jaki jest napisana, oraz kwestie jakie porusza.
Nic nachalnego, nic głupiego. Elegancka pozycja do poduszki, która zwraca uwagę na miłosne problemy dnia codziennego i daje wskazówki jak je rozwiązać. Dlatego samotne oraz nie samotne kobiety - przeczytajcie, bo naprawdę warto

Książka nudna jak flaki z olejem. Jakim cudem to bestseller New York Timesa?!

Książka nudna jak flaki z olejem. Jakim cudem to bestseller New York Timesa?!

Książkę uwielbiam i polecam każdej dziewczynie i kobiecie. Sama czytam ją za każdym razem gdy wkraczam w jakiś nowy etap związku lub gdy mam gorsze dni. Zmieniła moje podejście nie tylko jeśli chodzi o związki, ale przede wszystkim do samej siebie. Autora uwielbiam i oglądam też na YT.

Dość przyjemna, całkiem ciekawa, jednak nie powala, a czy rady są skuteczne? Okaże się.

• 2015
  • Poradniki

Matthew Hussey Facet idealny. Jak znaleźć, zdobyć i utrzymać przy sobie mężczyznę Zobacz więcej