Dieta roślinna na co dzień

Okładka książki Dieta roślinna na co dzień Julieanna Hever
Okładka książki Dieta roślinna na co dzień
Julieanna Hever Wydawnictwo: Galaktyka poradniki
poradniki
Galaktyka
2013-04-26
2013-04-26
dieta odżywianie suplementy diety

Książka ma multum informacji pochwalnych dla diety wege. Znajdziesz tu też trochę opisu witamin i minerałów, przepisów... Czytam i używam jej w kuchni stopniowo - ciężko więc ocenić ją "gwiazdkami" póki co. Póki co podoba mi się, ale czytam, że są opinie negatywne. Zobaczymy...

Książka zamknięta wokół jednego tematu - rośliny dobre, reszta zła. Pomija inne istotne fakty, przez co może szkodzić. Nie polecam

Bardzo słaba książka. Po początkowym opieraniu się na badaniach naukowych, autorka odpływa w teoriach wyciągniętych z palca. Dieta nie powoduje ADHD, a raka nie leczy się roślinkami. Głupot było znacznie więcej.
Takie "ukryte terapie" dla roślinożerców, tylko napisane lepszym stylem.
BTW. Sam jestem weganinem, i dlatego lubię tą tematykę.

Takie "ukryte terapie" dla roślinożerców, tylko napisane lepszym stylem.
BTW. Sam jestem weganinem, i dlatego lubię tą tematykę.

Sporo fajnych przepisów i konkretów. Polecam!

Sporo fajnych przepisów i konkretów. Polecam!

sporo ważnych informacji

sporo ważnych informacji

Kompletna, szczegółowa, napisana przystępnym językiem. Jeden z lepszych poradników żywieniowych, który tłumaczy mechanizmy i uczy zdrowego podejścia do diety roślinnej. Idealna dla początkujących.

Książkę kupiłem 4 lata temu jak przechodziłem na wege. Przeczytałem ja dopiero teraz (i uważam, że dobrze zrobiłem) Przez ten czas zdążyłem się zapoznać z życiem człowieka wege, więc lektura była przyjemnością, odświeżeniem jak również zaskoczeniem w pewnych momentach.

Co do samej książki, to uważam, że napisania jest genialnie. Informacje są przekazywane przyjemne nikt nikogo nie atakuje tylko czyste informacje, z którymi zrobisz co zechcesz. Dało się odczuć, że autorka wierzy w to co pisze i ma z tego niezła frajdę. Sporadyczny żarcik znacznie wzbogaca lekturę.

Serdecznie polecam te pozycje i uważam, że powinna być ona obowiązkowo dla każdego kto ma zamiar przejść na wege lub już przeszedł ale nie trafiła w jego ręce ;)

Szukałam ksiażki któa miałaby dużo przepisów-tu połowa to teoria. A i z przepisów nie znalazłam żadnego który chciałabym przygotować

Jeśli ktoś czytał i wie już coś o odżywianiu, to ta książka na pewno nowych informacji nie przyniesie. Czasami można się złapać za głowę co też autorka napisała, tzn. nie jedz przetworzonego jedzenia, tylko jak najbardziej naturalne, ale płatki fortyfikowane, czyli z dodatkami witamin już są super. Najlepiej nie jedz w ogóle tłuszczy...naprawdę? To ciekawe z czego mózg ma czerpać energię? Poza tym tłuszcze mają większą wartość kaloryczną i pozostajesz na dłużej syty, a o rozpuszczaniu witamin w tłuszczach nie wspomnę. Nie mówię tu o niezdrowych tłuszczach oczywiście. Autorka komentuje też dietę witariańską, jakoby osoby na niej miały problem z pożywieniem się w towarzystwie...to już chyba przesada. Tego typu książki chyba lepiej się sprawdzają na rynku amerykańskim, gdzie wiele osób nie wie, że frytki są z ziemniaków. Jednak, gdy nie wiesz absolutnie nic o odżywianiu, to przeczytanie tej książki może dać Ci chociażby jakąś podstawę do zdrowego trybu życia. Ponadto język, którym operuje autorka jest dosyć przeciętny i każdy zrozumie co chciała przekazać, bez zaglądania do słownika. Jednak gdyby ktoś miał problem z mniej znanymi słowami, to na końcu książki zostały one wyjaśnione.

Polecam ! :D

Polecam ! :D

• Dietetyka
  • Odżywianie
  • Zdrowie
  • Wege

Dodaj cytat z książki Dieta roślinna na co dzień