Dieta roślinna na co dzień

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki
joly_fh

Jesteś dokładnie tym… co jesz, a każdy przełknięty kęs wpływa na twoje zdrowie i samopoczucie! Dieta oparta na nisko przetworzonych produktach pochodzenia roślinnego zapewni twojemu organizmowi optymalne warunki pracy i rozwoju. Składniki odżywcze pochodzące z produktów roślinnych to najlepszy prezent, jaki możesz sobie zafundować. A w dodatku jest to łatwiejsze niż myślisz! Ta książka to...

Ta książka to prawdziwa kopalnia wiedzy o najbardziej odżywczych pokarmach i rzeczywistych potrzebach suplementacyjnych. Jest w niej wszystko, co powinieneś wiedzieć o diecie roślinnej, czyli:

- najbardziej aktualne informacje na temat witamin i składników mineralnych, niezbędnych do zachowania zdrowia i o sposobach ich dostarczania ze źródeł roślinnych
- opis różnych potrzeb żywieniowych organizmu w zależności od wieku i etapu życia
- przykłady diety opartej na produktach roślinnych dostosowanej do potrzeb sportowców, osób zmagających się z różnymi chorobami i próbujących schudnąć
- praktyczne wskazówki dotyczące wyposażenia twojej kuchni, odżywczego wzbogacania ulubionych dań i zdrowego jedzenia poza domem
- przepisy na pyszne, odżywcze i pełnowartościowe dania oraz przykładowy tygodniowy jadłospis, który pomoże ci rozpocząć przygodę z dietą roślinną

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, 2013

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Ka_Ha | 2014-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jeśli jesteście już zaznajomieni z tajnikami zdrowego odżywiania, to myślę, że z tej książki nie dowiecie się wiele więcej. Nadal jednak informacje w niej zawarte są cenne, a porady wartościowe. Podobało mi się to, że książka w żaden sposób nie próbuje fanatycznie przekonać do porzucenia mięsiwa na rzecz marchewek. Autorka raczej zachęca do pełnowartościowego odżywiania i korzystania z dobrodziejstw roślin, zdecydowanie odcinając się od filozofii wegetarian czy wegan. Minusem jest oczywiście amerykański styl powtórzę-to-po-raz-dwudziesty-i-dodam-trzy-wykrzykniki. No i niestety nie znalazłam w niej interesujących przepisów. Niby zajmują one ponad 50 stron, ale zaznaczyłam może 10 receptur, które będę chciała wypróbować. Przeszkadzało mi także powierzchowne potraktowanie tematu odżywania wśród specyficznych grup (kobiet w ciąży, sportowców, seniorów). Te wiadomości są jedynie podstawowe.

Podsumowując, zanim kupicie, dobrze ją przewertujcie jeszcze w księgarni, żeby się upewnić, czy...

Adrianna Strzyżewska | 2014-09-17
Przeczytana: 15 września 2014

Świetnie napisana książka, która przybliży wszystkim zainteresowanym zasady diety wegańskiej, ale przede wszystkim zasady zdrowego trybu życiu. Porusza każdy z ważniejszych tematów, jak: zalety diety roślinnej, dokładną analizę składników mineralnych potrzebnych do życia, substancji szkodliwych, które znajdziemy w produktach przetworzonych. Rozwiewa wątpliwości w kwestii suplementacji i tego, czy dieta wegańska pozbawia nas białka. Osobny rozdział poświęcony jest mamom (zarówno tym aktualnym, jak i przyszłym :)), seniorom, sportowcom, osobom odchudzającym się. Sporą część książki zajmują również przepisy, które są świetnym uzupełnieniem wcześniejszych wytycznych.
Jeśli zastanawiacie się co wybrać na początek - bierzcie śmiało tę książkę. Pozwoli Wam ona na zaspokojenie wszelkich pytań czy rozwianie obaw związanych z dietą wegańską, a także pokieruje w stronę zdrowego, roślinnego życia :)

jaroski | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Kompletne kompendium wiedzy na temat żywienia bez produktów odzwierzęcych. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi na to, czy da się żyć zdrowo żywiąc się tylko roślinami, to w tej książce na pewno znajdzie odpowiedzi na chyba wszystkie pytania. Polecam!

Magdalena_S | 2018-05-24
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 24 maja 2018

Jeśli ktoś czytał i wie już coś o odżywianiu, to ta książka na pewno nowych informacji nie przyniesie. Czasami można się złapać za głowę co też autorka napisała, tzn. nie jedz przetworzonego jedzenia, tylko jak najbardziej naturalne, ale płatki fortyfikowane, czyli z dodatkami witamin już są super. Najlepiej nie jedz w ogóle tłuszczy...naprawdę? To ciekawe z czego mózg ma czerpać energię? Poza tym tłuszcze mają większą wartość kaloryczną i pozostajesz na dłużej syty, a o rozpuszczaniu witamin w tłuszczach nie wspomnę. Nie mówię tu o niezdrowych tłuszczach oczywiście. Autorka komentuje też dietę witariańską, jakoby osoby na niej miały problem z pożywieniem się w towarzystwie...to już chyba przesada. Tego typu książki chyba lepiej się sprawdzają na rynku amerykańskim, gdzie wiele osób nie wie, że frytki są z ziemniaków. Jednak, gdy nie wiesz absolutnie nic o odżywianiu, to przeczytanie tej książki może dać Ci chociażby jakąś podstawę do zdrowego trybu życia. Ponadto język, którym...

aich_lupe | 2016-04-10

Jako weganka i zdecydowana przeciwniczka jakiegokolwiek okrucieństwa wobec zwierząt - według mojej ideologii człowiek, który uczestniczy w masowym mordzie i rozlewie krwi nie zasługuje na miano człowieka - jestem tą książką pozytywnie zaskoczona.
Z reguły nie czytam książek o takiej tematyce, bo wszystko, co w nich jest mam już w głowie.
Tym razem sięgnęłam po nią z czystej ciekawości, czy nie będzie powtórki z Farmagedonu, gdzie autorzy przestrzegają przed szkodliwym wpływem mięsa nie tylko na ludzkie zdrowie, ale także zdrowie planety, to w następnym rozdziale zajadają się kanapką z kurczakiem.
Uświadamianie ludzi nie powinno tak wyglądać.

W każdym razie tej powtórki nie było, Julieanne po prostu nie wybija "mięsożercom" okien, tylko odpowiada na wszystkie pytania mądrym językiem.
A jak wiadomo, taki język zawsze zamyka usta.

| 2014-08-22

Jeśli miałbym polecić jakąś jedną książkę komuś kto chciałby przejść na weganizm, byłaby to "Dieta roślinna na co dzień". W tej w sumie niewielkiej objętościowo książeczce znajdzie się odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące diety roślinnej. Obszerny wstęp na temat składników odżywczych, potem praktyczne rady dietetyczne, a na końcu zbiór ciekawych przepisów. Polecam, Ewa Wachowicz :D

Pablo | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Książkę kupiłem 4 lata temu jak przechodziłem na wege. Przeczytałem ja dopiero teraz (i uważam, że dobrze zrobiłem) Przez ten czas zdążyłem się zapoznać z życiem człowieka wege, więc lektura była przyjemnością, odświeżeniem jak również zaskoczeniem w pewnych momentach.

Co do samej książki, to uważam, że napisania jest genialnie. Informacje są przekazywane przyjemne nikt nikogo nie atakuje tylko czyste informacje, z którymi zrobisz co zechcesz. Dało się odczuć, że autorka wierzy w to co pisze i ma z tego niezła frajdę. Sporadyczny żarcik znacznie wzbogaca lekturę.

Serdecznie polecam te pozycje i uważam, że powinna być ona obowiązkowo dla każdego kto ma zamiar przejść na wege lub już przeszedł ale nie trafiła w jego ręce ;)

BogusiaM | 2015-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Świetna książka, szczególnie dla osób chcących zmienić swoją dietę na tą roślinną. Uczy jak prawidłowo komponować nowe menu, podaje przykłady przepisów, tego co zabrać ze sobą do jedzenia na wyjazd, do pracy itd. Pokazuje, że dieta roślinna nie tylko jest prosta w skomponowaniu, ale i słuszna jeżeli zależy nam na zdrowiu. Nie potrzebne są nam witaminy, suplementy przyjmowane w tabletkach, z dwoma wyjątkami, ale dokładnie tłumaczy dlaczego. W książkę nie są wplątane aspekty etyczne jeżeli chodzi o zabijanie zwierząt, jedynie kieruje się czynnikiem zdrowotnym. To co tutaj piszę, to jedynie kropla informacji zawartej w książce. Szczerze polecam!

TrissMerigold | 2018-07-18

Kompletna, szczegółowa, napisana przystępnym językiem. Jeden z lepszych poradników żywieniowych, który tłumaczy mechanizmy i uczy zdrowego podejścia do diety roślinnej. Idealna dla początkujących.

haniastaa | 2018-05-29
Przeczytana: 29 maja 2018

Szukałam ksiażki któa miałaby dużo przepisów-tu połowa to teoria. A i z przepisów nie znalazłam żadnego który chciałabym przygotować