Wydawnictwo: Helion
poradniki

Chcesz być szanowana w pracy? Przeczytaj tę książkę. Przełam stereotypy, poznaj swoją osobowość, naucz się przemawiać i pokonaj nieśmiałość, kontroluj swoje zachowanie.Pracujesz bez chwili wytchnienia? Przed podjęciem każdej decyzji konsultujesz się ze współpracownikami, znajomymi i rodziną? Denerwuje Cię każda, nawet nieznacząca krytyka Twojej pracy? W ten sposób nieświadomie budujesz swój wizerunek grzecznej dziewczynki -osoby, która będzie pomijana przy awansach, podwyżkach i ważnych dla firmy wydarzeniach. Dlaczego? Ponieważ grzeczne dziewczynki nie robią kariery. Jeśli rozpoznasz i zmienisz zachowania dobre dla dziewczynki, lecz nie dla kobiety, otworzą się przed Tobą drzwi do kariery, o jakiej nawet nie marzyłaś -a spoglądając w lustro, zobaczysz osobę dostatecznie silną i wykwalifikowaną, by dotrzeć na sam szczyt! Książka Grzeczne dziewczynki nie awansują. 101 błędów popełnianych przez kobiety, które nieświadomie niszczą własną karierę przedstawia wyjątkowy zestaw 101 zachowań, których kobiety uczą się w dzieciństwie, a które później przeszkadzają im w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Dzięki temu poradnikowi będziesz mogła wyeliminować błędy, z których istnienia może nawet nie zdajesz sobie sprawy. Znajdziesz tu bezcenne wskazówki, które będziesz mogła wykorzystać w życiu prywatnym i zawodowym. Każda kobieta zainteresowana zrobieniem kariery w świecie korporacji powinna przeczytać tę książkę.

deana | 2016-02-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 lutego 2016

Ostatnio bardzo modne, przynajmniej w kręgach około korporacyjnych, stało się zjawisko ,,trenera personalnego". Ktoś nam mówi co mamy jeść, jak mamy wyglądać, jak się zachowywać, co myśleć. Wszystko to ma na celu wykształcenie konkretnych zachowań i postaw. Wszyscy mamy być idealnymi pracownikami, płynnie przechodzącymi przez wszystkie szczeble kariery i dążącymi do upragnionego celu. Przyznaję, że podchodzę do tego z ogromnym sceptycyzmem i raczej z dystansu wolę obserwować jak robi się papkę z mózgów naiwnych.

Gdy na półce w bibliotece zobaczyłam książkę ,,Grzeczne dziewczynki nie awansują" sięgnęłam po nią nie z myślą o własnym ,,rozwoju" ale jako zbiorze z absurdów, z których się pośmieję. Dosyć szybko jednak zostałam wciągnięta przez treść i potem czytałam już z prawdziwym zainteresowaniem. Nie, nie zmieniło się moje zapatrywanie na tego typu poradniki. W wielu miejscach nie zgadzam się z autorką. Nie uważam, że wszystkie błędy przez nią wytknięte naprawdę błędami są. Wiele z...

sharifa | 2015-03-13

Książka dość nierówna jak dla mnie - z jednej strony chce wypromować silne kobiety, z drugiej zaś w wielu przypadkach ma się to odbyć na obecnych (czytaj patriarchalnych) zasadach. Wypowiem się w punktach:
+ dokładne opisy popełnianych błędów wraz z przykładami z życia;
+ praktyczne wskazówki jak wprowadzać zmiany, do tego propozycje książek do przeczytania, gdyby ktoś chciał zgłębić niektóre tematy;
+ sprytny zabieg tłumacza, który część opisywanych przypadków postanowił zastąpić polskimi odpowiednikami. Pojawiają się m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Anna Dymna i Grażyna Torbicka - łatwiej skojarzyć z mediów styl gestykulacji Waltz czy Torbickiej niż szukać na youtubie Amerykanek wspomnianych w oryginale;
- rady promujące sztywną kulturę korporacyjną oraz powielające stereotypy np. "błędem, z którym spotykam się najczęściej jest noszenie długich włosów" lub "jeśli do tej pory się nie malowałaś, zacznij to powoli zmieniać" albo "skoro mówimy o okularach, pamiętaj, że jeśli nie...

Monika | 2012-06-19

super ! czytałam jak po roku chciałam zmienic pracę. dostałam awans

sPinacz | 2014-11-05
Przeczytana: maj 2014

Jak się okazuje, sama jestem taką grzeczną dziewczynką i aż proszę się, żeby mnie nie doceniać. Po przeczytaniu tej książki postanowiłam to zmienić :)
Koniec końców lekturę polecam - oczywiście każdy musi wybrać z niej coś dla siebie. Jednakże książka daje okazję do przemyślenia swojego zachowania, reakcji, stosunku do emocji i różnych takich.
Pokazuje też, że to, że inni nas nie doceniają (a szczególnie faceci), nie wynika z tego, że mają nas za idiotki - same mamy siebie za idiotki i często prowokujemy takie zachowanie.

werka777 | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Rzetelnie opracowane porady dotyczące zachowania, które ma o wiele większy wpływ na otoczenie i efekty pracy, aniżeli mogłoby się wydawać. Ciekawy poradnik, który można czytać etapami, wracając do książki wtedy, kiedy najdzie Was ochota. Stąd dowiecie się o rzeczach, o których nie mieliście dotąd pojęcia.

Zapraszam do konkursu na moim blogu, gdzie do wygrania jest ta właśnie książka i inne.

Agnieszka | 2016-01-01

Kobiety boją się sięgnąć po władzę, ponieważ uważają że będą postrzegane jako zbyt męskie, agresywne i niezdolne do współpracy z otoczeniem. Pokutuje w nas przekonanie o konieczności działania na rzecz innych, a nie dla własnych celów. Kobiety również wywierają wpływ na otoczenie, lecz robią to inaczej niż mężczyźni. Staramy się robić takie wrażenie jakbyśmy nie odbierały mężczyznom władzy. Taka postawa powoduje, że mamy trudności ze zdobywaniem wpływów i sięganiem po eksponowane stanowiska. Jednak za każdym razem, gdy kobieta wyraża wprost swoje zdanie, tak naprawdę mówi mężczyznom obecnym w jej życiu (mężowi, synowi, szefowi lub innym mężczyznom posiadającym władzę): „Chcę czegoś od ciebie. Chcę czegoś, co słusznie mi się należy. Oczekuję, że moje potrzeby również zostaną zaspokojone“. Często przy takim stwierdzeniu czujemy się winne. Traktujemy odzyskiwanie kontroli jak odbieranie czegoś drugiej osobie. Zamiast po prostu dostawać to, czego potrzebujemy, co się nam należy i czego...

| 2013-01-03

KSIĄŻKA, KTÓRĄ POWINNA PRZECZYTAĆ KAŻDA KOBIETA, WYCHOWYWANA NIEGDYŚ NA GRZECZNĄ DZIEWCZYNKĘ!

Katarzyna | 2016-06-12
Na półkach: 2016, Przeczytane