Blog z Bagdadu. Zapiski tajemniczego Irakijczyka

Wydawnictwo: G+J
historyczna

mmkay | 2011-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Książka jest kompilacją wpisów z bloga prowadzonego przez mieszkańca Bagdadu w okresie przygotowań i w trakcie inwazji wojsk koalicji na Irak w 2003 r. Zawarte są wpisy z okresu od września 2002 r. do czerwca 2003 r. z dodanymi przypisami.

Zasiadając do czytania, warto pamiętać, że jest to typowy blog - dużą część treści książki stanowią komentarze jedynie częściowo przytoczonych artykułów i odpowiedzi na maile od czytelników, wyrażających swoje opinie na temat tożsamości autora i zbliżającej się inwazji wojsk koalicji.

Autor na bieżąco opisuje sytuację z perspektywy Irakijczyka, który dużą część życia spędził za granicą. Pojawiają się zatem odniesienia do zachodnich wykonawców, komentarze artykułów z "Guardiana" (dla którego później zaczyna pisać felietony) czy nawiązania do MTV. W dyskusjach z czytelnikami często tłumaczy, że nie podobają mu się zarówno obecne władze, jak i możliwa śmierć w amerykańskich nalotach.

Dla kogoś, kto lubi czytać blogi i jest przyzwyczajony do...

Feanor | 2010-04-26
Przeczytana: 2004 rok

Zapis bloga młodego Irakjiczyka na przeddzień wkroczenia wojsk amerykańskich. Polecam tym, którzy chcą poznać życie codzienne w Iraku doby Saddama.

tomaszkuch | 2015-12-26
Beniamina | 2014-12-26