Fidel Castro. Czy reżim przetrwa dyktatora

Wydawnictwo: Świat Książki
historyczna

Biografia El Comendante , tyleż świetnie udokumentowana, co zdumiewająca ze względu na rewelacje, jakie przynosi. Portret Castro tyrana i misjonarza, marksisty i jezuity, geniusza i psychopaty na tle dziejów świata ostatniego półwiecza.

Dominik | 2016-10-24
Na półkach: Przeczytane, Studia, historia

Jedna z niewielu kompletnych biografii Fidela dostępna na polskim rynku, więc zasługuje na uwagę. Czyta się ciekawie, ale... Niestety, autor postanowił przedstawić niekorzystnie Castro i konsekwentnie do tego dąży. W tym celu w książce pełno jest niedopowiedzeń, przeinaczonych faktów a nawet kilka oczywistych kłamstw. Tezy autora nie wytrzymują konfrontacji ze źródłami (nawet tymi zamieszczonymi w książce, np. list młodego Fidela do prezydenta Roosevelta).
Z tych powodów zdecydowanie odradzam - chyba, że ktoś jest zorientowany w temacie i będzie w stanie oddzielić prawdę od pochopnych wniosków autora.

tanya | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Potrzebowałam biografii: poukładanej, chronologicznej, bez dziesiątych den. Spędziłam z Fidelem wiele dobrych wieczorów, mogłabym spędzić więcej. Jednocześnie, to jasne, cieszę się, że w rzeczywistości nie ma go gdzieś za rogiem.

| 2015-08-27
Vetollie | 2015-08-20