Masa o kobietach polskiej mafii

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
5,81 (2062 ocen i 271 opinii) Zobacz oceny
literatura polska, mafia, kobiety
literatura faktu
Ag2S

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana,...

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów?
Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

ania | 2019-03-17

Nic ciekawego, słaba fabuła.Nie polecam

Rafał | 2019-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2019

Wszystko pięknie i gładko się prezentuje w książce,to co chce przekazać "Masa"...tylko pozostaje pytanie,na ile to jest prawdziwe?

Zapamiętałem,że do "Planety"(ekskluzywna dyskoteka lat 90'-tych)zawitała ściągnięta przez Masę grupa "Spice Girls",i Masa palił trawkę z Victorią Beckham.

Wszystkie dziewczyny zatrudniane w jego klubach "dawały" mu na "lewo i prawo".
Jak zapewniał "zrobienie loda" było czymś obowiązkowym.

Tytuł jest trochę mylny,ponieważ oczekiwałem,że jednak to kobiety będą wiodły "prym"tej książki,a jednak jest 50/50.
Ogólnie książkę czyta się dobrze,z wiadomym słownictwem.

Jarosław Sokołowski(Masa)jako świadek "koronny" musiał powydawać,"posprzedawać"dawnych kolegów,przyjaciół,z którymi się spotykał,pił wódkę,jeździł na wczasy...itd...
W mojej ocenie jest to zwykły konfident,kabel,kapuś,frajer...wiadomo,że facet zdecydował się na to żeby ratować swoją dupę...jednak każdy osobiście musi to ocenić wg. swojego sumienia.

Można przeczytać.
Ps.Ciekawe co o Masie pisze...

-Maat-Ka-Ra- | 2019-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 10 lutego 2019

Prosta a nawet prymitywna książka, przytaczająca proste a nawet prymitywne, obrzydliwe anegdoty, pisane prostym a nawet prymitywnym stylem: ale czytała się szybko, na weekend dla ciekawych polskiego świata przestępczego, godna polecenia.

MalujęTrawę | 2019-01-04

Trudno powiedzieć na ile Masa w swoich książkach zmyśla, ale gdy mówił o swoim klubie "Planeta" i o gwiazdach w nim goszczących, po czym zamieścił wspólne zdjęcie z Dennisem Rodmanem, mogę domniemywać, że o dziwo - sporo z tego jest prawdą.

Przemek89 | 2018-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 20 grudnia 2018

Ciekawa i krótka lektura o kobietach w mafii, Pan masa opisuje pełny przekrój kobiet od cichodajek do przejmujących po mężu interes pań szefowych. Książka która zapewnia że jest wiarygodna, chociaż ja tego nie lubię (przekonywania że to na 100% prawda) to nie mam wątpliwości że to co w niej napisane gdzieś wydarzyło się naprawdę. O zepsuciu o dnie o pieniądzach, luksusie i o tym wszystkim co w kryminalnym świecie występuje na co dzień. Jedna z wad książki to bezsensowne słowne podawanie dat np. (tysiąćdziewięcetdziewiedziesiątypiąty) zamiast 1995. i bezsensowna ilość niepodpisanych zdj. nie wiadomo po co one tu są i kto na nich jest. Zainteresowanych tematem polecam.

Kala | 2018-11-11
Na półkach: Przeczytane, Biograficzne

Wydaje mi się, że część osób, która pisze tutaj opinie, oczekiwała opowieści rodem z "Ojca chrzestnego", gdzie kobieta dumnie stała przy swoim mężu, nie za bardzo ingerując w jego interesy, ale zawsze była kochana, szanowana i stanowiła główny punkt w jego życiu. Ludzie, pamiętajcie - czytacie o Pruszkowie, który - bądź, co bądź - wywodził się z patologii, a nie włoskiej arystokracji. Owszem, ludzie w mafii byli najczęściej tymi, którzy teraz stoją po kamienicach na Pradze i są gotowi spuścić Ci... No cóż - pobić Cię, tylko dlatego, że im się z wyglądu nie podobałeś. Masa opowiada tę historię po prostu rzetelnie, nie upiększa niczego, nie nadaje wielkich barw; mówi jak było i chociaż z całą pewnością nie jest to historia chlubna i ciężko się ją czyta, będąc kobietą, to przede wszystkim - jest prawdziwa. A ta książka nie ma nikomu imponować, mówiąc jaka to wspaniała jest mafia, tylko ma przedstawiać fakty. Owszem, kobiety mafii nie zostały tutaj przedstawione jako ikony, tylko jak...

Lilia Światła | 2018-10-26
Przeczytana: 14 września 2018

Chyba najczęstszym określeniem, które pojawia się w książce, to „towar” na określenie pięknych kobiet, które za seks otrzymywały mieszkania, samochody, posady czy wygrane w Miss Polonia i Miss Polski. Straszny świat, który nie jest mój i z którym na szczęście nie spotkałam się w realnym świecie. Straszny świat sprzedawania się, zagłuszania siebie narkotykami i alkoholem. Ale książka ciekawe, bo pokazuje, w jaki różnych światach może żyć człowiek.

karolagorska | 2018-09-28

Brednie skruszonego gangstera.

boookster | 2018-09-24

Czytałem wszystkie książki, gdzie "słynny" Masa jest współautorem. Były książki o wszystkim (o porachunkach, o kobietach, o żołnierzach itp) z wyjątkiem najważniejszego. Brakuje mi książki "Masa o cierpieniu niewinnych ofiar grupy pruszkowskiej".
Może zamiast podniecać się fantazjami skruszonego gangstera, Górski przyjrzy się, jaki los spotkał osoby poszkodowane przez przestępcze działanie Masy? Może uda się zauważyć ile osób żyło w strachu, ile osób popełniło samobójstwa, ile osób straciło majątki. Górski przedstawia Masę jako super chłopaka, który kijem bejsbolowym robił porządki w mieście. Może pora napisać jak wiele matek opłakiwało swoich synów, którzy zginęli w porachunkach przestępczych. Może pora napisać jak drobni handlarze na bazarach, leczyli połamane kończyny po spotkaniu z "super" Masą. Może pora napisać książkę o tym, że ten fajny "gangus" to zwykły bandyta, przez którego cierpiało wiele rodzin.

Jeśli ktoś spodziewał się po tej pozycji książki wysokich lotów to się rozczaruje. Ja akurat uważam, że nie jest zła. Nie zapominajmy że opowiada to gangster. On jak i jego koledzy posluguja się językiem wulgarnym jak wiadomo i jeśli ktoś uważał inaczej to się dziwię. To są ludzie którzy wykształcenie zdobyli na ulicy i w więzieniu. Sprawy załatwili za pomocą broni lub przemocą. Wulgaryzmy są na porządku dziennym. Wiele słyszało się o ustawianych konkursach piękności. Teraz wiemy jak wyglądały od strony kulis. Masa i jego koledzy w tamtych latach to królowie zycia: kasa, wóda,imprezy i zaliczanie panienek należało do ich codzienności. Przedmiotowe traktowanie dziewczyn czy gwalty, cóż mam powiedzieć. On opowiada jak było, bez koloryzowania. Szkoda że tak mało jest o zonach gangsterów. Poznajemy tylko kilka w tym ta najbardziej znana- Słowikową. Polecam. Ciekawe jak zareagowała jego żona po przeczytaniu tej książki. Na pewno się domyslala ale...