Okładka książki Masa. O kobietach polskiej mafii

literatura faktu
typ
papier
Ag2S
5.91 (422 ocen i 92 opinie)

Opis książki

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli p...

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów?
Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Cóż...ciekawość czasem bywa zgubna.
Książka przeczytana i jedyne co po sobie pozostawiła to...niesmak.
Bardzo duży niesmak.

Szpetny język jakim posługuje się były gangster, cała masa brutalności wylewającej się z kartek tej książki, to znalazłam czytając ją, poza tym... nic więcej.

Jedyne co mogę stwierdzić z całą stanowczością to to, że potwierdza się po raz kolejny niestety stara jak świat prawda.
Ci którzy posiadają duże, bardzo duże pieniądze, posiadają również władzę, roszczą sobie prawo do tego by czuć się bezkarnie i mogą robić wszystko na co mają ochotę. Absolutnie wszystko.
I to jest straszne.

książek: 1914
Koronczarka | 2014-05-06
Przeczytana: 06 maja 2014

Jeśli chcesz, Czytelniku, dowiedzieć się czegoś istotnego o polskiej przestępczości zorganizowanej, to nie sięgaj po tę książkę. To zbiór anegdot wulgarnych, brutalnych i głupkowatych. Przekartkowałam tę książkę i natychmiast muszę iść się wykąpać, umyć zęby i przeczytać choćby fragment "Kwiatków świętego Franciszka"

emindflow | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Żenada, dno i trzy metry mułu!
Nie spodziewałem się, że cenione przeze mnie wydawnictwo Prószyński zdecyduje się na firmowanie "literatury" spotykanej dotąd głownie w formie ściennych inskrypcji w publicznych toaletach.
Żałosne wynurzenia megalomana i mitomana w jednej osobie, faceta o ego większym niż Pałac Kultury, nie przynoszą żadnych nieznanych wcześniej informacji dotyczących tematu sugerowanego przez tytuł książki, pozostawiają jedynie niesmak i poczucie zażenowania.
Szkoda klawiatury na komentarz.

Magdalena | 2014-03-19

Zdaje się, że stare przysłowie mówi, iż o ile mężczyzna jest głową, o tyle kobieta pełni funkcję szyi w związku. W rezultacie można wysnuć prosty związek: faceci rządzą światem, ale to panie kierują nimi. Postanowiłam sprawdzić słuszność tej teorii w niecodziennym światku i udać się z autorami do Pruszkowa lat 80. i 90., aby tam poznać "kobiety mafii". Zaintrygowało mnie to przedstawienie półświatka gangsterskiego z innego punktu widzenia, wszak wszyscy znamy historię Masy i tego, jaką rolę odegrał w rozpracowaniu gangu pruszkowskiego, jednak większość pań z otoczenia "przedsiębiorców" pozostawała w cieniu.

Uwielbiam książki o tematyce kryminalnej, a dobrze napisana literatura faktu związana z problematyką to dla mnie prawdziwa gratka. Wiedziałam, iż przeczytam publikację "Masa o kobietach polskiej mafii" sygnowaną jako autorstwo Jarosława Sokołowskiego "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim już w dzień premiery, i także się stało. Jest to lektura...

Katherina87 | 2014-06-27

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów?

Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich gangsterów. Poznając Monikę Z., żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszkę R., konkubinę Świni. Git-falbankę, czyli prawdziwą kobietę z gangu. Niewiarygodną historię Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Piękną i bezwzględną Inkę, która wystawiła ministra Dębskiego. Szaleńczo zakochane? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu- i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą.

Wiele osób odradzało autorom napisanie tej ksiązki. Twierdzą, że Ci o których napiszą, wciąż są groźni!- ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom na...

Boisfarine | 2014-03-28
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Bardzo na tę książkę czekałam i bardzo mnie ona rozczarowała. Niestety tego czym autorzy zachęcają do sięgnięcia po tę pozycję - czyli roli matek, żon, kochanek gangsterów - jest w tej książce niewiele. 70% to opowieść o życiu seksualnym gangsterów i o tym, że kandydatki na miss, kelnerki i inne kobiety były gotowe zrobić wszystko, żeby zjeść kolację z panami gangsterami. Trochę wygląda to na opowiastki ex-gangstera przechodzącego kryzys wieku średniego wspominającego swoje lata świetności. Z obowiązkowym dopowiedzeniem, że te wszystkie dziewczyny przewijające się przez jego łóżko to przecież nie zdrady, bo on tylko żonę kochał.
Druga część - znacznie krótsza ale dużo ciekawsza - to właśnie o tych kobietach i ich roli w życiu mafii. Niestety Masa zdążył tylko zaostrzyć apetyt na ciekawą historię, bo na 3 stronach trudno przedstawić ciekawą historię.

Pomysł - świetny. Napisane - dobrze, czytało się błyskawicznie. Tylko tematyka nie do końca taka jak miała być. Rozumiem, że seks się n...

Meszuge | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Artur Górski, dziennikarz i felietonista, specjalizujący się w tematyce kryminalnej, rozmawia z Jarosławem Sokołowskim ps. Masa, przestępcą związanym z gangsterskimi grupami z Pruszkowa.

Tytuł jest ważny, albowiem nie jest to książka o mafii w Polsce (przy założeniu, że „mafia” to jakakolwiek przestępczość zorganizowana), ale o kobietach: matkach, żonach, kochankach i innych, związanych jakoś z polskimi przestępcami, głównie z Pruszkowa, choć nie tylko.

O matkach jest najmniej i w tonacji raczej smutnej, żony (za wyjątkiem żony samego Masy) przedstawiane są zwykle jako harpie o mentalności bazarowych handlarek, kochanki (niewiele) są eleganckie, szykowne i olśniewające, jednak najwięcej jest tych innych – po prostu obiektów seksualnych liczonych na może setki, ale raczej tysiące. Zaliczały się do nich na przykład pracownice dyskotek albo klubów go-go oraz wszystkie misski, to jest laureatki konkursów piękności. Według Masy polscy przestępcy rządzili wszystkimi takimi konkursami (łąc...

limonka | 2014-04-04
Przeczytana: 27 marca 2014

Nie przypuszczałam, że jakakolwiek książka dotycząca polskiej przestępczości zorganizowanej zrobi na mnie większe wrażenie, niż wydany jesienią ubiegłego roku "Nowy alfabet mafii".

Zrobiła.

Kiedy przeczytałam ostatnią stronę książki Jarosława Sokołowskiego i Artura Górskiego "Masa. O kobietach polskiej mafii"... wbiło mnie w fotel. Przeczołgała mnie ta książka straszliwie, poczułam się poturbowana i rozbita na cząsteczki elementarne.

Cytat pierwszy (o wyborach miss):

"Powiem Ci szczerze – środowisko dziewczyn startujących w wyborach miss było naprawdę specyficzne, zepsute do cna. Czasami trudniej było zbajerować prostytutkę w burdelu niż misskę. Pamiętaj, że to nie były jakieś zakompleksione tłumoki, ale piękne dziewczyny, często po studiach, z dobrych domów. Takie, które, przynajmniej teoretycznie, mogły wybierać spośród najlepszych partii i ostentacyjnie się cenić." (rozdział 2)

Cytat drugi (o tancerkach w klubie go-go):

"(...) robiłem muszt...

Radek | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Na temat osoby Masy słyszałem różne opinie, między innymi takie, które mówią, że lubi bajdurzyć, jest bajkopisarzem, a jedne zeznania zaprzeczają drugim. W związku z tym do książki podszedłem z lekkim dystansem. Niepotrzebnie. Opowiedziane historie, nawet zakładając, że Masa lubi "popłynąć", nie sprawiają wrażenie wyssanych z palca. Czytając rozmowy autora z byłym gangsterem nie czujesz, że któraś z historii jest nierealna, bo wiesz , że każda mogła się wydarzyć naprawdę. Jednocześnie każdą z nich czyta się z zapartym tchem, trudno jest się oderwać od lektury. Ja książkę przeczytałem w 2 wieczory, chociaż bez problemu można to zrobić w jeden. Pozostaje lekki niedosyt bo tego typu opowieści oczarowują swojego rodzaju magią i zawsze jest ich mało. Masa zabiera nas w podróż przez barwny przekrój na pozór zupełnie różnych od siebie kobiet, zaczynając od przelotnych kochanek, poprzez wierne żony, kobiety spragnione sukcesu, a na patologicznych typach kończąc. Są to historie rodem...

slawek0702 | 2014-03-21
Przeczytana: 20 marca 2014

Genialna! Jednak to co opowiada Masa - przeraża. Przeraża to do czego posuwały się kobiety aby mieć szanse zaistnieć, to jak bezkarni byli gangsterzy w latach '90. Książka warta przeczytania, czekam na kolejne, bo zapewne się ukażą.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto