Masa o kobietach polskiej mafii

Okładka książki Masa o kobietach polskiej mafii
Artur GórskiJarosław Sokołowski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Prószyński i S-ka
2014-03-18
2014-03-18
literatura polska mafia kobiety

Okładka książki Masa o pieniądzach polskiej mafii Artur Górski, Jarosław Sokołowski
Ocena 6,3
Masa o pieniąd... Artur Górski, Jaros...
Okładka książki Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji Dariusz Loranty, Aleksander Majewski
Ocena 6,3
Spowiedź psa. ... Dariusz Loranty, Al...

2058 ocen

Książka jak każda z tego typu (reportaż z życia) nie zaskakuje niczym, jest łatwa czasem zabawna a czasem szokuje a raczej szokuje to co jest tam opisane. Panowie byli prostakami, bawili się jak prostacy i książka też jest prosta. Żyli na maxa i to jest tu fajnie opisane. Jak ktoś jest ciekawy jak wyglądało życie gangsterów lat 90 w PL to to jest dobre źródło. Jak wpadną mi przypadkiem w ręce inne części to pewnie kupię i przeczytam bo lepsze to niż filmy o tej tematyce naszego reżysera.

Dno i wodorosty

Dno i wodorosty

Słabsza niż "O żołnierzach".. Ale nadal ciekawa.

Słabsza niż "O żołnierzach".. Ale nadal ciekawa.

Co ma wspólnego gawędziarz z pruszkowa z literatem z providence?
O tym przekonacie się gdy sięgniecie po -
(Ilość stron)dni i nocy sodomy w pruszkowie.
Ta emocjonująca powiesć pachnąca burdelowym lubrykantem i prochem strzelniczym.zjeży wam włosy na dupach.

Czy w tym podwarszawskim miasteczku przeprowadzano tajne eksperymenty na ludziach ?
Testowano ruskie anaboliki na młodzieży, które przemieniały ją w krwiożercze mutanty?
O tym wszystkim opowie autor ukrywający się
Pod enigmatycznym pseudonimem (którego alchemiczną zagadkę rozpracowują już od dłuższego czasu bezskutecznie różne stowarzyszenia okultystyczne.)
W swej najnowszej powieści.Której każdy szanujący się koneser literatury surrealistycznej nie powinien przeoczyć.
Choć nie wszystkim książka może przypaść do gustu
Przez swój kwiecisty styl. liryzm i subtelność.
czasami ma się wrażenie że "Autor" chce za mocno wzbudzić symaptię w czytelnikach i cztelniczkach.Niektóre strony aż krzyczą Przytul mnie Przytul Jestem taki samotny i bezradny w tym życiu.
Na szczęście dla rozluźnienia atmosfery pojawiają się tu i ówdzie jakieś pocieszne anegdotki."Autor"nie stroni też od sypnięcia co jakiś czas wybornym dowcipem. przejawia także zacięcie filozoficzne,moralizatorskie.Nie unika tematów tabu.Umie się zdystansować,
opisując burzliwe relacje młodych ludzi wkraczających w cywilizowane społeczeństwo.
Pruszków niczym Miasteczko Salem lub Twin Peaks.Niby zwykłe a jednak niezwykłe.

Co ma wspólnego gawędziarz z pruszkowa z literatem z providence?
O tym przekonacie się gdy sięgniecie po -
(Ilość stron)dni i nocy sodomy w pruszkowie.

Testowano ruskie anaboliki na...

Strasznie nierówno! Pół książki to przechwałki o tym kto kogo i w jakiej pozycji na granicy Science-Fiction. Aż bałem się czytać dalej, jeszcze by się okazało że Masa to mój ojciec... Drugie pół to z kolei znacznie ciekawsza rozrywka - trochę o Pershingu, żonie Słowika, zwyczajach gangsterów.

Książka nie zmieni absolutnie niczego w moim życiu, ale chyba nie inspirowała do tego. Może dać trochę frajdy jeśli przymkniemy oko na niektóre historie Masy, nasz Casanova nieco odleciał w co niektórych przechwałkach. Prawie odpadłem w połowie, mimo wszystko cieszę się że dotrwałem do końca - możliwe że sięgnę po kolejne z części, tytuły są zdecydowanie bardziej zachęcające.

Nic ciekawego

Nic ciekawego

Przeczytane z czystej ciekawości, ile w tym wszystkim co mówi Masa jest prawdy nie wiemy ale nieuniknione jest to że fikcją to ta książka nie jest. Mnie osobiscie zaciekawiła, bardzo możliwe że przeczytam coś jeszcze z tej serii.

Dobrze się czyta
Mieli życie na 200%

Dobrze się czyta
Mieli życie na 200%

Tym razem potrzebowałem się schamić. I to co trzeba otrzymałem podczas lektury tej książki. Prosto i konkretnie.

To jest bardzo słaba książka, która oprócz barwnych opisów "kto, kogo, kiedy i w jakiej pozycji posiadł" nic zupełnie nie wnosi. Spodziewałam się tego, że opowieść "najbardziej znanego świadka koronnego" faktycznie mną wstrząśnie, że mnie przerazi, że sprawi, że dreszcz przebiegnie mi po plecach. Nic takiego się nie stało, przeciwnie wynudziłam się na niej jak mops. Miałam nadzieję faktycznie na retrospekcję zachowań kobiet mafii, zwłaszcza z punktu widzenia tych, które miały w niej coś do powiedzenia, jak i tych które stały u boku swych mężów gangsterów. Miałam nadzieję na wniknięcie w ich motywacje, w ich sposób postrzegania przestępczej działalności ich partnerów, w obraz matki gangstera, jego córki czy kochanki. O tym są zaledwie wzmianki ograniczone do kilkunastu stron odnoszących się do Słowikowej, kilku innych żon bossów mafijnych. Podobnie historia Inki czy Agnieszki R., które przyczyniły się do śmierci w przypadku pierwszej Ministra Dębskiego w przypadku drugiej Pershinga są potraktowane jak anegdota. Karty książki zajęły kelnerki, tancerki go-go, mniej lub bardziej ekskluzywne prostytutki oraz uczestniczki konkursów piękności, które oddały swe wdzięki wierchuszce mafijnej bez jakichkolwiek zahamowań na każde skinienie. Ile jednak można czytać o obracaniu panienek jak trzody chlewnej? Poza tym w książce jest wiele powtórzeń tych samych historii, które dom kobiet mafii nijak się jednak nie mają. Nie polecam.