Przemytnik

Skarpa Warszawska
2022-01-27
2022-01-27
literatura polska PRL

Co jest dla Ciebie najważniejsze?🧐 Rodzina, pieniądze, podróże?🧐 Dla bohatera tej książki zdecydowanie podróże. Gdzie? Szczególnie wschód Europy i Azja. A że przy okazji można zarobić trochę pieniędzy to już inna sprawa.

Początek lat 90-tych jest znany dla mnie tylko z opowieści, książek i filmów. Czy chciałabym żyć w takich czasach? W zasadzie to żyłam, ale nie ogarniałam otaczającego mnie świata 😂 o przemycie heroiny wiem tyle co przeczytałam w tej książce… nie byłam nawet świadoma, że ją importowaliśmy. Książka pokazuje jak bardzo niebezpieczny jest to proces i jak wiele kosztuje wpadka.

Książka jest miła i przyjemna. O tak żeby przeczytać w jeden wieczor. Nie będzie tu zaskoczeń i nagłych zwrotów akcji, ale myślę, że sprawi, że porzucicie myśl o byciu przemytnikiem 😂

Zapraszam również na mojego bookstagrama @kryminalny_zakatek_ksiazkowy

Książka to opowieść życia człowieka, który zajmował się w latach 90. przemytem narkotyków i broni. Pokazuje jego życie od podszewki, jak wplątał się w świat gangsterów, jakie emocje mu towarzyszyły podczas akcji.
Czyta się lekko. Ja lubię tematykę związaną z latami 90.
Co mnie zaskoczyło, to fakt, że narrator przedstawił siebie w taki sposób, że mimo zła, jakie czynił, byłam w stanie momentami myśleć o nim sympatycznie.

Czyta się lekko. Ja lubię tematykę związaną z latami 90.

Długimi momentami to było po prostu bardzo słabe. A jak się rozkręciło, to się zakończyło. Więc mimo wszystko czekam na drugą część

Idealna na wakacje. Szybko się czyta. Zakończenie satysfakcjonujące.

Idealna na wakacje. Szybko się czyta. Zakończenie satysfakcjonujące.

Lektura wakacyjna, w sam raz do przeczytania na plaży przy butelce piwa. Kilka godzin przyjemnej, lekkiej rozrywki. Nic odkrywczego, nic nowego, ale mimo wszystko całkiem wciąga.

Po moich ostatnich strzałach książkowych ( nieudanych )tą lekturę zaliczam do trafionych . Według mnie to dobra książka . Nie ma tu ekstra akcji . Ot pokazana jest praca zwykłego przemytnika . No trochę zakończenie jak dla mnie jest zbyt fantastyczne he he .

Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia przemytnika narkotyków z początku lat 90-tych. Świetnie przedstawiona sytuacja pierwszych lat po upadku komuny, zachłyśnięcie się kapitalizmem i biznesem, nowe formy przestępczości. Trafnie opisane metody działania członków grup przestępczych. Bardzo dobry pomysł z fragmentami publikacji, raportów, wyroków. Dobrze było wrócić do lat młodości. Zakończenie w pełni mnie usatysfakcjonowało. Polecam!

Cytat:
"Jeśli nie wiadomo o co chodzi - chodzi o narkotyki"

Średnio mi się podobała, książka jest tak naprawdę wyznaniem przemytnika, od czego to się zaczeło, czym się zajmował i jak się zakończyło. Najbardziej w całej opowieści podobały mi się tylko luksusowe wakacje. :) Polecam!

Bardzo dobrze i szybko się czyta. Mimo że tematyka zupełnie mnie nie inteseruje (książka kupiona jako "kot w worku" na woblink) to nawet mnie wciągnęła.

A mi się podobało. Opowieść taka normalna, język przystępny i zrozumiały jakkolwiek by to nie brzmiało;))) Historia kogoś kto otarł sie o wielki świat przestepczy. polecam

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Przemytnik