Księgowy mafii

Autor:
tłumaczenie
Grzegorz Woźniak
Accountant's story : inside the violent world of the Medellín cartel
wydawnictwo
Świat Książki
mafia,
literatura faktu
typ
papier
Edith
7,31 (102 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Wyznania Roberta Escobara, brata słynnego Pabla, szefa Kartelu z Medellín. Tylko oni dwaj kontrolowali finanse gangu. Jak działała największa organizacja przestępcza, szmuglująca do 15 ton kokainy dziennie? Co robiono z niewyobrażalnymi pieniędzmi, z których 2500 dolarów miesięcznie szło na same opaski do spinania banknotów? Jak żyli, chronieni przez prywatne wojsko? Dlaczego Pabla Escobara, najbogatszego przestępcę w historii, wielu Kolumbijczyków ma za bohatera?
Wstrząsająca opowieść z pierwszej ręki o zbrodniach, gigantycznym bogactwie i pomocy najuboższym.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Felzmann | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałem. Nie sposób się od niej oderwać. Ale nie mogło być inaczej. Gdy tylko dowiedziałem się, że brat Pablo Escobara spisał wspomnienia, wiedziałem, że będzie to absolutny hit.
Ta książka może być traktowana jako pewnego rodzaju uzupełnienie "Prawdziwego gangstera" Jona Robertsa. Obie są rewelacyjne.
Och, jak ja bym chciał być takim Pablem Escobarem. Tak sobie myślałem, ile to karykatur mężczyzn chodzi po świecie. Chodzą do roboty przez pola, przez las, a potem wpływa im na konto 2 tys. złotych. I ktoś taki mówi, że on jest facetem. Karykaturą jesteś faceta. Poczytaj sobie, co wyprawiał Pablo Escobar!

ryszpak | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Historia życia dwóch braci, z których jeden był baronem narkotykowym, a drugi jego bratem księgowym. A że nic nie jest czarne czy białe, Roberto Escobar próbuje nas uświadomić, że jego brat oprócz ciemnej strony miał też jasną, nigdy nie odmawiał pomocy biednym, finansował stadiony itd. Książka napisana bardzo ciekawie. Prawie każdy wie, jak skończył Pablo Escobar, każdy więc z chęcią przeczyta dzieje jego życia, od których naprawdę ciężko się oderwać.

Julia | 2013-07-09
Przeczytana: lipiec 2013

Książka nie w moim klimacie, przeleżała więc z rok na półce, ale w końcu po nią sięgnęłam i..... całkowicie mnie pochłonęła! Dotychczas niewiele wiedziałam o kartelu narkotykowym z Medellin, o przemytach kokainy i o samym Pablu Escobarze. Biografia pisana przez jego brata, jest pełna ciekawostek z dzieciństwa i młodości braci Escobar, rzuca zupełnie inne światło na „bezwzględnego narkotykowego barona” pokazując jego ludzką twarz, mechanizmy dochodzenia do niewyobrażalnego bogactwa i władzy. Jak zawsze w przypadku takiej postaci, istnieje wiele niedopowiedzeń, a nawet legend, a ukazanie obiektywnej prawdy nie jest możliwe. Autorzy nie „wybielają” Escobara, w książce pojawiają się opisy okrucieństw, jakich dopuścił się kolumbijski kartel, przemytnicze sztuczki, przejmujące są też sceny wojny, jaka toczyła się między władzami a handlarzami narkotyków. Poza oczywistym zamysłem biograficznym, treść książki ukazuje także jak rozpoczął swój bieg kokainowy przemyt do USA – w latach 70. I...

TTT | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka ukazująca życie kartelu narkotykowego jako organizacji od środka. Dowiemy się w niej całe mnóstwo szczegółów z pierwszej ręki, bo to właściwie taki "wywiad" z bratem szefa mafii. Wszystko napisane bardzo ciekawie nawet dla osób, które tak jak ja nigdy dotąd nie interesowały się tego typu tematem. Polecam.

Buka | 2012-05-02
Przeczytana: 01 maja 2012

Rewelacyjna książka. Warto przeczytać, żeby spojrzeć na sprawy od nieco innej strony.
Oczywistym jest, że przez media, które uznawane są jako 4ta władza, Escobar okrzyknięty został baronem narkotykowym oraz bezwzględnym bandytą stojącym na czele zorganizowanej grupy przestępczej.
Z łatwością korzystając z jego "sławy" przypisano mu wszelkie zło dziejące się na ulicach miast. A ówczesny rząd kolumbijski oraz konkurencja zacierała ręce, nadal kręcąc swoje interesy w cieniu szumu związanego z braćmi Escobar.
Świetnie pokazana jest tu tocząca całą Kolumbię fala degeneracji stróży prawa, policji, polityków oraz wszechobecna korupcja.
Kto katem, a kto ofiarą? Winni po części byli wszyscy. Każdy swoim zachowaniem przyczyniał się do czegoś złego.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i władzę, a one zawsze ponoszą za sobą ofiary - najczęściej pośród najbiedniejszych i tych najbardziej bezbronnych.

PS Z uwagi na wiele wiadomości informuję, że książkę posiadam, ale nie...

Marek | 2014-08-11
Przeczytana: 24 lipca 2014

rewelacyjna książka, pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

PS. Jakby ktoś nie mógł znaleźć do kupienia znalazłem link w internecie do pobrania: http://file-share365.com/cw94lry/3/496

nicholas | 2011-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiazkowa. Opowiesc o najwiekszym przemytniku kokainy, najbogatszym czlowieku, kochajacym synu i brutalnym mordercy. Kto lubi filmu typu Ojciec Chrzestny, Carlito' Way itd. to powinien ta ksiazke przeczytac.

grego1980 | 2011-03-10
Przeczytana: 10 marca 2011

Pozycja obowiązkowa dla fanów tej tematyki. Sporo można się dowiedzieć o klimacie tamtych czasów. I dowiedzieć się że nie wszystko było takie jak przedstawiane jest przez władze.<br />

ferline | 2015-01-06
Przeczytana: styczeń 2015

Sięgając po tej książce możemy być pewni jednego - nic a nic nie będzie w niej kłamstwem, nic nie będzie naciągane, a opisane zdarzenia będą w stu procentach faktami. Dlaczego? Bo posiądziemy informacje od samego brata dilera narkotyków, który sumiennie sprawował urząd nijakiego księgowego w jego biznesie.
Książka wciąga od samego początku. Dostarcza nie tyle co wiedzy o sposobie przemycania kokainy w tamtych czasach, ale też emocji związanych z losami rodziny Escobarów. Dzięki niej poznałam wiele ciekawych faktów z zakresu narkotykowego biznesu, ale również poruszającą historię. Jestem pewna, że sięgnę po nią po raz kolejny by przeżyć ją ponownie.

Tomek_DeVito | 2012-11-29
Przeczytana: październik 2012

Historia Pabla Escobara - wroga publicznego nr jeden tamtych czasów, karteli narkotykowych, życia w Kolumbii w latach '80 i '90 widziana oczami jego brata i głównego współpracownika - Roberta.

Sporo anegdot, ciekawostek, historii w które ciężko uwierzyć, a przecież to działo się naprawdę no i drugie oblicze Pabla Escobara - brata, przyjaciela, polityka, obrońcy ludzi biednych i ich dobroczyńca.

Aż dziwne, że nie powstał jeszcze film o tym człowieku...

przyzwoita biografia, polecam

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica