Okładka książki Księgowy mafii

Księgowy mafii

Autor:
tłumaczenie
Grzegorz Woźniak
Accountant's story : inside the violent world of the Medellín cartel
wydawnictwo
Świat Książki
mafia,
literatura faktu
typ
papier
Edith
7,22 (89 ocen i 15 opinii)

Opis książki

Wyznania Roberta Escobara, brata słynnego Pabla, szefa Kartelu z Medellín. Tylko oni dwaj kontrolowali finanse gangu. Jak działała największa organizacja przestępcza, szmuglująca do 15 ton kokainy dziennie? Co robiono z niewyobrażalnymi pieniędzmi, z których 2500 dolarów miesięcznie szło na same opaski do spinania banknotów? Jak żyli, chronieni przez prywatne wojsko? Dlaczego Pabla Escobara, najbogatszego przestępcę w historii, wielu Kolumbijczyków ma za bohatera?
Wstrząsająca opowieść z pierwszej ręki o zbrodniach, gigantycznym bogactwie i pomocy najuboższym.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Julia | 2013-07-09
Przeczytana: lipiec 2013

Książka nie w moim klimacie, przeleżała więc z rok na półce, ale w końcu po nią sięgnęłam i..... całkowicie mnie pochłonęła! Dotychczas niewiele wiedziałam o kartelu narkotykowym z Medellin, o przemytach kokainy i o samym Pablu Escobarze. Biografia pisana przez jego brata, jest pełna ciekawostek z dzieciństwa i młodości braci Escobar, rzuca zupełnie inne światło na „bezwzględnego narkotykowego barona” pokazując jego ludzką twarz, mechanizmy dochodzenia do niewyobrażalnego bogactwa i władzy. Jak zawsze w przypadku takiej postaci, istnieje wiele niedopowiedzeń, a nawet legend, a ukazanie obiektywnej prawdy nie jest możliwe. Autorzy nie „wybielają” Escobara, w książce pojawiają się opisy okrucieństw, jakich dopuścił się kolumbijski kartel, przemytnicze sztuczki, przejmujące są też sceny wojny, jaka toczyła się między władzami a handlarzami narkotyków. Poza oczywistym zamysłem biograficznym, treść książki ukazuje także jak rozpoczął swój bieg kokainowy przemyt do USA – w latach 70. I 80....

TTT | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka ukazująca życie kartelu narkotykowego jako organizacji od środka. Dowiemy się w niej całe mnóstwo szczegółów z pierwszej ręki, bo to właściwie taki "wywiad" z bratem szefa mafii. Wszystko napisane bardzo ciekawie nawet dla osób, które tak jak ja nigdy dotąd nie interesowały się tego typu tematem. Polecam.

Buka | 2012-05-02
Przeczytana: 01 maja 2012

Rewelacyjna książka. Warto przeczytać, żeby spojrzeć na sprawy od nieco innej strony.
Oczywistym jest, że przez media, które uznawane są jako 4ta władza, Escobar okrzyknięty został baronem narkotykowym oraz bezwzględnym bandytą stojącym na czele zorganizowanej grupy przestępczej.
Z łatwością korzystając z jego "sławy" przypisano mu wszelkie zło dziejące się na ulicach miast. A ówczesny rząd kolumbijski oraz konkurencja zacierała ręce, nadal kręcąc swoje interesy w cieniu szumu związanego z braćmi Escobar.
Świetnie pokazana jest tu tocząca całą Kolumbię fala degeneracji stróży prawa, policji, polityków oraz wszechobecna korupcja.
Kto katem, a kto ofiarą? Winni po części byli wszyscy. Każdy swoim zachowaniem przyczyniał się do czegoś złego.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i władzę, a one zawsze ponoszą za sobą ofiary - najczęściej pośród najbiedniejszych i tych najbardziej bezbronnych.

PS Z uwagi na wiele wiadomości informuję, że książkę posiadam, ale nie zamierzam si...

Marek | 2014-08-11
Przeczytana: 24 lipca 2014

rewelacyjna książka, pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

PS. Jakby ktoś nie mógł znaleźć do kupienia znalazłem link w internecie do pobrania: http://file-share365.com/cw94lry/3/496

nicholas | 2011-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiazkowa. Opowiesc o najwiekszym przemytniku kokainy, najbogatszym czlowieku, kochajacym synu i brutalnym mordercy. Kto lubi filmu typu Ojciec Chrzestny, Carlito' Way itd. to powinien ta ksiazke przeczytac.

grego1980 | 2011-03-10
Przeczytana: 10 marca 2011

Pozycja obowiązkowa dla fanów tej tematyki. Sporo można się dowiedzieć o klimacie tamtych czasów. I dowiedzieć się że nie wszystko było takie jak przedstawiane jest przez władze.<br />

Tomek_DeVito | 2012-11-29
Przeczytana: październik 2012

Historia Pabla Escobara - wroga publicznego nr jeden tamtych czasów, karteli narkotykowych, życia w Kolumbii w latach '80 i '90 widziana oczami jego brata i głównego współpracownika - Roberta.

Sporo anegdot, ciekawostek, historii w które ciężko uwierzyć, a przecież to działo się naprawdę no i drugie oblicze Pabla Escobara - brata, przyjaciela, polityka, obrońcy ludzi biednych i ich dobroczyńca.

Aż dziwne, że nie powstał jeszcze film o tym człowieku...

przyzwoita biografia, polecam

Kamila | 2013-01-12

Książka wciągająca od samego początku,pochłonęłam ją w oka mgnieniu polecam również osobom, które nie interesują się tą tematyką - gwarantuję,że nie będziecie żałować:)

Marcello | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

Fantastyczna książka.Wspomnienia brata Pabla Escobara przywołują klimat Kolumbii i czasów,których nie sposób zapomnieć.

sin11 | 2013-04-18
Przeczytana: 2011 rok

Książkę przeczytałam "na wdechu". Niesamowita, zaskakująca, nieprawdopodobna historia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto