Księgowy mafii

Autor:
tłumaczenie
Grzegorz Woźniak
Accountant's story : inside the violent world of the Medellín cartel
wydawnictwo
Świat Książki
mafia,
literatura faktu
typ
papier
Edith
7,31 (98 ocen i 18 opinii)

Opis książki

Wyznania Roberta Escobara, brata słynnego Pabla, szefa Kartelu z Medellín. Tylko oni dwaj kontrolowali finanse gangu. Jak działała największa organizacja przestępcza, szmuglująca do 15 ton kokainy dziennie? Co robiono z niewyobrażalnymi pieniędzmi, z których 2500 dolarów miesięcznie szło na same opaski do spinania banknotów? Jak żyli, chronieni przez prywatne wojsko? Dlaczego Pabla Escobara, najbogatszego przestępcę w historii, wielu Kolumbijczyków ma za bohatera?
Wstrząsająca opowieść z pierwszej ręki o zbrodniach, gigantycznym bogactwie i pomocy najuboższym.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Felzmann | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałem. Nie sposób się od niej oderwać. Ale nie mogło być inaczej. Gdy tylko dowiedziałem się, że brat Pablo Escobara spisał wspomnienia, wiedziałem, że będzie to absolutny hit.
Ta książka może być traktowana jako pewnego rodzaju uzupełnienie "Prawdziwego gangstera" Jona Robertsa. Obie są rewelacyjne.
Och, jak ja bym chciał być takim Pablem Escobarem. Tak sobie myślałem, ile to karykatur mężczyzn chodzi po świecie. Chodzą do roboty przez pola, przez las, a potem wpływa im na konto 2 tys. złotych. I ktoś taki mówi, że on jest facetem. Karykaturą jesteś faceta. Poczytaj sobie, co wyprawiał Pablo Escobar!

ryszpak | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Historia życia dwóch braci, z których jeden był baronem narkotykowym, a drugi jego bratem księgowym. A że nic nie jest czarne czy białe, Roberto Escobar próbuje nas uświadomić, że jego brat oprócz ciemnej strony miał też jasną, nigdy nie odmawiał pomocy biednym, finansował stadiony itd. Książka napisana bardzo ciekawie. Prawie każdy wie, jak skończył Pablo Escobar, każdy więc z chęcią przeczyta dzieje jego życia, od których naprawdę ciężko się oderwać.

Julia | 2013-07-09
Przeczytana: lipiec 2013

Książka nie w moim klimacie, przeleżała więc z rok na półce, ale w końcu po nią sięgnęłam i..... całkowicie mnie pochłonęła! Dotychczas niewiele wiedziałam o kartelu narkotykowym z Medellin, o przemytach kokainy i o samym Pablu Escobarze. Biografia pisana przez jego brata, jest pełna ciekawostek z dzieciństwa i młodości braci Escobar, rzuca zupełnie inne światło na „bezwzględnego narkotykowego barona” pokazując jego ludzką twarz, mechanizmy dochodzenia do niewyobrażalnego bogactwa i władzy. Jak zawsze w przypadku takiej postaci, istnieje wiele niedopowiedzeń, a nawet legend, a ukazanie obiektywnej prawdy nie jest możliwe. Autorzy nie „wybielają” Escobara, w książce pojawiają się opisy okrucieństw, jakich dopuścił się kolumbijski kartel, przemytnicze sztuczki, przejmujące są też sceny wojny, jaka toczyła się między władzami a handlarzami narkotyków. Poza oczywistym zamysłem biograficznym, treść książki ukazuje także jak rozpoczął swój bieg kokainowy przemyt do USA – w latach 70. I...

TTT | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka ukazująca życie kartelu narkotykowego jako organizacji od środka. Dowiemy się w niej całe mnóstwo szczegółów z pierwszej ręki, bo to właściwie taki "wywiad" z bratem szefa mafii. Wszystko napisane bardzo ciekawie nawet dla osób, które tak jak ja nigdy dotąd nie interesowały się tego typu tematem. Polecam.

Buka | 2012-05-02
Przeczytana: 01 maja 2012

Rewelacyjna książka. Warto przeczytać, żeby spojrzeć na sprawy od nieco innej strony.
Oczywistym jest, że przez media, które uznawane są jako 4ta władza, Escobar okrzyknięty został baronem narkotykowym oraz bezwzględnym bandytą stojącym na czele zorganizowanej grupy przestępczej.
Z łatwością korzystając z jego "sławy" przypisano mu wszelkie zło dziejące się na ulicach miast. A ówczesny rząd kolumbijski oraz konkurencja zacierała ręce, nadal kręcąc swoje interesy w cieniu szumu związanego z braćmi Escobar.
Świetnie pokazana jest tu tocząca całą Kolumbię fala degeneracji stróży prawa, policji, polityków oraz wszechobecna korupcja.
Kto katem, a kto ofiarą? Winni po części byli wszyscy. Każdy swoim zachowaniem przyczyniał się do czegoś złego.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i władzę, a one zawsze ponoszą za sobą ofiary - najczęściej pośród najbiedniejszych i tych najbardziej bezbronnych.

PS Z uwagi na wiele wiadomości informuję, że książkę posiadam, ale nie...

Marek | 2014-08-11
Przeczytana: 24 lipca 2014

rewelacyjna książka, pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

PS. Jakby ktoś nie mógł znaleźć do kupienia znalazłem link w internecie do pobrania: http://file-share365.com/cw94lry/3/496

nicholas | 2011-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiazkowa. Opowiesc o najwiekszym przemytniku kokainy, najbogatszym czlowieku, kochajacym synu i brutalnym mordercy. Kto lubi filmu typu Ojciec Chrzestny, Carlito' Way itd. to powinien ta ksiazke przeczytac.

grego1980 | 2011-03-10
Przeczytana: 10 marca 2011

Pozycja obowiązkowa dla fanów tej tematyki. Sporo można się dowiedzieć o klimacie tamtych czasów. I dowiedzieć się że nie wszystko było takie jak przedstawiane jest przez władze.<br />

ferline | 2015-01-06
Przeczytana: styczeń 2015

Sięgając po tej książce możemy być pewni jednego - nic a nic nie będzie w niej kłamstwem, nic nie będzie naciągane, a opisane zdarzenia będą w stu procentach faktami. Dlaczego? Bo posiądziemy informacje od samego brata dilera narkotyków, który sumiennie sprawował urząd nijakiego księgowego w jego biznesie.
Książka wciąga od samego początku. Dostarcza nie tyle co wiedzy o sposobie przemycania kokainy w tamtych czasach, ale też emocji związanych z losami rodziny Escobarów. Dzięki niej poznałam wiele ciekawych faktów z zakresu narkotykowego biznesu, ale również poruszającą historię. Jestem pewna, że sięgnę po nią po raz kolejny by przeżyć ją ponownie.

Tomek_DeVito | 2012-11-29
Przeczytana: październik 2012

Historia Pabla Escobara - wroga publicznego nr jeden tamtych czasów, karteli narkotykowych, życia w Kolumbii w latach '80 i '90 widziana oczami jego brata i głównego współpracownika - Roberta.

Sporo anegdot, ciekawostek, historii w które ciężko uwierzyć, a przecież to działo się naprawdę no i drugie oblicze Pabla Escobara - brata, przyjaciela, polityka, obrońcy ludzi biednych i ich dobroczyńca.

Aż dziwne, że nie powstał jeszcze film o tym człowieku...

przyzwoita biografia, polecam

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku