Okładka książki Księgowy mafii

Księgowy mafii

Autor:
tłumaczenie
Grzegorz Woźniak
Accountant's story : inside the violent world of the Medellín cartel
wydawnictwo
Świat Książki
mafia,
literatura faktu
typ
papier
Edith
7.21 (81 ocen i 14 opinii)

Opis książki

Wyznania Roberta Escobara, brata słynnego Pabla, szefa Kartelu z Medellín. Tylko oni dwaj kontrolowali finanse gangu. Jak działała największa organizacja przestępcza, szmuglująca do 15 ton kokainy dziennie? Co robiono z niewyobrażalnymi pieniędzmi, z których 2500 dolarów miesięcznie szło na same opaski do spinania banknotów? Jak żyli, chronieni przez prywatne wojsko? Dlaczego Pabla Escobara, najbogatszego przestępcę w historii, wielu Kolumbijczyków ma za bohatera?
Wstrząsająca opowieść z pierwszej ręki o zbrodniach, gigantycznym bogactwie i pomocy najuboższym.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
TTT | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka ukazująca życie kartelu narkotykowego jako organizacji od środka. Dowiemy się w niej całe mnóstwo szczegółów z pierwszej ręki, bo to właściwie taki "wywiad" z bratem szefa mafii. Wszystko napisane bardzo ciekawie nawet dla osób, które tak jak ja nigdy dotąd nie interesowały się tego typu tematem. Polecam.

Julia | 2013-07-09
Przeczytana: lipiec 2013

Książka nie w moim klimacie, przeleżała więc z rok na półce, ale w końcu po nią sięgnęłam i..... całkowicie mnie pochłonęła! Dotychczas niewiele wiedziałam o kartelu narkotykowym z Medellin, o przemytach kokainy i o samym Pablu Escobarze. Biografia pisana przez jego brata, jest pełna ciekawostek z dzieciństwa i młodości braci Escobar, rzuca zupełnie inne światło na „bezwzględnego narkotykowego barona” pokazując jego ludzką twarz, mechanizmy dochodzenia do niewyobrażalnego bogactwa i władzy. Jak zawsze w przypadku takiej postaci, istnieje wiele niedopowiedzeń, a nawet legend, a ukazanie obiektywnej prawdy nie jest możliwe. Autorzy nie „wybielają” Escobara, w książce pojawiają się opisy okrucieństw, jakich dopuścił się kolumbijski kartel, przemytnicze sztuczki, przejmujące są też sceny wojny, jaka toczyła się między władzami a handlarzami narkotyków. Poza oczywistym zamysłem biograficznym, treść książki ukazuje także jak rozpoczął swój bieg kokainowy przemyt do USA – w latach 70. I 80....

Buka | 2012-05-02
Na półkach: Maminy stuff, 2012, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2012

Rewelacyjna książka. Warto przeczytać, żeby spojrzeć na sprawy od nieco innej strony.
Oczywistym jest, że przez media, które uznawane są jako 4ta władza, Escobar okrzyknięty został baronem narkotykowym oraz bezwzględnym bandytą stojącym na czele zorganizowanej grupy przestępczej.
Z łatwością korzystając z jego "sławy" przypisano mu wszelkie zło dziejące się na ulicach miast. A ówczesny rząd kolumbijski oraz konkurencja zacierała ręce, nadal kręcąc swoje interesy w cieniu szumu związanego z braćmi Escobar.
Świetnie pokazana jest tu tocząca całą Kolumbię fala degeneracji stróży prawa, policji, polityków oraz wszechobecna korupcja.
Kto katem, a kto ofiarą? Winni po części byli wszyscy. Każdy swoim zachowaniem przyczyniał się do czegoś złego.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i władzę, a one zawsze ponoszą za sobą ofiary - najczęściej pośród najbiedniejszych i tych najbardziej bezbronnych.

PS Z uwagi na wiele wiadomości informuję, że książkę posiadam, ale nie zamierzam si...

nicholas | 2011-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiazkowa. Opowiesc o najwiekszym przemytniku kokainy, najbogatszym czlowieku, kochajacym synu i brutalnym mordercy. Kto lubi filmu typu Ojciec Chrzestny, Carlito' Way itd. to powinien ta ksiazke przeczytac.

grego1980 | 2011-03-10
Przeczytana: 10 marca 2011

Pozycja obowiązkowa dla fanów tej tematyki. Sporo można się dowiedzieć o klimacie tamtych czasów. I dowiedzieć się że nie wszystko było takie jak przedstawiane jest przez władze.<br />

Tomek_DeVito | 2012-11-29
Przeczytana: październik 2012

Historia Pabla Escobara - wroga publicznego nr jeden tamtych czasów, karteli narkotykowych, życia w Kolumbii w latach '80 i '90 widziana oczami jego brata i głównego współpracownika - Roberta.

Sporo anegdot, ciekawostek, historii w które ciężko uwierzyć, a przecież to działo się naprawdę no i drugie oblicze Pabla Escobara - brata, przyjaciela, polityka, obrońcy ludzi biednych i ich dobroczyńca.

Aż dziwne, że nie powstał jeszcze film o tym człowieku...

przyzwoita biografia, polecam

Kamila | 2013-01-12

Książka wciągająca od samego początku,pochłonęłam ją w oka mgnieniu polecam również osobom, które nie interesują się tą tematyką - gwarantuję,że nie będziecie żałować:)

Marcello | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

Fantastyczna książka.Wspomnienia brata Pabla Escobara przywołują klimat Kolumbii i czasów,których nie sposób zapomnieć.

sin11 | 2013-04-18
Przeczytana: 2011 rok

Książkę przeczytałam "na wdechu". Niesamowita, zaskakująca, nieprawdopodobna historia.

viola11 | 2013-02-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiele faktów, pokazana z tej drugiej strony ( kochającego brata), ciekawie napisana...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku