Okładka książki Księgowy mafii

Księgowy mafii

Autor:
tłumaczenie
Grzegorz Woźniak
Accountant's story : inside the violent world of the Medellín cartel
wydawnictwo
Świat Książki
mafia,
literatura faktu
typ
papier
Edith
7,31 (95 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Wyznania Roberta Escobara, brata słynnego Pabla, szefa Kartelu z Medellín. Tylko oni dwaj kontrolowali finanse gangu. Jak działała największa organizacja przestępcza, szmuglująca do 15 ton kokainy dziennie? Co robiono z niewyobrażalnymi pieniędzmi, z których 2500 dolarów miesięcznie szło na same opaski do spinania banknotów? Jak żyli, chronieni przez prywatne wojsko? Dlaczego Pabla Escobara, najbogatszego przestępcę w historii, wielu Kolumbijczyków ma za bohatera?
Wstrząsająca opowieść z pierwszej ręki o zbrodniach, gigantycznym bogactwie i pomocy najuboższym.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Felzmann | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Jedna z najlepszych książek, jakie czytałem. Nie sposób się od niej oderwać. Ale nie mogło być inaczej. Gdy tylko dowiedziałem się, że brat Pablo Escobara spisał wspomnienia, wiedziałem, że będzie to absolutny hit.
Ta książka może być traktowana jako pewnego rodzaju uzupełnienie "Prawdziwego gangstera" Jona Robertsa. Obie są rewelacyjne.
Och, jak ja bym chciał być takim Pablem Escobarem. Tak sobie myślałem, ile to karykatur mężczyzn chodzi po świecie. Chodzą do roboty przez pola, przez las, a potem wpływa im na konto 2 tys. złotych. I ktoś taki mówi, że on jest facetem. Karykaturą jesteś faceta. Poczytaj sobie, co wyprawiał Pablo Escobar!

Julia | 2013-07-09
Przeczytana: lipiec 2013

Książka nie w moim klimacie, przeleżała więc z rok na półce, ale w końcu po nią sięgnęłam i..... całkowicie mnie pochłonęła! Dotychczas niewiele wiedziałam o kartelu narkotykowym z Medellin, o przemytach kokainy i o samym Pablu Escobarze. Biografia pisana przez jego brata, jest pełna ciekawostek z dzieciństwa i młodości braci Escobar, rzuca zupełnie inne światło na „bezwzględnego narkotykowego barona” pokazując jego ludzką twarz, mechanizmy dochodzenia do niewyobrażalnego bogactwa i władzy. Jak zawsze w przypadku takiej postaci, istnieje wiele niedopowiedzeń, a nawet legend, a ukazanie obiektywnej prawdy nie jest możliwe. Autorzy nie „wybielają” Escobara, w książce pojawiają się opisy okrucieństw, jakich dopuścił się kolumbijski kartel, przemytnicze sztuczki, przejmujące są też sceny wojny, jaka toczyła się między władzami a handlarzami narkotyków. Poza oczywistym zamysłem biograficznym, treść książki ukazuje także jak rozpoczął swój bieg kokainowy przemyt do USA – w latach 70. I...

TTT | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka ukazująca życie kartelu narkotykowego jako organizacji od środka. Dowiemy się w niej całe mnóstwo szczegółów z pierwszej ręki, bo to właściwie taki "wywiad" z bratem szefa mafii. Wszystko napisane bardzo ciekawie nawet dla osób, które tak jak ja nigdy dotąd nie interesowały się tego typu tematem. Polecam.

Buka | 2012-05-02
Przeczytana: 01 maja 2012

Rewelacyjna książka. Warto przeczytać, żeby spojrzeć na sprawy od nieco innej strony.
Oczywistym jest, że przez media, które uznawane są jako 4ta władza, Escobar okrzyknięty został baronem narkotykowym oraz bezwzględnym bandytą stojącym na czele zorganizowanej grupy przestępczej.
Z łatwością korzystając z jego "sławy" przypisano mu wszelkie zło dziejące się na ulicach miast. A ówczesny rząd kolumbijski oraz konkurencja zacierała ręce, nadal kręcąc swoje interesy w cieniu szumu związanego z braćmi Escobar.
Świetnie pokazana jest tu tocząca całą Kolumbię fala degeneracji stróży prawa, policji, polityków oraz wszechobecna korupcja.
Kto katem, a kto ofiarą? Winni po części byli wszyscy. Każdy swoim zachowaniem przyczyniał się do czegoś złego.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze i władzę, a one zawsze ponoszą za sobą ofiary - najczęściej pośród najbiedniejszych i tych najbardziej bezbronnych.

PS Z uwagi na wiele wiadomości informuję, że książkę posiadam, ale nie...

Marek | 2014-08-11
Przeczytana: 24 lipca 2014

rewelacyjna książka, pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

PS. Jakby ktoś nie mógł znaleźć do kupienia znalazłem link w internecie do pobrania: http://file-share365.com/cw94lry/3/496

nicholas | 2011-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 2011 rok

Dla zainteresowanych tematem pozycja obowiazkowa. Opowiesc o najwiekszym przemytniku kokainy, najbogatszym czlowieku, kochajacym synu i brutalnym mordercy. Kto lubi filmu typu Ojciec Chrzestny, Carlito' Way itd. to powinien ta ksiazke przeczytac.

grego1980 | 2011-03-10
Przeczytana: 10 marca 2011

Pozycja obowiązkowa dla fanów tej tematyki. Sporo można się dowiedzieć o klimacie tamtych czasów. I dowiedzieć się że nie wszystko było takie jak przedstawiane jest przez władze.<br />

ferline | 2015-01-06
Przeczytana: styczeń 2015

Sięgając po tej książce możemy być pewni jednego - nic a nic nie będzie w niej kłamstwem, nic nie będzie naciągane, a opisane zdarzenia będą w stu procentach faktami. Dlaczego? Bo posiądziemy informacje od samego brata dilera narkotyków, który sumiennie sprawował urząd nijakiego księgowego w jego biznesie.
Książka wciąga od samego początku. Dostarcza nie tyle co wiedzy o sposobie przemycania kokainy w tamtych czasach, ale też emocji związanych z losami rodziny Escobarów. Dzięki niej poznałam wiele ciekawych faktów z zakresu narkotykowego biznesu, ale również poruszającą historię. Jestem pewna, że sięgnę po nią po raz kolejny by przeżyć ją ponownie.

Tomek_DeVito | 2012-11-29
Przeczytana: październik 2012

Historia Pabla Escobara - wroga publicznego nr jeden tamtych czasów, karteli narkotykowych, życia w Kolumbii w latach '80 i '90 widziana oczami jego brata i głównego współpracownika - Roberta.

Sporo anegdot, ciekawostek, historii w które ciężko uwierzyć, a przecież to działo się naprawdę no i drugie oblicze Pabla Escobara - brata, przyjaciela, polityka, obrońcy ludzi biednych i ich dobroczyńca.

Aż dziwne, że nie powstał jeszcze film o tym człowieku...

przyzwoita biografia, polecam

Kamila | 2013-01-12

Książka wciągająca od samego początku,pochłonęłam ją w oka mgnieniu polecam również osobom, które nie interesują się tą tematyką - gwarantuję,że nie będziecie żałować:)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Aleksander Kamiński
    112. rocznica
    urodzin
    A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei. Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec.
  • Anna Onichimowska
    63. rocznica
    urodzin
    Boli mnie głowa, ręce i nogi. Mięśnie, kości, paznokcie, włosy, zęby i serce. A najbardziej dusza.
  • Andriej Diakow
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę.
  • Sidonie-Gabrielle Colette
    142. rocznica
    urodzin
    Trudno zadowolić jednocześnie wszystkich i samą siebie. Wolę zacząć od siebie...
  • Arnaldur Indriðason
    54. rocznica
    urodzin
    Znam to uczucie. Znudzenie samym sobą. Tym potworem, jakim się jest i którego człowiek nie jest w stanie się pozbyć. Na jakiś czas to się udaje, ale ten potwór zawsze wraca i zaczyna się ta sama stara pieśń.
  • David Lodge
    80. rocznica
    urodzin
    Wystarczy, żebyś wyznaczył sobie granicę wytrzymałości, a już po tobie.
  • Peter Pezzelli
    56. rocznica
    urodzin
    Dzięki uczeniu się nowych rzeczy człowiek ma ochotę wstać rano z łóżka.
  • Ismail Kadare
    79. rocznica
    urodzin
    Bóg nie daje całego szczęścia naraz.
  • Sakyō Komatsu
    84. rocznica
  • Grzegorz W. Kołodko
    66. rocznica
    urodzin
    Oczywiste jest, że najlepszym antidotum na głupotę i arogancję jest mądrość i wiedza. Dlatego też wypada walczyć. Słowem. Czyli bardzo dużo czytać i słuchać innych, trochę pisać i mówić do tych, którzy chcą słuchać. Trzeba rozmawiać. Najwięcej zaś- myśleć.
  • Fiodor Dostojewski
    134. rocznica
    śmierci
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Astrid Lindgren
    13. rocznica
    śmierci
    ... nie wychodząc stąd, raczej trudno będzie wam znów tu przyjść.
  • Josif Brodski
    19. rocznica
    śmierci
    Generalnie, zasada odnośnie wszystkiego co nieprzyjemne jest taka, że im szybciej człowiek sięgnie dna, tym szybciej wypłynie na powierzchnię.
  • Dino Buzzati
    43. rocznica
    śmierci
    Marnotrawić noce, nie kładąc się spać, nie bać się, że za późno, czekać na wschód słońca, smakować nieskończoność czasu, jaki się ma przed sobą, i nie martwić się

Znajdź nas na Facebooku