Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna

Okładka książki Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna Sara Connell
Okładka książki Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna
Sara Connell Wydawnictwo: Nasza Księgarnia biografia, autobiografia, pamiętnik
Bringing in Finn: An Extraordinary Surrogacy Story
Nasza Księgarnia
2014-03-19
2014-03-19
Anna Nowak

Książka którą zapamiętasz. Historia kobiety, która z trudem może donosić ciąże i urodzić zdrowe dzieci. Po wielu trudach jej matka staje się surogatka i ma urodzić jej dziecko. Czytałam ta książkę jakiś czas temu, a ciągle mam ją w głowie. Póki co pierwsza książka 10/10. Koniecznie ja przeczytaj.

Miłość to uczucie najwyższe a miłość do dziecka jest bezgraniczna i bezwarunkowa .Wychowujemy,dbamy i kochamy ,pragniemy aby było szczęśliwe .Kobiety które nie mogą mieć dzieci ,czują pustkę i zadają sobie pytanie dlaczego ja ? Robią wszystko aby zajść w ciąże ,gdzie bardzo często wszelkie starania ,nazbyt dbanie o siebie ,wprowadzanie zmian w sposobie odżywiania czy różnorodne ćwiczenia przynoszą wręcz odwrotny efekt . Bohaterowie Książki robią dosłownie wszystko aby w sposób naturalny zostało poczęte życie .Sara i Bill młode małżeństwo decydują się na leczenie niepłodności ale i one nie daje im gwarancji na to iż będą rodzicami pozostaje im ostateczność in vitro Historia o miłości matki do córki która postanawia urodzić dla niej dziecko mimo swojego wieku i ryzyka jest gotowa się poświęcić . Bardzo ciekawy temat i paradoks życia jak wiele kobiet pragnie a nie może mieć dzieci a kobiet które wręcz nie chcą ,stosując środki , ostrożności aby do zapłodnienia nie doszło Polecam skłania do przemyśleń i zapewne zastanowi nas czy w Polsce Surogatki to legalne jak to wygląda ze strony prawnej gdy dawczynią jest dla nas zupełnie obca kobieta .

Ciekawa książka o tym, jak dużo w stanie jest zrobić kobieta, aby zostać matką. Pierwsza część, w której autorka opisuje swoje bezskuteczne starania o dziecko była dla mnie ciekawa, choć trzeba się przygotować na mnóstwo szczegółowych opisów różnych procedur medycznych. Druga część, która opisuje sam pomysł i realizację pomysłu, aby matka autorki została surogatką bardziej rozwlekła i trochę mnie nudziła. Tak czy inaczej dla mnie książka była ciekawa i wzruszająca. ale nie jest to pozycja dla wszystkich, raczej nie dla kobiet w ciąży, ale z pewnością wartościowa dla osób, które rozważają in-vitro, pokazuje, jak to wygląda w praktyce.

Pisana na faktach historia Sary Connell, która, jak można wywnioskować po tytule, miała problem z urodzeniem dziecka. Począwszy od leków, przez akupunkturę i kilka sesji in vitro, kobieta opisuje swoje starania i ból związany z oczekiwaniem na potomstwo. Propozycja mamy nie tylko pogłębia ich relacje (które nie zawsze były idealne),ale też pozwala spełnić jej największe marzenie - zostać matką. Wzruszenia gwarantowane, bez względu na to czy jest się rodzicem (w planach lub "już") czy nie. A z prawdziwych historii, które lubię czytać, tę zdecydowanie stawiam w czołówce.

Książka na mocne 8. Uronilam przy niej nie jedna łze, uważam, że kazda kobieta powinna ją przeczytać.

Jak wielką moc ma instynkt macierzyński? Jak bardzo potrzeba posiadania dziecka może wywrócić życie do góry nogami i sprawić, że ludzie całkowicie się jej podporządkowują?

Sara Connell napisała książkę niezwykłą, bardzo emocjonalną. Nikogo nie zaskoczę, jeśli stwierdzę, że najlepsze scenariusze pisze życie. Tak też było w tym przypadku. Autorka przez sześć lat zmagała się ze swoim ciałem, chcąc zajść w ciążę. Była to walka bardzo wyczerpująca – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Dwukrotnie straciła dzieci – raz poroniła w szóstym tygodniu ciąży, a jeszcze wcześniej straciła bliźnięta.

Sara wraz z mężem szukała coraz to nowszych rozwiązań, terapii i lekarzy. Po wielu niepowodzeniach zaczęli w końcu myśleć o surogatce, która donosiła by ciążę i urodziła ich dziecko. Nie chcieli jednak, by była to obca kobieta. Wtedy ze wsparciem przyszła matka Sary, która poczuła, że pomoc córce i zięciowi jest jej powołaniem, drogą do spełnienia.

Jak wyglądała ich wspólna droga do celu? Czy mieli jakieś załamania, chwile słabości? I w jaki sposób wspólny trud i cierpienie wpłynęły na wzajemne zaufacie i poprawę relacji? Tego nie zdradzę. Opowieść trzeba samemu przeczytać, żeby poznać prawdę.

„Surogatka” jest jedną z lepszych książek, jakie w całym swoim życiu przeczytałam. Nie mogłam się oderwać od historii opowiadanej mi przez Sarę. Autorka tak prowadzi narrację, że ma się wrażenie, że mówi wprost do ciebie. Opisy są przemyślane, bardzo dokładne, co pozwala wczuć się w emocje bohaterów.

Odkładając lekturę, nie mogłam przestać o niej myśleć. Budziła we mnie bardzo silne emocje. Było mi niezwykle żal Sary i jej męża. Świadomość, jak trudną i bolesną drogę musieli przejść nie pozwalała mi zapomnieć o nich
Oby pojawiało się jak najwięcej takich książek – do bólu prawdziwych, emocjonalnych, dających nadzieję. Gratuluję autorce, że miała w sobie tak wiele siły, by przetrwać te trudne lata. I gratuluję, że potrafiła przejść przez ten okres ponownie i w tak niezwykły sposób opisała swoją historię, że czytelnik potrafi sobie wszystko dokładnie wyobrazić. Niejednemu pisarzowi z dużym dorobkiem brakuje takiego kunsztu.

To pierwsza książka, którą oceniam na tej stronie na 10/10. Także tym bardziej zachęcam do lektury.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich. Powinny ją przeczytać matki, kobiety planujące dzieci, kobiety nieplanujące dzieci i mężczyźni. Przedstawia macierzyństwo z punktu widzenia, który jest dla wielu z nas trudny do wyobrażenia. Dlatego koniecznie trzeba się z nim zapoznać, żeby zrozumieć i nie oceniać innych i ich decyzji związanych z macierzyństwem. Poza tym czyta się bardzo dobrze.
Naprawdę warto.

1974

Książka warta przeczytania zarówno przez te osoby,które nie mają żadnych problemów z zajściem w ciążę i jej donoszenia ,by poznały choć ułamek tego przez co przechodzą takie pary ,ale też przez te osoby,które borykają się z podobnymi problemami,by było im lżej na sercu ,że nie są z tym same.
Mnie po części te problemy i niektóre badania są znane, dlatego dokładnie wiedziałam jak autorka w danym momencie się czuje i razem z nią przeżywałam te chwile.Uważam jednak,że niektóre sytuacje opisała zbyt szczegółowo i za to właśnie odjęłam gwiazdkę.
Natomiast sam pomysł ,żeby matka została surogatką bardzo mnie pozytywnie zszokował ,bo nie wiem jak mocno trzeba kochać córkę ,żeby na taki pomysł wpaść .
Dla mnie tutaj bohaterką książki jest właśnie matka autorki-duże BRAWA!!!

Mnie po części te problemy i niektóre badania są znane, dlatego dokładnie...

Poruszająca historia kobiety pragnącej być matką. W niektórych momentach wzruszenie ściskało mnie za serce. Polecam każdemu, bo książka ogromnie daje do myślenia.

Książkę poleciła mi znajoma. Przyznam że podeszłam do niej bardzo sceptycznie. Już po pierwszych stronach czułam, że będzie mi się ją czytało bardzo dobrze. Nie sądziłam, że ta książka jest w stanie czymś mnie zaskoczyć, a jednak. Polecam ją każdej kobiecie.

• Literatura faktu
  • Obyczajowe
  • Historie prawdziwe

Dodaj cytat z książki Surogatka. Jak moja mama urodziła mi syna