Wilk ze stepów dżyngis-chan

Wydawnictwo: Bellona

Powieść o Dżyngis-chanie, czyli o Temudżynie oraz jego potomkach. Bohaterem powieści jest syn chana z plemienia Wilków. Jego ojca zabito, gdy on sam miał 11 lat. Rodzinę usunięto z plemienia, a jego samego pozostawiono na pewną śmierć w stepie. Jednak chłopiec przeżył i wkrótce zaczął gromadzić wokół siebie podobnych jemu wyrzutków społeczeństwa. Przybrał imię Dżyngis-chana, Morza Traw, i rozpoczął walkę o władzę nad innymi plemionami, wreszcie nad państwem i światem.

Marta Ginter | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

To brutalna opowieść, pełna scen walki, ale tego właśnie spodziewałam się po opowieści o Dżyngis chanie. W książce jednak nie zabrakło miejsca na miłość: Temudżyn darzył swoją żonę szczerym uczuciem, ryzykował dla niej życiem. Jednak głównym motywem jest przemoc. Plemiona słuchają tylko silnych przywódców, tylko za takimi pójdą, by zdobywać łupy i kobiety.

Nert | 2013-09-08
Przeczytana: 08 września 2013

Dlaczego ta książka jest tak mało popularna? Natknęłam się na nią w angielskim antykwariacie i dałam jej szansę, nic o niej nie wiedząc. Przeczytałam oryginalną wersję, więc w recenzji nie mogę ocenić polskiego wydania. Polecam tę książkę każdemu, kto tylko na nią trafi.

Powieść mnie oczarowała. Wciąga już od pierwszych stron i nie puszcza. Faktycznie, jest dokładnie tak, jak opisuje okładka angielskiej wersji, coś niczym film rodem z Hollywood, ale w dobrym znaczeniu tego słowa. Chętnie obejrzałabym dobrą ekranizację prozy Igguldena. Książka jest pełna akcji, napięcia, dramaturgii. Główny bohater stawia czoła wydarzeniom, które kształtują go jako późniejszego chana, znanego nam z lekcji historii jako Dżyngis-chan (Czyngis chan).

To mój pierwszy na tyle bliski kontakt z tą postacią i nie spodziewałam się, że zachowało się aż tyle informacji na jego temat. Iggulden na ostatnich stronach książki rozprawia się z historią i przyznaje do kilku wprowadzonych zmian. Czytając odniosłam...

szeregowy | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Tą książcę polecę mojej dziewczynie, bo fascynuje ją historia Wschodu. Sam połknąłem nawet nie wiem, kiedy. Historia bije na głowę nawet najlepszą fantasy!

Tadeusz | 2016-11-27
Paweł | 2016-09-28