Krucjata

Cykl: Bractwo (tom 2)
Wydawnictwo: Książnica
Crusade
powieść historyczna

Rok 1274. za potężnymi murami Akki, ostatniej wielkiej twierdzy krzyżowców w Palestynie, dojrzewa konflikt, który zmieni losy świata. Will Campbell, templariusz wyszkolony do walki, jako członek tajnej organizacji działa na rzecz pokoju. Po latach przelewu krwi Bractwu udało się doprowadzić do rozejmu między chrześcijaninami a muzułmanami. Will jednak ma obawy, że zostali zdradzeni. Król Anglii Edward, patron Braci, któremu kiedyś ufali, składa papieżowi obietnicę, że poprowadzi nową krucjatę. Tymczasem w samej Akce zawiązany zostaje groźny spisek. Europejscy kupcy, czerpiąc zyski z handlu bronią i niewolnikami, układają szokujący plan, by od nowa rozpalić nienawiść w ziemi Świętej.

Gilles | 2016-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 09 lipca 2016

Bardzo dobra książka z ciekawą fabułą. Jednak czytałem ja zbyt długo przez co rozmyła się troszkę, więc nie jestem wstanie jakiejś konkretniejszej opinii napisać. Mam nadziej, że uda mi się zdobyć gdzieś 3 część!

książek: 2094
Renax | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Po tym, jak w zeszłym roku natknęłam się na powieść 'Brethern' i pochłonęłam ją 'jednym tchem' (nie przeszkadzało mi to, że było to grube tomiszcze zapisane drobnym drukiem po angielsku), w wakacje postanowiłam doczytać pozostałe tomy trylogii i poznać dalsze losy Willa.
Drugi tom jest naprawdę warty poświęcenia mu czasu ( bo czyta się to długo - ze względu na długość.
Akcja, pełnej zdrad, intryg, bohaterstwa, wiaty i chciwości jest pochłaniająca, a bohaterowie ciekawi. Jest Ten Dobry, i Ten Zły, i kobieta, są też starcy pełni ideałów współistnienia religii.
Książka pokazuje, jak dobro walczy z pieniądzem, a władza ze strachem i powinnością.

Agnieszka | 2014-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Wszelkiego rodzaju konflikty zbrojne na tle religijnym wszczynano od zarania dziejów. Nawracanie na siłę i przy pomocy miecza nie było tak naprawdę niczym niezwykłym, szczególnie jeśli chodzi o średniowiecze. Fanatyzm religijny sprawiał, że wyznawcy tej czy innej religii uparcie twierdzili, że ich wyznanie jest najlepsze i najbardziej wiarygodne, a co za tym idzie, każdy człowiek żyjący na ziemi powinien podzielać ich opinię. Każdy kto uważał inaczej traktowany był jako innowierca, którego należało nawrócić na drodze krwawych rzezi. Ten konflikt generalnie dotyczył dwóch wyznań: chrześcijaństwa i islamu. Oprócz inkwizycji chyba najbardziej znane są nam wyprawy krzyżowe do Ziemi Świętej, czyli tak zwane krucjaty. Wyprawy krzyżowe miały miejsce pomiędzy XI a XIII wiekiem, zaś ich celem było odbicie, a następnie obrona miejsc mających związek z religią chrześcijańską. Tylko czy naprawdę chodziło tutaj jedynie o ochronę miejsc kultu? Wiele dowodów wskazuje na to, iż w grę wchodziła...

eR_ | 2016-04-14
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

Ostatnimi czasy, jakoś tak się złożyło, że wpadają mi do ręki książki, traktujące pośrednio, albo bezpośrednio o templariuszach, czy krucjatach.Tak i jest w tym przypadku."Krucjata" Robyn Young, to drugi tom cyklu, jednak, w moim przekonaniu, cykl ten można czytać, nie zachowując kolejności.

Rok Pański 1274, Akka, ostatni bastion krzyżowców w Królestwie Palestyny, przeżywa ciężkie chwile.Will Campbell, templariusz, który szkolony do walki, postanawia walczyć o zachowanie kruchego pokoju między chrześcijanami i muzułmanami.Jednak wszystko wskazuje na to, że król Anglii Edward, składa papieżowi obietnicę kolejnej krucjaty, a to nie może się dobrze skończyć.
Plan jest taki, aby ponownie skłócić wyznawców różnych religii i od nowa siać nienawiść w Ziemi Świętej.Nasz bohater, oraz jego sprzymierzeńcy będą mieli pełne ręce roboty, aby nie dopuścić do rozlewu krwi.Czy im się uda pozostawiam czytelnikom.

Niezwykle ciekawa i wciągająca pozycja.Wojna nigdy nie jest dobrym wyjściem,...

jarr74 | 2013-11-15
Przeczytana: 2013 rok

Tematyka wypraw krzyżowych i związane integralnie z tym zjawiskiem powstanie i działalność wielkich zakonów rycerskich a zwłaszcza templariuszy, rozpalała wyobraźnie naszych przodków jak i nas współczesnych. Mimo iż od śmierci wielkiego mistrza Jaquesa de Molay i kasaty zakonu minęły setki lat, historia Ubogich Rycerzy Chrystusa, nadal nieprzerwanie ciekawi, fascynuje i porusza zarówno pisarzy jak i niezliczoną liczbę czytelników na całym świecie. Wielka w tym chyba zasługa ich owianej legendą działalności, aury tajemnicy która zawsze im towarzyszyła, oraz wielu niewyjaśnionych i zagadkowych wątków z historii zakonu. Tematyka ta oczywiście doczekała się niezliczonych ilości rozmaitych, mniej lub bardziej naukowych, opracowań, badawczych tez, opowiadań, filmów, seriali, oraz oczywiście historycznych powieści. Jedną z nich mamy właśnie przed sobą, zaś nazwisko jej autora jest gwarantem świetnego pióra, znakomitego literackiego warsztatu, ogromnej twórczej wyobraźni oraz rzetelnego...

Anita | 2014-07-27

Druga część trylogii w niczym nie ustępuje pierwszej. Wartka akcja i jej nieprzewidywalne zwroty sprawiają, że nie można się od tej książki oderwać ( no, przynajmniej ze mną tak było ;)). Jest w niej miłość, zdrada, odwaga, poświęcenie, wspaniale ukazane są ludzkie słabości. Baaaardzo polecam i jestem pewna, że wrócę jeszcze do tej książki. A teraz czas zabrać się za ostatnią część :)

Piotr | 2011-06-20
Przeczytana: 04 maja 2011

Druga część trlogii. Równie dobra jak pierwsza

RoboMurlok | 2016-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Drugi tom historii Willa Campbella, zakonnika Templum i członka Anima Templi (Dusza Świątyni), której misją jest walka o pokój między muzułmanami i chrześcijanami. Historia kończy się krucjatą, która kończy się zdobyciem Akki, ostatniej ostoi chrześcijaństwa w Ziemi Świętej. Książka jest dobrze skomponowana, czyta się ją przyjemnie, zaś fabuła wciąga na wiele godzin. Szczerze polecam.

GroszeQ | 2017-01-06

Kontynuacja "Bractwa" i tak jak pierwsza część: świetna powieść historyczno-przygodowa, bardzo dobrze osadzona w czasach krucjat.Ciekawa, wartka, wciągająca fabuła dla mnie kolejnym plusem jest bibliografia na końcu tomu z której skorzystam by pogłębić swoją wiedzę na temat krucjat.
Polecam,już mam w ręce ostatnią część trylogii...

Frederik | 2016-08-18
Przeczytana: sierpień 2016

Bardzo fajna książeczka dla tych, którzy lubią historie. Polecam.