Najnowsze artykuły
- ArtykułyZgarnij egzemplarz „Masek” Melki Kowal (S0ymel) – akcja recenzenckaLubimyCzytać1
- ArtykułyDlaczego warto przeczytać książkę „Dżin” Marcina Mortki? Oto 5 powodów!LubimyCzytać4
- ArtykułyPosłuchaj, to do ciebie! „Plac Senacki 6PM” Vincenta V. Severskiego po raz pierwszy jako słuchowiskoBartek Czartoryski4
- ArtykułyJesienne Targi Książki w Warszawie już w ten weekendLubimyCzytać3
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Claudia Gudelius
1
7,5/10
Pisze książki: powieść historyczna
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.plhttp://www.gudelius.de/
7,5/10średnia ocena książek autora
91 przeczytało książki autora
168 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Wyprawa po tajemnice Inków Claudia Gudelius
7,5
Każdy z nas ma w sobie coś z podróżnika, szuka czegoś nieznanego, jeszcze nieodkrytego. Wyprawa po tajemnice inków w niezwykle barwny sposób przybliża nam ich życie, obyczaje, tradycję. Pokazuje konflikt z dwóch punktów widzenia. Człowieka, który pokochał inków jak siebie samego oraz bezdusznych czy może raczej zaślepionych konkwistadorów. Podczas lektury serce buntuje się. Czytelnik z całych sił stara pomóc, uchronić to wspaniałe plemię oraz ich cywilizację. Książka ta zmusiła mnie do refleksji pomimo pięknych, barwnych opisów w głębi duszy dotknęła mnie historia głównego bohatera. Polecam każdemu, kto chce zaznać czegoś niezwykłego i dodatkowo wynieść z lektury odrobinę wiedzy przekazanej w niezwykle przystępny sposób.
Wyprawa po tajemnice Inków Claudia Gudelius
7,5
Lubię ,, przypadkiem '' natrafiać na ciekawe książki.Już jako małe dziecko interesowałem się kulturą Inków , Azteków ect. także dla mnie była to podróż i sentymentalna i jednocześnie pouczająca.
Pouczająca z tego względu, że dużo w tej książce jest informacji o kulturze i wierzeniach, zachowaniu Inków. Kultura bardzo rozwinięta, życie w zgodzie ze wszystkim co nas dookoła otacza, szacunek do wszystkiego i do wszystkich. W sumie z pogardą patrzyłem i jednocześnie ze wstydem na poczynania cywilizowanych ( za jakich się uważali ) konkwistadorów, którzy zmiatali z powierzchni ,, zacofanych '' Indian w imię złota. W imię kruszcu , który popatrzeć innymi oczami nie jest tak wartościowy jak się często uważa. Są rzeczy cenniejsze niż złoto. Cenniejsze nawet niż całe złoto tego świata. Zniszczyli piękną kulturę, mądry naród, bardzo mądry, ale tak to już jest na tym świecie, że piękno musi walczyć i często przegrywa z brzydotą. Zło i dobro odwieczne starcie.
Dlaczego sentymentalna ? Przypomniały mi się czasy, kiedy znowu miałem 6-8 lat. To miłe.