Mały Książę

klasyka
Mały Książę Róża literatura francuska

Porównaj ceny i

Opinie [3 666]

Jest to jedna z moich ulubionych lektur - zaraz po "Spotkaniu nad morzem" oraz temat rozprawki na egzaminie gimnazjalnym ;)
Jest to książka pełna wielu treści. Opowiada o miłości Naszego małego bohatera, próżności pewnej róży z planety B 612, o przyjaźni i wielu więcej. Ja już chyba z 10 razy przeczytałam tą książkę, i za każdym razem odkrywam niej coś nowego (wszystko...

100 książek, które trzeba przeczytać przed śmiercią.
nr.13, 2019
👍Arcydzieło👍

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa. Ponadczasowa.

Jedna z moich najulubieńszych lektur szkolnych. Z roku na rok można ją interpretować inaczej mimo iż treść się nie zmienia. Jeśli nigdy nie czytaliście to musicie nadrobić

Książka opowiada o przygodach Pilota - Narratora i Małego Księcia - przybysza z innej planety.

Książki chyba nie trzeba specjalnie przedstawiać. Moim zdaniem zupełnie inaczej się ją odbiera czytając jako dorosły, niż jako lekturę szkolną. Do pewnych książek trzeba po prostu dojrzeć.

Klasyka gatunku, nic więcej dodawać nie trzeba. :)

Pamiętam, że książka nie wywarła na mnie dobrego wrażenia.

Usłyszałam kiedyś o tej książce takie stwierdzenie: „Małego księcia” albo się kocha, albo się nienawidzi. Otóż okazuje się, że nie jest to takie proste, bo moja opinia znajduje się mniej więcej po środku.
„Mały książę” był moją lekturą w siódmej klasie szkoły podstawowej. Czytałam go z przymusu – moja mama należy do osób, które mają dość niepochlebną opinię na temat tej...

Pierwszy raz Małego Księcia przeczytałem w wieku wczesnoszkolnym. Kiedy sięgnąłem po niego jako młody dorosły, ktoś chyba podmienił treść książki zostawiając samą okładkę. Gdzie się podziała historia o chłopcu latającym pomiędzy planetami? Gdzie się podział potwór zdolny zjeść słonia na raz? Mały Książę to książka, którą się zupełnie inaczej interpretuje oczami dziecka, a...

Ponadczasowa lektura zarowno dla dzieci jak i doroslych.

Dyskusje

79 233