Uwięziona w bluszczu

Okładka książki Uwięziona w bluszczu J. Lerman
Okładka książki Uwięziona w bluszczu
J. Lerman Wydawnictwo: Amber Cykl: Oddana bez reszty (tom 1) Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Oddana bez reszty (tom 1)
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
The Ivy Lesson
Amber
2014-02-20
2014-02-20
Barbara Kwiatkowska
romans miłość romans współczesny literatura erotyczna

Niby wszystko ok a nie do końca. Trochę ta historia dziwnie się plecie. Związek zakazany, potajemny a bohaterka chodzi i opowiada z kim, jak i dlaczego. 5 lat różnicy między bohaterami a rozdmuchane to do rangi mega problemu bo aż tak duża różnica wieku, toż to związek ze starszym mężczyzną.... Ojciec Sofii i jego partnerka to też jakieś niedoroby - ludzie dorośli a porządku w domu i dziecka nie potrafią ogarnąć. Żałosne to po prostu. W którą stronę nie spojrzeć historia kupy się nie trzyma. To takie irytujące.
Z ciekawości jak to dalej będzie się rozwijało sięgnę po dalsze części ale póki co szału nie ma. A jednak nie sięgnę - doszłam do wniosku że szkoda mojego czasu
PS. Książka porównywana do 50 twarzy Greya, ale Grey przy tym to mistrzostwo ;)

Czasem coś mnie podkusi i sięgnę po jakiś erotyka. Po co? Sama tego nie wiem. Tym razem wybór padł na trylogię "Oddana bez reszty". J. Lerman. Tym razem na szczęście zaczęłam od pierwszego tomu zatytułowanego " Uwięziona w bluszczu".

Skromna, nieśmiała Sophia marzy o aktorstwie. Kiedy dostaje się na podyplomowe studia do słynnej londyńskiej akademii teatralnej, nie może uwierzyć w swoje szczęście.

Właścicielem uczelni i wykładowcą jest Marc Blackwell, młody, ale już sławny hollywoodzki gwiazdor. Od pierwszej chwili Sophia czuje, że coś przyciąga ją do tego zimnego, wyniosłego, lecz fascynującego mężczyzny. Wkrótce poznaje jego mroczne upodobania. A Marc rzuca jej wyzwanie: czy Sophia pozwoli mu nauczyć ją przekraczać własne granice - jako aktorka… i jako kobieta…

Ok, książka już za mną. I w sumie nie wiem co mam o niej myśleć, jaką wystawić ocenę. Ale może od początku.

Sophie jest zwykłą dziewczyną z maleńkiej miejscowości, która tak jak każda w jej wieku, marzy o karierze aktorskiej. Jednak w przeciwieństwie do wielu, ma talent. Dlatego też dostaje się do prestiżowej akademii. Mam wrażenie, że to typ takiego współczesnego Kopciuszka. Ma na głowie prostolijnego ojca, macochę, młodszego braciszka i wieczny bałagan w domu. Zahukana, zabiegana, nie ma czasu na spotkania z równolatkami. Stąd też sławny, przystojny, pewny siebie Mark zawraca jej w głowie. A dziewczyna, która w końcu dostaje to czego chciała, ostatecznie nie wie czy tego chce. Pogmatwane to, nie?

A teraz nasz przystojny tajemniczy Marc Blackwell. Aktor grający od dziecka. Mający zresztą trudne dzieciństwo. Skrywają cytujcie mnóstwo tajemnic i nie dopuszczający do siebie nikogo. Ale jednocześnie czuły i troskliwy. Wymarzony typ każdej z nas, nie?

Sama fabuła jest bardzo prosta. Opiera się na skrywanym w tajemnicy związku studentka - wykładowca. No i dużo seksu. Książka aż cieknie erotyzmem. Czyta się szybko. Lekki język, bardzo nieskomplikowane dialogi. Ale nie wiem czy to plus. Bohaterowie jacyś tacy niewydarzeni, a w trakcie czytania miałam wrażenie, że to wszystko już było. Ale do poduszki się nada. No bo nie oszukujmy się, każda z nas sięga po erotyki dla "momentów". Czy sięgnę po kolejny tom? Raczej tak. W końcu dostałam to, czego się spodziewałam.

I na koniec chcę dać duże brawa dla wydawnictwa Amber. Bardzo spodobała się mi okładka. Jest tajemnicza, zmysłowa. I chyba dlatego zabrałam się za tą książkę.

Książka zła, okropna, bez sensu. Historia napisana niczym opowiadanie napalonej nastolatki, która za dużo naczytała się o zakazanej miłości, motylkach w brzuchu i fascynacji drugim człowiekiem. Bohaterowie nie mają własnych charakterów oprócz prostych cech, które mają pokazać czytelnikowi jacy są "prości". Ona niewinna, wprost idealna nieskażona niewiasta. On z problemami natury psychicznej pod względem zaufania etc. Dodatkowo postacie poboczne. Autorka wprost "mówi" czytelnikowi 'Patrz, ta dwójka jest dobra, a ta dwójka jest zła. Nie inaczej. Trzymaj się tego i zapamiętaj bo nie będę się powtarzać.'

Sceny erotyczne nie były nawet takie dobrze i prawdziwie napisane. Było wprost pokazane że seks to tylko coś dobrego, ładnego gdzie wszystko pachnie kwiatkami i jest idealne. Czy ktoś zapomniał, że nawet podczas seksu zdarzają się jakiekolwiek wpadki lub coś co się człowiekowi może nie spodobać?

Fabuła, a do tego zakończenie, ono było tak bajkowo złe spłaszczone i bez sensu. Aż do teraz jestem zniesmaczona i rozczarowana. Chyba najciekawszą rzeczą była scena w prywatnym teatrze na wyspach. Z ciekawości aż obejrzałabym taką sztukę, ale niestety jest to niemożliwe, tym bardziej w czasach zagłady. Dodatkowo te metody nauki. Jest wiele innych ciekawych opcji na przekraczanie swoich granic i stref komfortu niż seks przy każdej okazji.

Całość można ująć w jednej kwestii "Hej, wstydzisz się czegoś? Mam na to rozwiązanie! Przelecę cię a ty będziesz szczęśliwa!"

Plus? Krótka historia. Tak krótka, że nie zmarnowałam na nią więcej niż jednego dnia.

Czy zamierzam czytać pozostałe części? Tak. Dlaczego? Chociażby by zobaczyć czy reszta jest tak samo okropna czy coś wychodzi na lepsze.

Miałam nadzieje na coś świeżego, ciekawego, ale niestety czuje że czegoś brakuje.

Mamy klasyczny podział - ON mroczny, władczy, arogancki. Ona niewinna, dobra, szara myszka, która nie wiadomo dlaczego oddziałowuje na mrocznego i dla której on chce się zmienić (brzmi trochę jak Grey, prawda?)

Niestety cała ta relacja jest mocno przesycona dominacją Marca nad Sophią na tyle, ze balansuje na krawędzi wykorzystywania swojej pozycji. Niejednokrotnie Marc wspomina, że odejdzie z akademii, na co Sophia mówi, że nie może tego zrobić studentom… to trąca nieco szantażem emocjonalnym i manipulacją. Nie mówiąc już o tym, że oczywiście w ich wspólnych sytuacjach to on o wszystkim decyduje, co ma zjeść na śniadanie, w co sie ubrać, dokąd jadą, co będa robić itd. Oczywiście wszystko to pod płaszczykiem wielkiej miłości, ale brakuje trochę wyczucia w tych sytuacjach.

Nie wiem jak inni, ale mnie draznią nieścisłości w historii. Powoduje, że historie się źle czyta:
- Na jednej stronie to Soph mówi Jen, że Marc grał już od dziecka, a zaledwie kilka stron później jest zdziwiona że grał tak młodo…..
- Na początku dnia, kiedy Marc pierwszy raz ją karze w archiwum ma na sobie legginsy, ale potem w ciągu dnia jeansy….
- Swoją drogą Sophia jest bardzo orgazmiczna, bo wystarczy że Marc popchnie ją kilka razy a ona już szczytuje….
- Pierwszy raz sex analny on postanawia uskutecznić w teatrze, bez żadnego przygotowania, ot tak, po prostu zadziera sukienkę i się wpycha???
- Kolejny raz kiedy wpycha jej do tyłka wibrator sam zajmując się drugą częścią. Ludzie, przecież dziewczyna nie ma dużego doświadczenia, takie akcje wymagają przygotowania!!

Niestety cała ta relacja jest mocno przesycona dominacją Marca nad Sophią na...

Mdła i nijaka.
Główna bohaterka - nieśmiała, ciągle zakłopotana i zagubiona przez większą część książki drażni swoim zachowaniem. On jest mroczny, tajemniczy, bogaty i nieustannie podkreśla jaki to on jest niebezpieczny, co nie ma przełożenia w jego zachowaniu. Do tego słabe dialogi i jakby urwane sceny.
Pomysł na książkę dobry, ale ewidentnie czegoś tu zabrakło.

Mdła i nijaka.
Pomysł na książkę dobry, ale ewidentnie czegoś tu zabrakło.

Jest to typowa powieść miłosno-erotyczna, ma trochę elementów wspólnych z Greyem, ale historia jest na tyle odświeżająca, że czyta się ją bardzo przyjemnie. Sophia, skromna dziewczyna ze wsi, wbrew swoim oczekiwaniom dostaję się do akademii teatralnej, której założycielem i wykładowcą jest znany aktor hollywoodzki Marc Blackwell. Między uczennicą a nauczycielem zdecydowanie czuć chemię, a wzajemniej fascynacji wbrew staraniom nie są w stanie powstrzymać. Lekka, niezobowiązująca lektura na wieczór:)

Fabuła książki jest nawet okey,ciekawa i nawet trochę wciągająca,ale styl pisania i słownictwo są strasznie proste.

Jakaś taka mdła, bez emocji, napisana "na sucho". Nie poruszyła mnie zupełnie. Pomysł może i niezły, ale wykonanie już gorsze, dużo gorsze.

Slaba kopia Greya, żenujące dialogi, ubogie słownictwo. Zdecydowanie nie sięgnę po kolejne części.

Wszystko już znamy. Ona - miła, niewinna. On - przystojny, bogaty, z przeszłością. Ona go "uzdrawia", bo jest taka idealna. Do przeczytania na odprężenie i do szybkiego zapomnienia :)

• Romans
  • Erotyk

Dodaj cytat z książki Uwięziona w bluszczu